Griekspoor ten koste van Diallo naar derde ronde in Parijs
PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor (28) staat net als vorig jaar in de derde ronde van Roland Garros. De nummer 1 van Nederland won op baan 9 in vier sets (7-5 7-6 (3) 1-6 6-2) van Gabriel Diallo (23). Griekspoor speelt tegen Ethan Quinn om een plek bij de laatste zestien. De Amerikaan Quinn is de nummer 106 van de wereld.
Griekspoor begon donderdag als nummer 35 van de wereldranglijst als favoriet tegen de Canadese nummer 54 van de wereld. Voor volgepakte tribunes met enkele tientallen Nederlandse toeschouwers was Griekspoor in de eerste twee sets de betere, al speelde hij zeker niet zijn beste tennis. Diallo vocht zich in de derde set terug. Hij pakte de set met 6-1. In de vierde set nam Griekspoor het initiatief over. Hij wist zijn tegenstander twee keer te breken. Dat was genoeg voor een van zijn belangrijkste zeges ooit op Roland Garros.
Griekspoor speelt op Roland Garros zonder vaste coach nadat hij onlangs was gebroken met Xavier Malisse en Dennis Sporrel. Hij wordt in Parijs bijgestaan door zijn oudere broer Scott Griekspoor. Griekspoor is wel op zoek naar een coach die hem verder kan brengen. Met de plek in de derde ronde verzekerde hij zich in ieder geval al van 168.000 euro.
Griekspoor stond vier keer eerder in de derde ronde van een grandslamtoernooi, maar wist nooit verder te komen. Vorig jaar verloor Griekspoor in de derde ronde van Roland Garros van Alexander Zverev. Hij zou de Duitser, die op donderdag Jesper de Jong uitschakelde, eventueel in de vierde ronde opnieuw kunnen treffen.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
1 uur geledenTAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
6 uur geledenWENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
20 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
1 dag geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
1 dag geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geleden