Griekspoor tevreden over vechtlust na slechte start en kramp
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is tevreden over de manier waarop hij zijn partij in de eerste ronde van de Australian Open heeft weten te winnen. De beste tennisser van Nederland begon matig aan het duel met de Rus Roman Safioellin, maar won ondanks fysieke ongemakken in de vijfde set toch: 2-6 3-6 7-6 (3) 6-4 7-5.
"Het was echt overleven", zei Griekspoor telefonisch vanuit Melbourne. "Ik speelde twee dramatische sets, maar ik ben blij hoe ik het duel heb omgedraaid. In de eerste twee sets kreeg ik niet eens twee ballen achter elkaar binnen de lijnen, waarna het in de derde set een kwestie was van het winnen van mijn servicegames en er een tiebreak uit slepen."
Na het winnen van de tiebreak van de derde set kwam de nummer 28 van de plaatsingslijst er beter in en langzamerhand kantelde het duel. Na 3 uur en 50 minuten stapte Griekspoor toch als winnaar van de baan.
Spanning
"Fysiek had ik het wel redelijk zwaar, we speelden op een baan die volle bak in de zon lag en het was 33 graden Celsius. Op het einde had ik onder meer kramp in mijn lies. Maar op karakter en op mentale weerbaarheid heb ik toch gewonnen. Na die tiebreak kwam er toch wat onrust bij hem, terwijl hij er in de eerste twee sets heel strak bovenop zat."
Griekspoor is al ruim anderhalve week in Melbourne. Hij gaf een extra trainingsweek de voorkeur boven het spelen van het toernooi van Adelaide. "Toen ik hier aankwam, had ik erg veel problemen met mijn nachtrust. We hebben hier heel hard getraind en veel werk kunnen verrichten. Maar de laatste twee dagen had ik wel zoiets van: laat die wedstrijden maar komen. Er stond wel wat extra spanning op, omdat ik dit jaar nog geen wedstrijd had gewonnen."
In de tweede ronde neemt Griekspoor het donderdag op tegen de Fransman Arthur Fils, van wie hij vorig jaar op de US Open in vijf sets verloor. "Dat was echt een battle en ik weet nog dat we toen allebei op de grond lagen met fysieke klachten. Hij is een speler die zich snel ontwikkelt en heel veel kan. Het zal wederom zwaar worden en ik zal beter moeten spelen dan vandaag."
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
6 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
12 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
22 uur geleden