Griekspoor opgelucht dat het niet al na één dag klaar was in Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor was opgelucht dat hij op de openingsdag van het ABN AMRO Open uitschakeling ternauwernood wist te voorkomen. De beste tennisser van Nederland boekte een zwaarbevochten zege op de Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 3-6 7-6 (7) 7-6 (3).
"Ik had er niet aan moeten denken om hier op maandagavond klaar te zijn. Daar is het toernooi veel te mooi voor", zei de nummer 29 van de wereld. "Ik ben blij dat ik deze eruit heb getrokken. Ik leg mezelf druk op, omdat ik in Nederland wil laten zien dat ik stappen hebt gemaakt. Mensen komen toch voor jou kijken."
Griekspoor (27) kende tegen Musetti een moeizame start en had lange tijd weinig in te brengen. "Gelukkig heb ik mijn beste tennis gespeeld op de belangrijke punten. In het buitenland had het zeker anders kunnen aflopen, het publiek helpt daarbij zeker", aldus Griekspoor, die in de slotfase van beide sets zijn niveau opkrikte.
"Je bent steeds op zoek naar rust, om vanuit daar je goede niveau te vinden. Ik ben wel van het praten tegen mezelf en dat heb ik nodig om feller te worden. In het begin ben ik rustig en flets en dan gaat het ten koste van mijn agressiviteit."
Griekspoor werkte twee wedstrijdpunten weg, beide op eigen service. "Ik ben de punten goed gaan halen. Het was doden of gedood worden op dat moment. Zeker in de tiebreak van de derde set speelde en serveerde ik erg goed. Ik ben blij dat ik er nog in zit en hoop na een dubbel op dinsdag woensdag of donderdag weer beter te spelen."
Er was een opmerkelijk moment in het duel. Griekspoor wisselde na de eerste set van broekje. Hij begon de wedstrijd in een blauw broekje, maar eindigde in een witte. "Dat broekje zat zo strak, het voelde alsof ik een Speedo-zwembroek aan had", zei de Nederlander lachend. "Daarom heb ik iemand naar de shop van mijn sponsor gestuurd om een broekje uit de schappen te halen. Gelukkig ging het daarna beter."
Vorig jaar haalde Griekspoor de halve eindstrijd in Ahoy.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
11 minuten geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
1 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
1 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
19 uur geleden