Griekspoor overweegt toernooi Rotterdam toch te spelen na titel
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor overweegt om volgende maand toch deel te nemen aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. De nummer 2 van Nederland begon het tennisseizoen vorige week met een ATP-titel in het Indiase Pune en is daardoor flink gestegen op de wereldranglijst.
Door de stijging op de ranglijst heeft Griekspoor meer opties voor toernooien en hij wordt waarschijnlijk ook toegelaten tot de grote masterstoernooien van Indian Wells en Miami, beide in de maand maart. Die twee toernooien worden ook op hardcourt gespeeld.
Griekspoor (26) gaf eind vorig jaar te kennen dat hij een reeks graveltoernooien in Zuid-Amerika boven deelname aan Rotterdam en een aantal indoortoernooien verkiest, mede met als doel aan zijn ranking te werken op zijn favoriete ondergrond. Hij begon het jaar als nummer 95 van de wereld, maar is nu naar de 61e plek geklommen.
Wildcard
"Hij heeft zich bij ons gemeld om te informeren wat de mogelijkheden zijn met betrekking tot een wildcard", aldus een woordvoerder van het ABN AMRO Open. Toernooidirecteur Richard Krajicek heeft echter geen wildcards meer beschikbaar. Vorige week gaf hij er een aan Andy Murray en ook Tim van Rijthoven heeft er al een toegewezen gekregen. De derde houdt Krajicek nog op zak.
Momenteel is Murray de nummer 49 van de wereld en mogelijk wordt hij op basis van zijn ranking rechtstreeks toegelaten in Ahoy. In dat geval kan Griekspoor de wildcard mogelijk overnemen.
Sluiting inschrijving
Begin volgende week sluit de inschrijving van het toernooi van Rotterdam, dat op maandag 13 februari begint.
Meer uit Sport
MENTOUGOU (ANP) - BMX'ster Laura Smulders heeft de vijfde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Europees kampioene was in het Chinese Mentougou de beste in de finale. Het is de dertigste wereldbekerzege van de 32-jarige Nijmeegse.
1 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.
6 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.
9 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
1 dag geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
1 dag geledenZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.
1 dag geleden