Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor opgelucht dat het niet al na één dag klaar was in Ahoy

Griekspoor opgelucht dat het niet al na één dag klaar was in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor was opgelucht dat hij op de openingsdag van het ABN AMRO Open uitschakeling ternauwernood wist te voorkomen. De beste tennisser van Nederland boekte een zwaarbevochten zege op de Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 3-6 7-6 (7) 7-6 (3).

"Ik had er niet aan moeten denken om hier op maandagavond klaar te zijn. Daar is het toernooi veel te mooi voor", zei de nummer 29 van de wereld. "Ik ben blij dat ik deze eruit heb getrokken. Ik leg mezelf druk op, omdat ik in Nederland wil laten zien dat ik stappen hebt gemaakt. Mensen komen toch voor jou kijken."

Griekspoor (27) kende tegen Musetti een moeizame start en had lange tijd weinig in te brengen. "Gelukkig heb ik mijn beste tennis gespeeld op de belangrijke punten. In het buitenland had het zeker anders kunnen aflopen, het publiek helpt daarbij zeker", aldus Griekspoor, die in de slotfase van beide sets zijn niveau opkrikte.

"Je bent steeds op zoek naar rust, om vanuit daar je goede niveau te vinden. Ik ben wel van het praten tegen mezelf en dat heb ik nodig om feller te worden. In het begin ben ik rustig en flets en dan gaat het ten koste van mijn agressiviteit."

Griekspoor werkte twee wedstrijdpunten weg, beide op eigen service. "Ik ben de punten goed gaan halen. Het was doden of gedood worden op dat moment. Zeker in de tiebreak van de derde set speelde en serveerde ik erg goed. Ik ben blij dat ik er nog in zit en hoop na een dubbel op dinsdag woensdag of donderdag weer beter te spelen."

Er was een opmerkelijk moment in het duel. Griekspoor wisselde na de eerste set van broekje. Hij begon de wedstrijd in een blauw broekje, maar eindigde in een witte. "Dat broekje zat zo strak, het voelde alsof ik een Speedo-zwembroek aan had", zei de Nederlander lachend. "Daarom heb ik iemand naar de shop van mijn sponsor gestuurd om een broekje uit de schappen te halen. Gelukkig ging het daarna beter."

Vorig jaar haalde Griekspoor de halve eindstrijd in Ahoy.

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

8 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

11 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

12 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

13 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

14 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

15 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

17 uur geleden