Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor toch naar Ahoy en schrapt trip naar Zuid-Amerika

Griekspoor toch naar Ahoy en schrapt trip naar Zuid-Amerika

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor doet volgende maand toch mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam, het grootste tennistoernooi van Nederland. Door het winnen van het ATP-toernooi in het Indiase Pune en een stijging op de wereldranglijst heeft de nummer 2 van Nederland zijn planning omgegooid.

Griekspoor begon het jaar als de nummer 95 van de wereld en mede om die reden was hij van plan om na de Australian Open een reeks graveltoernooien te spelen in Zuid-Amerika. Op zijn favoriete ondergrond wilde hij vertrouwen opdoen en punten pakken voor de wereldranglijst. Dat zou ten koste gaan van het toernooi in Ahoy en een aantal andere hardcourttoernooien.

Het is echter nog de vraag of Griekspoor in Rotterdam rechtstreeks wordt toegelaten tot het hoofdtoernooi. Als nummer 63 van de wereld is hij mogelijk afhankelijk van een wildcard, maar toernooidirecteur Richard Krajicek heeft al zijn drie wildcards reeds vergeven. Hij gaf ze aan Andy Murray, Gaël Monfils en Tim van Rijthoven.

"Doordat ik ben gestegen op de wereldranglijst ben ik nu verplicht om in maart de masterstoernooien van Indian Wells en Miami te spelen. Daarom kies ik er toch voor om in Rotterdam mee te doen, desnoods aan het kwalificatietoernooi", aldus Griekspoor, die maandag de tweede ronde bereikte van de Australian Open.

De inschrijving voor het ABN AMRO Open sluit deze week. Het toernooi begint op maandag 13 februari.

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

6 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

6 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

7 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

7 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

7 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

7 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

8 uur geleden