Griekspoor opnieuw naar derde ronde op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich verzekerd van een plek in de derde ronde van de Australian Open. De als 28e geplaatste Nederlander was in vier sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 3-6 6-1 7-5 6-4.
Griekspoor gaf in de vierde set een break voorsprong uit handen, maar plaatste bij 4-4 opnieuw een break, met een lovegame. Hij serveerde het duel overtuigend uit en maakte het na 2 uur en 19 minuten af op zijn eerste wedstrijdpunt. Fils besloot het duel met een return die ver uit ging.
In de eerste set kwam Griekspoor met 5-2 achter. Vervolgens overleefde hij op eigen service drie setpoints, maar een game later haalde Fils de set overtuigend binnen met vier gewonnen servicepunten op een rij.
Slordig
De tweede set verliep heel anders. Griekspoor pakte daarin de eerste vijf games en had weinig moeite om op gelijke hoogte te komen. Binnen een half uur was de set gespeeld.
In de derde set wonnen beiden hun eerste vijf servicegames overtuigend, maar bij 5-5 werd een aantal slordigheden Fils fataal. Griekspoor maakte niet veel later de set uit met een ace. In de vierde set drukte Griekspoor door, tot ongenoegen van Fils, die vlak voor het laatste punt nog een racket aan diggelen sloeg. Hij was onder meer gefrustreerd omdat Griekspoor hem kort daarvoor op sensationele wijze had gepasseerd.
Laatst overgeblevene
Eind vorig jaar stond Griekspoor ook tegenover Fils op de US Open en toen won de Fransman in vijf sets. Toen hadden beide spelers last van kramp. Ditmaal waren de omstandigheden aangenamer dan in New York. Het was donderdagmiddag relatief koel in Melbourne, in tegenstelling tot eerder in de week.
De 27-jarige Griekspoor neemt het in de derde ronde mogelijk op tegen de Deen Holger Rune, die in de tweede ronde tegenover Arthur Cazaux uit Frankrijk staat. Hij kan zich dan voor het eerst plaatsen voor de vierde ronde van een grand slam. Vorig jaar bleef Griekspoor steken in de derde ronde in Melbourne en toen was Stefanos Tsitsipas te sterk.
Griekspoor is de enige Nederlander die nog actief is in het enkelspel van de Australian Open.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
41 minuten geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
3 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
20 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
22 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geleden