Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor schrok van uitspraken Van de Zandschulp en wil helpen

Griekspoor schrok van uitspraken Van de Zandschulp en wil helpen

PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor is geschrokken van de uitspraken van Botic van de Zandschulp, die maandagavond aangaf te twijfelen over het voortzetten van zijn tennisloopbaan. Griekspoor is bereid zijn teamgenoot uit het Daviscup-team te helpen.

"De uitspraken die Botic heeft gedaan, daar ben ik wel van geschrokken. Als je dat zegt, dan ben je verder heen dan een forehand of backhand missen. Ik hoop dat hij zijn geluk vindt. Als hij om advies vraagt, dan zal ik dat geven. We gaan goed met elkaar om en hebben elkaar ook nodig. We zijn al niet met heel veel Nederlanders. Ik hoop dat hij heel snel het geluk vindt", zei Griekspoor in Parijs na zijn zege op de Amerikaan Mackenzie McDonald.

"Ik weet niet of het openhartigheid of paniek van Botic is geweest dat hij om zich heen schoot. Er speelt duidelijk iets. Het is duidelijk dat hij niet aan zijn beste fase bezig is en dat hij zich niet geweldig voelt. Het is misschien goed dat hij zich nu uitspreekt, maar het is ook wel tijd dat hij er iets aan gaat doen. Je kunt dit blijven roepen, maar in mijn ogen speelt dit al langer. Als ik in deze positie zou verkeren, dan zou ik er heel snel mee aan de slag zijn gegaan. "

Contrast

Het contrast tussen de twee beste tennissers van Nederland is groot. Waar Van de Zandschulp al enige tijd worstelt, is Griekspoor bezig aan de beste fase van zijn loopbaan. Griekspoor is de nummer 25 van de wereld en won vorig jaar twee ATP-titels. Van de Zandschulp staat net buiten de top 100 en wacht nog op zijn eerste eindzege.

"De dag dat ik zeg dat ik er mee ga stoppen, dan moet ik heel ver heen zijn. Ik geniet enorm van wat ik doe met fijne mensen om mij heen. Dat mis ik soms bij hem. Dat is pijnlijk om te zien. Zeker bij zo'n goede tennisser. Ik hoop dat Botic het heel snel weer op de rit krijgt."

Nog geen contact

Griekspoor gaf aan nog geen contact te hebben gezocht met zijn trainingspartner na de opmerkelijke uitspraken. "De laatste tijd heb ik Botic niet veel gesproken. We zijn met onze eigen dingen bezig. We zijn elkaar op de toernooien ook vaker misgelopen. Hij was de laatste tijd sneller uit het toernooi en dan krijg je ook niet de kans om elkaar echt te spreken", zei Griekspoor.

"Ik heb hem nog geen berichtje gestuurd. Maar als hij om advies vraagt, dan zal ik eerlijk zijn. Als ik hem van de week zie of volgende week richting Rosmalen, dan zal ik zeker met hem over dit onderwerp praten."

Van de Zandschulp bekende maandagavond laat op te zien tegen het spelen van wedstrijden en veel dagen te hebben waarop hij het bestaan als proftennisser niet leuk vindt.

Meer uit Sport

Antonelli gaat voor zesde zege op rij: ik heb geen twijfels meer

MONTMÉLO (ANP) - Kimi Antonelli is zelf ook verbaasd dat hij al in zijn tweede jaar de Formule 1 domineert. De 19-jarige Italiaan van Mercedes won de laatste vijf grands prix en leidt riant in het wereldkampioenschap. "Als je me twee jaar geleden had gezegd dat ik ooit het kampioenschap zou leiden, had ik je voor gek verklaard", zei hij tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië. "Maar ik ben blij dat ik in deze positie verkeer en dankbaar voor de kans die ik heb gekregen."

42 minuten geleden
Griekspoor strandt in tweede ronde grastoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het grastoernooi van Rosmalen. De als zesde geplaatste Nederlander verloor in twee sets van Zhang Zhizhen, de Chinese nummer 214 van de wereldranglijst: 6-7 (5) 4-6.

2 uur geleden
Prijzengeld Wimbledon stijgt met 20 procent naar 74 miljoen euro

LONDEN (ANP) - Wimbledon heeft het prijzengeld voor de tennissers met 20 procent verhoogd. De organisatie meldt dat er een prijzenpot is van in totaal 64,2 miljoen Britse pond, zo'n 74,4 miljoen euro.

3 uur geleden
Titelverdedigster Mertens uitgeschakeld op grastoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Titelverdedigster Elise Mertens is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als derde geplaatste Belgische verloor in twee sets van de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-3 6-3.

4 uur geleden
Rentree Williams in Londen voorbij door afmelding Mboko

LONDEN (ANP) - De rentree van Serena Williams in het vrouwendubbel op het grastoernooi van Queen's is tot een vroegtijdig einde gekomen. Williams' dubbelpartner Victoria Mboko uit Canada heeft zich moeten terugtrekken met een blessure.

5 uur geleden
Neymar traint niet mee, mist vrijwel zeker eerste WK-duel

MORRISTOWN (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt zo goed als zeker bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko. De aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure en hij ontbrak ook woensdag op het trainingscomplex van Brazilië in Morristown, New Jersey.

18 uur geleden
Kogelstootster Schilder grijpt naast derde zege in Diamond League

OSLO (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder heeft na overwinningen in Shanghai en Stockholm geen derde zege kunnen boeken in de Diamond League. De Sportvrouw van het Jaar legde het bij de Bislett Games in Oslo af tegen de Amerikaanse Chase Jackson. Schilder stootte de 4 kilogram zware kogel naar 20,11 meter, goed voor de tweede plaats. Jackson won met een afstand van 20,74. De Canadese Sarah Mitton eindigde in Oslo als derde met een stoot van 19,89 meter.

21 uur geleden