Griekspoor toch naar Ahoy en schrapt trip naar Zuid-Amerika
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor doet volgende maand toch mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam, het grootste tennistoernooi van Nederland. Door het winnen van het ATP-toernooi in het Indiase Pune en een stijging op de wereldranglijst heeft de nummer 2 van Nederland zijn planning omgegooid.
Griekspoor begon het jaar als de nummer 95 van de wereld en mede om die reden was hij van plan om na de Australian Open een reeks graveltoernooien te spelen in Zuid-Amerika. Op zijn favoriete ondergrond wilde hij vertrouwen opdoen en punten pakken voor de wereldranglijst. Dat zou ten koste gaan van het toernooi in Ahoy en een aantal andere hardcourttoernooien.
Het is echter nog de vraag of Griekspoor in Rotterdam rechtstreeks wordt toegelaten tot het hoofdtoernooi. Als nummer 63 van de wereld is hij mogelijk afhankelijk van een wildcard, maar toernooidirecteur Richard Krajicek heeft al zijn drie wildcards reeds vergeven. Hij gaf ze aan Andy Murray, Gaël Monfils en Tim van Rijthoven.
"Doordat ik ben gestegen op de wereldranglijst ben ik nu verplicht om in maart de masterstoernooien van Indian Wells en Miami te spelen. Daarom kies ik er toch voor om in Rotterdam mee te doen, desnoods aan het kwalificatietoernooi", aldus Griekspoor, die maandag de tweede ronde bereikte van de Australian Open.
De inschrijving voor het ABN AMRO Open sluit deze week. Het toernooi begint op maandag 13 februari.
Meer uit Sport
OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
4 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
11 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
16 uur geleden