Griekspoor ten koste van lucky loser naar tweede ronde in Basel
BASEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich ten koste van lucky loser Thiago Seyboth Wild geplaatst voor de tweede ronde van het indoortoernooi van Basel. De nummer 25 van de wereld was met 7-6 (4) 2-6 6-3 te sterk voor de Braziliaan, die 78e staat op de mondiale ranglijst.
Griekspoor maakte het na iets meer dan 2 uur af met een lovegame. Hij had tegen de Zuid-Amerikaan genoeg aan één breakpoint en wist zelf zeven van de negen breakpoints weg te werken.
In de tweede set had de 27-jarige Nederlander het lastig en verloor hij twee keer op een rij zijn servicegame. Griekspoor herpakte zich, liep in de derde set snel uit naar een 3-0-voorsprong en in het restant kwam hij niet meer in de problemen.
Van de Zandschulp
In de tweede ronde neemt Griekspoor het op tegen Alex de Minaur. De als vijfde geplaatste Australiër versloeg in de openingsronde Diego Schwartzman uit Argentinië in twee sets: 6-4 6-4.
Griekspoor zou aanvankelijk in de eerste ronde tegen de Serviër Laslo Djere aantreden, maar die meldde zich wegens ziekte af voor het toernooi in Zwitserland.
Maandag wist Botic van de Zandschulp al de tweede ronde te bereiken. Hij ontdeed zich in drie sets van de Spanjaard Roberto Bautista Agut.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
3 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
5 uur geleden