Griekspoor toch naar Ahoy en schrapt trip naar Zuid-Amerika
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor doet volgende maand toch mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam, het grootste tennistoernooi van Nederland. Door het winnen van het ATP-toernooi in het Indiase Pune en een stijging op de wereldranglijst heeft de nummer 2 van Nederland zijn planning omgegooid.
Griekspoor begon het jaar als de nummer 95 van de wereld en mede om die reden was hij van plan om na de Australian Open een reeks graveltoernooien te spelen in Zuid-Amerika. Op zijn favoriete ondergrond wilde hij vertrouwen opdoen en punten pakken voor de wereldranglijst. Dat zou ten koste gaan van het toernooi in Ahoy en een aantal andere hardcourttoernooien.
Het is echter nog de vraag of Griekspoor in Rotterdam rechtstreeks wordt toegelaten tot het hoofdtoernooi. Als nummer 63 van de wereld is hij mogelijk afhankelijk van een wildcard, maar toernooidirecteur Richard Krajicek heeft al zijn drie wildcards reeds vergeven. Hij gaf ze aan Andy Murray, Gaël Monfils en Tim van Rijthoven.
"Doordat ik ben gestegen op de wereldranglijst ben ik nu verplicht om in maart de masterstoernooien van Indian Wells en Miami te spelen. Daarom kies ik er toch voor om in Rotterdam mee te doen, desnoods aan het kwalificatietoernooi", aldus Griekspoor, die maandag de tweede ronde bereikte van de Australian Open.
De inschrijving voor het ABN AMRO Open sluit deze week. Het toernooi begint op maandag 13 februari.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
19 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
6 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
15 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
15 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
16 uur geleden