Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor terug in top 30 wereldranglijst tennis

Griekspoor terug in top 30 wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is terug in de top 30 van de wereldranglijst. Hij klom na de Australian Open twee posities, van de 31e naar de 29e plek. Griekspoor bereikte op het grandslamtoernooi van Melbourne de derde ronde. Daarin verloor hij van de Fransman Arthur Cazaux.

Botic van de Zandschulp leverde een aantal posities in. Hij zakte van de 59e naar de 63e plaats. Van de Zandschulp boog op de Australian Open in de eerste ronde voor de latere winnaar van het toernooi, de Italiaan Jannik Sinner.

Jesper de Jong maakte een flinke sprong omhoog. Hij steeg 22 posities en is nu de nummer 139 van de wereldranglijst. De Jong speelde op de Australian Open voor het eerst in het hoofdtoernooi van een grand slam. Sinner stuitte hem in de tweede ronde.

Rus

In de top van de ATP-ranking veranderde niets. Novak Djokovic blijft de nummer 1, voor Carlos Alcaraz en Daniil Medvedev. Sinner scoorde een bak punten met zijn eindzege in de Australian Open, maar behield desondanks de vierde plaats.

De Chinese Qinwen Zheng, die de finale haalde van de Australian Open, stormde de top 10 binnen op de wereldranglijst van de vrouwen. Ze klom van de 15e naar de 7e plek. Iga Swiatek, die al vroeg in het toernooi werd uitgeschakeld, handhaafde zich toch nog op de eerste plaats. Aryna Sabalenka, die haar titel in Melbourne prolongeerde, bleef op de tweede plaats staan. Coco Gauff, die de halve finales haalde, won een plekje en is de nieuwe nummer 3.

Arantxa Rus, de hoogst genoteerde Nederlandse, steeg van de 45e naar de 43e plek.

Meer uit Sport

Roux de Bézieux nieuwe voorzitter Franse Winterspelen 2030

PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.

1 uur geleden
Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

3 uur geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

6 uur geleden
Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

13 uur geleden
Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

21 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

21 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

1 dag geleden