Griekspoor tegen Carreno Busta op Wimbledon, in deel Sinner
LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van Wimbledon op tegen Pablo Carreño Busta. De Spanjaard, ooit de mondiale nummer 10, is door blessureleed afgezakt naar plek 796 op de wereldranglijst. Mocht Griekspoor de derde ronde halen, dan neemt hij het mogelijk op tegen de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
Botic van de Zandschulp werd gekoppeld aan de Brit Liam Broady, de nummer 146 van de wereld. Broady ontving van de organisatie een wildcard.
Sinner treft in de eerste ronde de Duitser Yannick Hanfmann. Mocht hij winnen, dan is mogelijk landgenoot Matteo Berrettini zijn tegenstander. In 2022 was Berrettini nog halvefinalist. Titelhouder Carlos Alcaraz treft de Est Mark Lajal, een qualifier. Alcaraz opent het schema maandag op het Centre Court.
Vrouwentoernooi
In het vrouwentoernooi speelt Arantxa Rus tegen de Chinese Yue Yuan, de mondiale nummer 38. Mocht Rus de eerste ronde overleven, dan ontmoet ze mogelijk de als negende geplaatste Griekse Maria Sakkari. De Poolse Iga Swiatek krijgt de Amerikaanse Sofia Kenin, in 2020 winnares van de Australian Open, tegenover zich. De Tsjechische Marketa Vondrousova, de winnares van vorig jaar, werd gekoppeld aan Jéssica Bouzas Maneiro uit Spanje.
Wimbledon begint maandag.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
26 minuten geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
22 uur geleden