Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor pakt set tegen Sinner in Miami, maar verliest alsnog

Griekspoor pakt set tegen Sinner in Miami, maar verliest alsnog

MIAMI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er ondanks een sterk optreden tegen Jannik Sinner niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de plaatsingslijst won in drie sets: 5-7 7-5 6-1.

Het is voor Griekspoor de vierde keer op rij dat hij van de Italiaanse nummer 3 van de wereldranglijst verliest. Afgelopen februari ging Griekspoor in de halve finales van het tennistoernooi van Rotterdam onderuit tegen de winnaar van de Australian Open. Vorig jaar won Sinner ook van de Nederlander in Rotterdam en in de Daviscup Finals.

Griekspoor had zaterdagavond de nodige moeite om in de tweede ronde af te rekenen met de jonge Amerikaan Alex Michelsen. Hij won in drie sets en kon zich opmaken voor opnieuw een duel met Sinner, die eenvoudig zijn landgenoot Andrea Vavassori opzij had gezet.

Ritme

Sinner begon overtuigend en Griekspoor moest vooral in het begin zorgen dat hij zijn eigen servicebeurt won. Op een 1-2-achterstand werkte Griekspoor drie breakpoints weg om de game te pakken. Daarna won hij zijn opslagbeurten overtuigender en sloeg zelfs toe op 5-5 toen hij twee breakpoints kreeg op de opslag van de Italiaan. Sinner won daarna wel de eerste twee punten op de service van Griekspoor, maar greep vervolgens de set met vier punten op rij.

In de tweede set bleef Griekspoor met goed serveren in het spoor van Sinner. Zijn ritme werd echter onderbroken door een regenbui, die voor een pauze van ongeveer een uur zorgde. Na de hervatting werkt de Nederlander op 5-4 een setpoint weg, maar in de eigen game daarna werd hij toch gebroken door de Italiaan die daarmee de tweede set won.

Sinner won vervolgens ook de eerste opslagbeurt van Griekspoor in de derde set. Die break kwam de Nederlandse nummer 26 van de wereldranglijst niet meer te boven. Hij verloor na een lange game op 1-4 nogmaals zijn service. Sinner serveerde voor de wedstrijd en benutte zijn eerste matchpoint.

Meer uit Sport

Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

9 minuten geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

11 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

14 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

16 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

18 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

19 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

19 uur geleden