Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor opent tegen Hüsler in Daviscupduel met Zwitserland

Griekspoor opent tegen Hüsler in Daviscupduel met Zwitserland

GRONINGEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt vrijdag in het Daviscupduel met Zwitserland als eerste tegen Marc-Andrea Hüsler. Botic van de Zandschulp neemt het daarna op tegen Leandro Riedi, zo meldt de KNLTB.

Nederland is duidelijk favoriet, maar bondscoach Paul Haarhuis waarschuwt voor onderschatting. "Op papier lijkt het misschien een te nemen horde, maar Riedi is dit jaar geweldig begonnen met tien overwinningen. Daar zat onder andere een finale tegen Borna Coric bij. Hüsler stond een jaar geleden nog op de veertigste plaats van de wereldranglijst. Als je die plek weet te halen dan heb je echt wel iets in je mars", aldus Haarhuis.

Op de openingsdag beginnen de wedstrijden om 14.00 uur. Zaterdag staat er eerst een dubbelpartij op het programma, die gevolgd wordt door twee enkelpartijen. Naast Griekspoor en Van de Zandschulp zijn ook Gijs Brouwer en dubbelspecialisten Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer geselecteerd.

Nederland treft Zwitserland in het Groningse Martiniplaza. Het gaat om een duel in de Qualifiers-ronde. De winnaar verdient een plek in de groepsfase van Daviscup Finals.

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

2 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

2 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

4 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

6 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

7 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

9 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden