Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor tevreden over vechtlust na slechte start en kramp

Griekspoor tevreden over vechtlust na slechte start en kramp

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is tevreden over de manier waarop hij zijn partij in de eerste ronde van de Australian Open heeft weten te winnen. De beste tennisser van Nederland begon matig aan het duel met de Rus Roman Safioellin, maar won ondanks fysieke ongemakken in de vijfde set toch: 2-6 3-6 7-6 (3) 6-4 7-5.

"Het was echt overleven", zei Griekspoor telefonisch vanuit Melbourne. "Ik speelde twee dramatische sets, maar ik ben blij hoe ik het duel heb omgedraaid. In de eerste twee sets kreeg ik niet eens twee ballen achter elkaar binnen de lijnen, waarna het in de derde set een kwestie was van het winnen van mijn servicegames en er een tiebreak uit slepen."

Na het winnen van de tiebreak van de derde set kwam de nummer 28 van de plaatsingslijst er beter in en langzamerhand kantelde het duel. Na 3 uur en 50 minuten stapte Griekspoor toch als winnaar van de baan.

Spanning

"Fysiek had ik het wel redelijk zwaar, we speelden op een baan die volle bak in de zon lag en het was 33 graden Celsius. Op het einde had ik onder meer kramp in mijn lies. Maar op karakter en op mentale weerbaarheid heb ik toch gewonnen. Na die tiebreak kwam er toch wat onrust bij hem, terwijl hij er in de eerste twee sets heel strak bovenop zat."

Griekspoor is al ruim anderhalve week in Melbourne. Hij gaf een extra trainingsweek de voorkeur boven het spelen van het toernooi van Adelaide. "Toen ik hier aankwam, had ik erg veel problemen met mijn nachtrust. We hebben hier heel hard getraind en veel werk kunnen verrichten. Maar de laatste twee dagen had ik wel zoiets van: laat die wedstrijden maar komen. Er stond wel wat extra spanning op, omdat ik dit jaar nog geen wedstrijd had gewonnen."

In de tweede ronde neemt Griekspoor het donderdag op tegen de Fransman Arthur Fils, van wie hij vorig jaar op de US Open in vijf sets verloor. "Dat was echt een battle en ik weet nog dat we toen allebei op de grond lagen met fysieke klachten. Hij is een speler die zich snel ontwikkelt en heel veel kan. Het zal wederom zwaar worden en ik zal beter moeten spelen dan vandaag."

Meer uit Sport

Ganna wint met Italië gemengde ploegentijdrit op WK wielrennen

MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.

7 uur geleden
Recordbedrag aan prijzengeld op EK atletiek 2028

LAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.

7 uur geleden
Skiër Hirscher na acht maanden weer op de sneeuw in Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.

9 uur geleden
Verstappen wil bij Grote Prijs Azerbeidzjan 'momentum' vasthouden

BAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.

13 uur geleden
Verstappen heeft Hadjar terug als teamgenoot bij GP Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.

14 uur geleden
Fenix-Premier Tech haalt wereldkampioene tijdrijden bij beloften

MONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.

15 uur geleden
Olympisch kampioene Oldenburg gaat weer roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.

16 uur geleden