Griekspoor overleeft matchpoints en verrast Karatsev in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor heeft in de eerste ronde van het ABN AMRO World Tennis Tournament voor een verrassing gezorgd. De nummer 2 van Nederland versloeg de als zevende geplaatste Rus Aslan Karatsev, de nummer 14 van de wereld, in drie sets: 2-6 7-6 (2) 7-6 (0). Griekspoor overleefde in de partij van 2 uur en 27 minuten twee wedstrijdpunten.
De 25-jarige Griekspoor, met een wildcard toegelaten, kwam terug na een 6-2 5-2-achterstand. In de derde set maakte hij ook twee keer een break achterstand ongedaan. Karatsev serveerde ook bij 5-4 in de derde set voor de wedstrijd.
Een uur lang had Griekspoor niets in te brengen op het centercourt van Ahoy. Karatsev maakte amper fouten, terwijl Griekspoor een wat reddeloze indruk maakte en zijn service het liet afweten. De Nederlander stevende voor eigen publiek op een kansloze nederlaag af.
Overwinning
De 28-jarige Karatsev verzuimde echter op 5-3 in de tweede set het duel uit te serveren en Griekspoor pakte de kansen die hij kreeg. In de derde set leek Karatsev opnieuw op weg naar de overwinning, maar wederom vond Griekspoor een manier om terug te komen.
Bij 5-3 in de derde set werkte Griekspoor op eigen opslag twee matchpoints weg, waarvan één op zijn tweede opslag. In de tiebreak die niet veel later volgde, wist de aangeslagen Rus geen punt meer te maken. Bij 4-0 sloeg hij een racket aan gruzelementen en ook met een nieuw racket wist hij geen punt meer te maken.
Harder werken
"Sorry mensen dat ik het zo spannend heb gemaakt. En ook sorry voor mijn coaches, maar daar betaal ik ze voor. Dan moeten ze maar wat harder werken", zei Griekspoor na zijn fraaie comeback. "Fijn om weer in eigen land te spelen, al had ik liever gehad dat er nog meer publiek was." Per sessie zijn er 1250 fans welkom in Ahoy.
In 2019 wist Griekspoor, de nummer 62 van de wereld, voor het laatst de tweede ronde te bereiken in Ahoy. Vorig jaar verloor hij in de kwalificaties nadat hij geen wildcard had ontvangen van toernooidirecteur Richard Krajicek. Drie jaar geleden was hij verrassend te sterk voor de Rus Karen Chatsjanov en in 2018 baarde hij opzien met een zege op de Zwitser Stan Wawrinka.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
9 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
23 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden