Griekspoor opgelucht dat het niet al na één dag klaar was in Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor was opgelucht dat hij op de openingsdag van het ABN AMRO Open uitschakeling ternauwernood wist te voorkomen. De beste tennisser van Nederland boekte een zwaarbevochten zege op de Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 3-6 7-6 (7) 7-6 (3).
"Ik had er niet aan moeten denken om hier op maandagavond klaar te zijn. Daar is het toernooi veel te mooi voor", zei de nummer 29 van de wereld. "Ik ben blij dat ik deze eruit heb getrokken. Ik leg mezelf druk op, omdat ik in Nederland wil laten zien dat ik stappen hebt gemaakt. Mensen komen toch voor jou kijken."
Griekspoor (27) kende tegen Musetti een moeizame start en had lange tijd weinig in te brengen. "Gelukkig heb ik mijn beste tennis gespeeld op de belangrijke punten. In het buitenland had het zeker anders kunnen aflopen, het publiek helpt daarbij zeker", aldus Griekspoor, die in de slotfase van beide sets zijn niveau opkrikte.
"Je bent steeds op zoek naar rust, om vanuit daar je goede niveau te vinden. Ik ben wel van het praten tegen mezelf en dat heb ik nodig om feller te worden. In het begin ben ik rustig en flets en dan gaat het ten koste van mijn agressiviteit."
Griekspoor werkte twee wedstrijdpunten weg, beide op eigen service. "Ik ben de punten goed gaan halen. Het was doden of gedood worden op dat moment. Zeker in de tiebreak van de derde set speelde en serveerde ik erg goed. Ik ben blij dat ik er nog in zit en hoop na een dubbel op dinsdag woensdag of donderdag weer beter te spelen."
Er was een opmerkelijk moment in het duel. Griekspoor wisselde na de eerste set van broekje. Hij begon de wedstrijd in een blauw broekje, maar eindigde in een witte. "Dat broekje zat zo strak, het voelde alsof ik een Speedo-zwembroek aan had", zei de Nederlander lachend. "Daarom heb ik iemand naar de shop van mijn sponsor gestuurd om een broekje uit de schappen te halen. Gelukkig ging het daarna beter."
Vorig jaar haalde Griekspoor de halve eindstrijd in Ahoy.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut. De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Cincinnati. De 30-jarige tennisser rekende in twee sets af met 'lucky loser' Aleksandr Sjevtsjenko uit Kazachstan: 6-4 6-4.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft op de EK atletiek in Birmingham goud veroverd bij het discuswerpen. Ze maakte haar favorietenrol meer dan waar met haar verste worp van 67,67 meter in de finale. Ze wierp bijna 2 meter verder dan de Duitse Shanice Craft, die zilver won met 65,72.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster noemde haar zilveren medaille op de 10.000 meter bij de EK atletiek in Birmingham de 'kers op de taart' in een lange carrière, waarin het zo vaak net niet lukte een medaille te winnen. "Naast dat ik heel goed kan hardlopen, heb ik nu bewezen dat ik ook medailles kan winnen", zei ze na afloop.
2 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het masterstoernooi van Cincinnati. De Nederlandse nummer 106 van de wereldranglijst verloor in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-4 6-4.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Atlete Maureen Koster heeft voor een grote verrassing gezorgd door in Birmingham het zilver te winnen op de 10.000 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek. Het is haar eerste grote medaille outdoor. De 34-jarige atlete moest alleen Nadia Battocletti voor zich dulden. De Italiaanse rende met een machtige eindsprint naar haar tweede gouden medaille in het uitverkochte Alexander Stadium. Ze was ook al de beste op de 5000 meter.
3 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - De gemengde estafetteploeg heeft op de EK zwemmen op de 4x100 meter vrije slag het zilver veroverd. Marrit Steenbergen maakte als laatste zwemster een grote achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hielp de ploeg, die verder bestond uit Sean Niewold, Merlin Belmon en Milou van Wijk, aan een nieuw nationaal record van 3.20,09.
3 uur geleden