Griekspoor tevreden over vechtlust na slechte start en kramp
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is tevreden over de manier waarop hij zijn partij in de eerste ronde van de Australian Open heeft weten te winnen. De beste tennisser van Nederland begon matig aan het duel met de Rus Roman Safioellin, maar won ondanks fysieke ongemakken in de vijfde set toch: 2-6 3-6 7-6 (3) 6-4 7-5.
"Het was echt overleven", zei Griekspoor telefonisch vanuit Melbourne. "Ik speelde twee dramatische sets, maar ik ben blij hoe ik het duel heb omgedraaid. In de eerste twee sets kreeg ik niet eens twee ballen achter elkaar binnen de lijnen, waarna het in de derde set een kwestie was van het winnen van mijn servicegames en er een tiebreak uit slepen."
Na het winnen van de tiebreak van de derde set kwam de nummer 28 van de plaatsingslijst er beter in en langzamerhand kantelde het duel. Na 3 uur en 50 minuten stapte Griekspoor toch als winnaar van de baan.
Spanning
"Fysiek had ik het wel redelijk zwaar, we speelden op een baan die volle bak in de zon lag en het was 33 graden Celsius. Op het einde had ik onder meer kramp in mijn lies. Maar op karakter en op mentale weerbaarheid heb ik toch gewonnen. Na die tiebreak kwam er toch wat onrust bij hem, terwijl hij er in de eerste twee sets heel strak bovenop zat."
Griekspoor is al ruim anderhalve week in Melbourne. Hij gaf een extra trainingsweek de voorkeur boven het spelen van het toernooi van Adelaide. "Toen ik hier aankwam, had ik erg veel problemen met mijn nachtrust. We hebben hier heel hard getraind en veel werk kunnen verrichten. Maar de laatste twee dagen had ik wel zoiets van: laat die wedstrijden maar komen. Er stond wel wat extra spanning op, omdat ik dit jaar nog geen wedstrijd had gewonnen."
In de tweede ronde neemt Griekspoor het donderdag op tegen de Fransman Arthur Fils, van wie hij vorig jaar op de US Open in vijf sets verloor. "Dat was echt een battle en ik weet nog dat we toen allebei op de grond lagen met fysieke klachten. Hij is een speler die zich snel ontwikkelt en heel veel kan. Het zal wederom zwaar worden en ik zal beter moeten spelen dan vandaag."
Meer uit Sport
CHAAM (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de 86e editie van de Acht van Chaam gewonnen. De 33-jarige sprinter van Soudal Quick-Step hield in het criterium in Brabant de Nederlanders Olav Kooij en Huub Artz achter zich.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Marianne Vos start in haar vijfde Ronde van Frankrijk als wegkapitein van haar ploeg Visma - Lease a Bike, die net als vorig jaar met Pauline Ferrand-Prévot de Tour wil winnen. De 39-jarige wielrenster zal echter niet aarzelen om voor een ritzege te gaan als de kans zich voordoet, vertelde ze in een online persgesprek in de aanloop naar de start zaterdag in het Zwitserse Lausanne.
7 uur geledenAALBORG (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed meteen de eerste etappe van de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na een rit over een kleine 198 kilometer met start en finish in Aalborg de snelste van een kleine groep.
7 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot krijgt een Nederlands getinte ploeg mee in haar poging om voor het tweede jaar op rij namens Visma-Lease a Bike de Tour de France Femmes te winnen. De Française heeft behalve landgenote Marion Bunel vijf Nederlandse ploeggenoten naast zich bij de Tourstart in het Zwitserse Lausanne zaterdag. Dat zijn Marianne Vos, Lieke Nooijen, Daniek Hengeveld, Femke de Vries en Sarah van Dam.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Schaatsteam X²O Badkamers heeft Bart Swings een contract tot het einde van zijn carrière gegeven. De ploeg zegt met de verlenging het vertrouwen uit te spreken in de 35-jarige Belgische schaatser. Swings won als lid van de ploeg van de broers Martin en Erwin ten Hove goud op de massastart op de Olympische Spelen van Beijing 2022, twee wereldtitels op de massastart en vier Europese titels op dit onderdeel.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeysters heeft vier speelsters in zijn WK-selectie opgenomen die nog niet eerder een eindtoernooi speelden. Het gaat om Rosa Fernig (Den Bosch), Daantje de Kruijff (Amsterdam), Guusje Moes en Eline Jansen (beiden Kampong).
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wimbledon heeft dit jaar een recordaantal bezoekers getrokken ondanks de overlap met het WK voetbal. Organisator The All England Club meldt dat 550.151 toeschouwers het grandslamtoernooi bezochten, iets meer dan in 2025.
13 uur geleden