
Griekspoor tegen Kotov, Hartono treft Rogers op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van de Australian Open op tegen de Rus Pavel Kotov. Die verloor weliswaar in de derde en laatste kwalificatieronde van de Amerikaan Ernesto Escobedo, maar belandde als zogenoemde lucky loser alsnog in het hoofdtoernooi.
Kotov is de nummer 118 van de wereld. Hij versloeg Griekspoor, na zijn toernooizege in het Indiase Pune gestegen naar de 61e plaats op de wereldranglijst, vorig jaar op het gravel van Marrakech.
Arianne Hartono bereikte via de kwalificaties het hoofdtoernooi. Daarin werd de geboren Groningse gekoppeld aan de Amerikaanse Shelby Rogers, de nummer 53 van de wereld. Hartono, die voor de tweede keer deelneemt in Melbourne, staat 237e op de mondiale ranglijst.
Eerder was al bekend dat Botic van de Zandschulp het in de eerste ronde opneemt tegen de Belarus Ilya Ivasjka.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht gewonnen van Italië: 16-13. De periodestanden waren 6-2 2-4 5-3 3-4.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Judo Bond Nederland (JBN) heeft Mark van der Ham aangesteld als hoofdbondscoach van het Nationale Training Centrum (NTC). Hij is vanaf 1 augustus verantwoordelijk voor de selectie die op Papendal traint en het talenten- en regioprogramma.
5 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Jonas Vingegaard gelooft er nog altijd in dat hij de Tour de France kan winnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kondigde op een persconferentie aan dat hij geletruidrager Tadej Pogacar zal blijven aanvallen in de derde week. "Het wordt heel lastig en het gat is groot, maar ik geloof nog steeds dat het kan."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle neemt na het seizoen afscheid van Visma - Lease a Bike. Dat zei de 33-jarige Nederlander in de wielerpodcast van het AD.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft na zijn finaleplaats in het Zweedse Bastad een grote sprong gemaakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander klom van de 106e naar de 83e plaats.
11 uur geledenCARCASSONNE (ANP) - Tadej Pogacar kon zondag in het peloton goed volgen hoe zijn ploeggenoot Tim Wellens naar zijn eerste ritzege ooit reed in de Tour de France. De Belg reed de laatste 40 kilometer van de vijftiende etappe solo naar de finish. "We werden op de hoogte gehouden via de communicatie. Mooi om mee te maken hoe Tim hier de rit wint", vertelde de Sloveense geletruidrager in finishplaats Carcassonne.
1 dag geledenCARCASSONNE (ANP) - Tim Wellens was zo blij dat hij in de Tour de France na ritzeges in de Giro en Vuelta zijn 'trilogie' voltooide dat hij op de streep vergat hoe hij die vreugde had willen uiten. "Ik had de tijd om iets te bedenken en wilde net voorbij de streep mijn fiets de lucht in steken. Maar ik was zo gelukkig dat ik er niet meer aan dacht", vertelde de Belg van UAE Team Emirates in het flashinterview in Carcassonne. Zijn ritzege in de Tour bracht hem in het rijtje renners dat etappes won in Tour, Giro en Vuelta.
1 dag geleden