Griekspoor tevreden over vechtlust na slechte start en kramp
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is tevreden over de manier waarop hij zijn partij in de eerste ronde van de Australian Open heeft weten te winnen. De beste tennisser van Nederland begon matig aan het duel met de Rus Roman Safioellin, maar won ondanks fysieke ongemakken in de vijfde set toch: 2-6 3-6 7-6 (3) 6-4 7-5.
"Het was echt overleven", zei Griekspoor telefonisch vanuit Melbourne. "Ik speelde twee dramatische sets, maar ik ben blij hoe ik het duel heb omgedraaid. In de eerste twee sets kreeg ik niet eens twee ballen achter elkaar binnen de lijnen, waarna het in de derde set een kwestie was van het winnen van mijn servicegames en er een tiebreak uit slepen."
Na het winnen van de tiebreak van de derde set kwam de nummer 28 van de plaatsingslijst er beter in en langzamerhand kantelde het duel. Na 3 uur en 50 minuten stapte Griekspoor toch als winnaar van de baan.
Spanning
"Fysiek had ik het wel redelijk zwaar, we speelden op een baan die volle bak in de zon lag en het was 33 graden Celsius. Op het einde had ik onder meer kramp in mijn lies. Maar op karakter en op mentale weerbaarheid heb ik toch gewonnen. Na die tiebreak kwam er toch wat onrust bij hem, terwijl hij er in de eerste twee sets heel strak bovenop zat."
Griekspoor is al ruim anderhalve week in Melbourne. Hij gaf een extra trainingsweek de voorkeur boven het spelen van het toernooi van Adelaide. "Toen ik hier aankwam, had ik erg veel problemen met mijn nachtrust. We hebben hier heel hard getraind en veel werk kunnen verrichten. Maar de laatste twee dagen had ik wel zoiets van: laat die wedstrijden maar komen. Er stond wel wat extra spanning op, omdat ik dit jaar nog geen wedstrijd had gewonnen."
In de tweede ronde neemt Griekspoor het donderdag op tegen de Fransman Arthur Fils, van wie hij vorig jaar op de US Open in vijf sets verloor. "Dat was echt een battle en ik weet nog dat we toen allebei op de grond lagen met fysieke klachten. Hij is een speler die zich snel ontwikkelt en heel veel kan. Het zal wederom zwaar worden en ik zal beter moeten spelen dan vandaag."
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
55 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
7 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
11 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
23 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
1 dag geleden