Griekspoor terug in top 30 wereldranglijst tennis
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is terug in de top 30 van de wereldranglijst. Hij klom na de Australian Open twee posities, van de 31e naar de 29e plek. Griekspoor bereikte op het grandslamtoernooi van Melbourne de derde ronde. Daarin verloor hij van de Fransman Arthur Cazaux.
Botic van de Zandschulp leverde een aantal posities in. Hij zakte van de 59e naar de 63e plaats. Van de Zandschulp boog op de Australian Open in de eerste ronde voor de latere winnaar van het toernooi, de Italiaan Jannik Sinner.
Jesper de Jong maakte een flinke sprong omhoog. Hij steeg 22 posities en is nu de nummer 139 van de wereldranglijst. De Jong speelde op de Australian Open voor het eerst in het hoofdtoernooi van een grand slam. Sinner stuitte hem in de tweede ronde.
Rus
In de top van de ATP-ranking veranderde niets. Novak Djokovic blijft de nummer 1, voor Carlos Alcaraz en Daniil Medvedev. Sinner scoorde een bak punten met zijn eindzege in de Australian Open, maar behield desondanks de vierde plaats.
De Chinese Qinwen Zheng, die de finale haalde van de Australian Open, stormde de top 10 binnen op de wereldranglijst van de vrouwen. Ze klom van de 15e naar de 7e plek. Iga Swiatek, die al vroeg in het toernooi werd uitgeschakeld, handhaafde zich toch nog op de eerste plaats. Aryna Sabalenka, die haar titel in Melbourne prolongeerde, bleef op de tweede plaats staan. Coco Gauff, die de halve finales haalde, won een plekje en is de nieuwe nummer 3.
Arantxa Rus, de hoogst genoteerde Nederlandse, steeg van de 45e naar de 43e plek.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
8 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
14 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
1 dag geleden