Griekspoor tegen Karatsev, Van de Zandschulp treft qualifier
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van het ABN AMRO World Tennis Tournament op tegen de Rus Aslan Karatsev. Botic van de Zandschulp werd vrijdagavond bij de loting gekoppeld aan een speler uit het kwalificatietoernooi.
De 28-jarige Karatsev is de nummer 15 van de wereld. Hij is als zevende geplaatst in Ahoy. De Rus baarde vorig jaar opzien door op de Australian Open vanuit de kwalificaties de halve finales te halen.
Griekspoor - 62e op de wereldranglijst - speelde twee keer eerder tegen Karatsev, beide keren in het challengercircuit. In 2019 won hij, in 2020 moest hij zijn meerdere erkennen in de Rus.
De als eerste geplaatste Griek Stefanos Tsitsipas neemt het in de openingsronde op tegen de Spanjaard Alejando Davidovich Fokina, titelhouder Andrej Roeblev begint tegen een qualifier. De Rus Roeblev is als tweede geplaatst.
Het hoofdtoernooi begint maandag. Zaterdag en zondag zijn de kwalificaties.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
12 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
22 uur geleden