Griekspoor tegen Carreno Busta op Wimbledon, in deel Sinner
LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van Wimbledon op tegen Pablo Carreño Busta. De Spanjaard, ooit de mondiale nummer 10, is door blessureleed afgezakt naar plek 796 op de wereldranglijst. Mocht Griekspoor de derde ronde halen, dan neemt hij het mogelijk op tegen de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
Botic van de Zandschulp werd gekoppeld aan de Brit Liam Broady, de nummer 146 van de wereld. Broady ontving van de organisatie een wildcard.
Sinner treft in de eerste ronde de Duitser Yannick Hanfmann. Mocht hij winnen, dan is mogelijk landgenoot Matteo Berrettini zijn tegenstander. In 2022 was Berrettini nog halvefinalist. Titelhouder Carlos Alcaraz treft de Est Mark Lajal, een qualifier. Alcaraz opent het schema maandag op het Centre Court.
Vrouwentoernooi
In het vrouwentoernooi speelt Arantxa Rus tegen de Chinese Yue Yuan, de mondiale nummer 38. Mocht Rus de eerste ronde overleven, dan ontmoet ze mogelijk de als negende geplaatste Griekse Maria Sakkari. De Poolse Iga Swiatek krijgt de Amerikaanse Sofia Kenin, in 2020 winnares van de Australian Open, tegenover zich. De Tsjechische Marketa Vondrousova, de winnares van vorig jaar, werd gekoppeld aan Jéssica Bouzas Maneiro uit Spanje.
Wimbledon begint maandag.
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
7 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
9 uur geleden