Griekspoor overleeft matchpoints in eerste ronde ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich met veel moeite geplaatst voor de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De beste tennisser van Nederland overleefde twee matchpoints en knokte zich in Ahoy in drie sets langs de Italiaan Lorenzo Musetti, de nummer 26 van de wereld. Het werd 3-6 7-6 (7) 7-6 (3). De partij duurde 2 uur en 53 minuten.
Na bijna 3 uur maakte Griekspoor, die drie plekken lager staat op de mondiale ranglijst, het af op zijn tweede wedstrijdpunt. Hij besloot de avondwedstrijd met een korte volley, die Musetti te machtig was.
Griekspoor stond in de derde set bij een 6-5-achterstand met 15-40 achter op zijn eigen service. Hij werkte het eerste wedstrijdpunt van de Italiaan weg met een ace, het tweede matchpoint werd weggepoetst met een volley. De Nederlander maakte in de derde set een 3-0-achterstand ongedaan. In de tweede set benutte hij pas zijn vijfde setpunt.
Eerste set
Griekspoor begon moeizaam aan de wedstrijd en was wat geïrriteerd in de eerste set. Hij haalde niet zijn gewenste niveau en liet zijn onvrede blijken met handgebaren. Na een vroege break kwam Musetti met 4-1 voor en die marge was voldoende voor setwinst.
In de tweede set wist Griekspoor gelijke tred te houden door beter te gaan serveren. In de tiebreak kwam hij echter met 3-0 achter. Het werd 4-2 voor Musetti, maar Griekspoor won 4 punten op een rij. Na een aantal gemiste setpunten wist hij toch een beslissende set af te dwingen, tot blijdschap van het publiek in Ahoy.
Musetti had het beste van het spel in de beginfase van de derde set, maar Griekspoor vond wederom een manier om zich terug te knokken. Het draaide opnieuw uit op een tiebreak en daarin had de Noord-Hollander van begin tot eind het initiatief.
Tiebreak
Voor Griekspoor was het de zesde tiebreak op een rij die hij wist te winnen. In de Daviscup won hij begin deze maand twee keer in twee tiebreaks in de ontmoeting met Zwitserland.
Vorig jaar haalde Griekspoor (27) de laatste vier op het grootste tennistoernooi van Nederland. Hij verloor toen in de halve eindstrijd van de Italiaan Jannik Sinner.
Naast Griekspoor is er nog een Nederlander actief in het enkelspel. Botic van de Zandschulp neemt het woensdag op tegen Sinner. Maandagmiddag werd Jesper de Jong uitgeschakeld.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
3 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
1 dag geleden