Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor op 29e plek wereldranglijst, Van de Zandschulp 41e

Griekspoor op 29e plek wereldranglijst, Van de Zandschulp 41e

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is na het veroveren van de titel op het grastoernooi van Rosmalen naar de 29e plaats op de wereldranglijst gestegen. Hij begon het toernooi in eigen land als de mondiale nummer 38. Botic van de Zandschulp leverde zeven plekken in en staat nu 41e.

Voor Griekspoor (26) is het de hoogste positie uit zijn loopbaan. Hij is na zijn tweede titel van het seizoen weer de beste Nederlandse tennisser. Begin dit jaar schreef hij ook het ATP-toernooi van Pune op zijn naa,

In de top 10 van de mannen veranderde er weinig. Frances Tiafoe uit de Verenigde Staten debuteert in de top 10. Tiafoe won afgelopen weekend het grastoernooi van Stuttgart.

Ook Rus stijgt

Bij de vrouwen steeg Arantxa Rus een plekje en zij is nu de nummer 85 van de wereld. Arianne Hartono lost Lesley Pattinama-Kerkhove af als de nummer 2 van Nederland. Hartono staat nu 194e, Pattinama-Kerkhove staat tien plaatsen lager.

De Russin Ekaterina Aleksandrova boekte na het pakken van de titel in Rosmalen vier plekken terreinwinst. Ze steeg naar de 22 plaats. Iga Swiatek uit Polen blijft de wereldranglijst aanvoeren, voor Aryna Sabalenka uit Belarus.

Meer uit Sport

Geen bestuurlijke afvaardiging NOC*NSF naar Jeugdspelen in Dakar

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF zal geen bestuurlijke afvaardiging naar de komende Jeugd Olympische Spelen van Dakar in Senegal sturen. Dat maakte de sportkoepel woensdag bekend op de eigen website. NOC*NSF noemt als redenen het feit dat Rusland onder eigen vlag deelneemt, de Senegalese wetgeving op het gebied van lhbtiq+-rechten en de hoge kosten.

3 uur geleden
Wielrenner Van Baarle loopt polsbreuk op bij trainingsongeluk

WEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.

4 uur geleden
Baanwielrenners nog niet onder de indruk van olympische piste LA

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.

6 uur geleden
Sloveense wielrenner Roglič wint EK-tijdrit in eigen land

ŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.

7 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen na nederlagen extra gebrand op goed WK

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.

7 uur geleden
Judoka Van Lieshout verliest strijd om brons op WK in Bakoe

BAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.

8 uur geleden
Reusser opnieuw Europees kampioene tijdrijden, Vollering tweede

ŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.

9 uur geleden