Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor overleeft matchpoints in eerste ronde ABN AMRO Open

Griekspoor overleeft matchpoints in eerste ronde ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich met veel moeite geplaatst voor de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De beste tennisser van Nederland overleefde twee matchpoints en knokte zich in Ahoy in drie sets langs de Italiaan Lorenzo Musetti, de nummer 26 van de wereld. Het werd 3-6 7-6 (7) 7-6 (3). De partij duurde 2 uur en 53 minuten.

Na bijna 3 uur maakte Griekspoor, die drie plekken lager staat op de mondiale ranglijst, het af op zijn tweede wedstrijdpunt. Hij besloot de avondwedstrijd met een korte volley, die Musetti te machtig was.

Griekspoor stond in de derde set bij een 6-5-achterstand met 15-40 achter op zijn eigen service. Hij werkte het eerste wedstrijdpunt van de Italiaan weg met een ace, het tweede matchpoint werd weggepoetst met een volley. De Nederlander maakte in de derde set een 3-0-achterstand ongedaan. In de tweede set benutte hij pas zijn vijfde setpunt.

Eerste set

Griekspoor begon moeizaam aan de wedstrijd en was wat geïrriteerd in de eerste set. Hij haalde niet zijn gewenste niveau en liet zijn onvrede blijken met handgebaren. Na een vroege break kwam Musetti met 4-1 voor en die marge was voldoende voor setwinst.

In de tweede set wist Griekspoor gelijke tred te houden door beter te gaan serveren. In de tiebreak kwam hij echter met 3-0 achter. Het werd 4-2 voor Musetti, maar Griekspoor won 4 punten op een rij. Na een aantal gemiste setpunten wist hij toch een beslissende set af te dwingen, tot blijdschap van het publiek in Ahoy.

Musetti had het beste van het spel in de beginfase van de derde set, maar Griekspoor vond wederom een manier om zich terug te knokken. Het draaide opnieuw uit op een tiebreak en daarin had de Noord-Hollander van begin tot eind het initiatief.

Tiebreak

Voor Griekspoor was het de zesde tiebreak op een rij die hij wist te winnen. In de Daviscup won hij begin deze maand twee keer in twee tiebreaks in de ontmoeting met Zwitserland.

Vorig jaar haalde Griekspoor (27) de laatste vier op het grootste tennistoernooi van Nederland. Hij verloor toen in de halve eindstrijd van de Italiaan Jannik Sinner.

Naast Griekspoor is er nog een Nederlander actief in het enkelspel. Botic van de Zandschulp neemt het woensdag op tegen Sinner. Maandagmiddag werd Jesper de Jong uitgeschakeld.

Meer uit Sport

Wærenskjold verrast zichzelf met sprintzege in Tour de France

NEVERS (ANP) - De Noorse wielrenner Søren Wærenskjold heeft zichzelf verbaasd met zijn ritzege in de elfde etappe van de Tour de France. Dat zei de renner van Uno-X Mobility na de etappe in het flashinterview. "Het is een grote verrassing voor mezelf", aldus Wærenskjold.

1 uur geleden
Wærenskjold wint snelste Touretappe ooit in sprint, Kooij tweede

NEVERS (ANP) - Søren Wærenskjold heeft woensdag de elfde etappe van de Tour de France gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was na een overwegend vlakke etappe over 161 kilometer van Vichy naar Nevers de snelste in de massasprint. De Nederlandse sprinttroef Olav Kooij werd tweede, voor de Belg Jasper Philipsen.

1 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp strandt weer in tweede ronde Båstad

BÅSTAD (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in het Zweedse Båstad net als vorig jaar niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. De 30-jarige Nederlander verloor op het ATP-toernooi in de tweede ronde via een tiebreak van Adolfo Daniel Vallejo (22) uit Paraguay. Het werd 6-4 3-6 6-7 (4).

4 uur geleden
Peloton in de regen vertrokken in elfde etappe Tour de France

VICHY (ANP) - De elfde etappe van de Tour de France is woensdag in regenachtige omstandigheden van start gegaan. In de omgeving van de start is er volgens de Franse weerdienst naast regen ook kans op onweersbuien. De temperatuur ligt gedurende de etappe tussen de 33 en 36 graden.

5 uur geleden
Verstappen wil zich herpakken op favoriet circuit bij GP België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen hoopt zich komend weekend te herpakken bij de Grote Prijs van België op zijn "favoriete circuit" op Spa-Francorchamps. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull gleed tien dagen geleden van de baan tijdens de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Het was zijn tweede schuiver in acht dagen tijd, na zijn eerdere crash in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk.

5 uur geleden
Nederland steunt oproep Estland voor stop EU-financiering IOC

DEN HAAG (ANP) - Estland pleit voor een stop op EU-financiering voor sportbonden die Russische en Belarussische atleten toestaan deel te nemen aan internationale wedstrijden. Nederland en nog zeven andere landen ondersteunen die oproep aan de Europese Commissie, die onder meer het Internationaal Olympisch Comité (IOC) raakt.

9 uur geleden
Pogačar krijgt alleen maar kracht van mensen die hem uitjoelen

LE LIORAN (ANP) - Tadej Pogačar krijgt alleen maar meer motivatie van de mensen langs de kant die hem en zijn ploeg uitjoelen in de Tour de France. Dat zei de Sloveense geletruidrager na zijn derde etappezege van deze Tour. "De sfeer was geweldig, al was er ook boegeroep. Voor de mensen die ons uitjoelen: zij hebben ons alleen maar meer kracht gegeven", aldus de kopman van UAE Team Emirates in het flashinterview na de tiende etappe.

1 dag geleden