Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor op 29e plek wereldranglijst, Van de Zandschulp 41e

Griekspoor op 29e plek wereldranglijst, Van de Zandschulp 41e

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is na het veroveren van de titel op het grastoernooi van Rosmalen naar de 29e plaats op de wereldranglijst gestegen. Hij begon het toernooi in eigen land als de mondiale nummer 38. Botic van de Zandschulp leverde zeven plekken in en staat nu 41e.

Voor Griekspoor (26) is het de hoogste positie uit zijn loopbaan. Hij is na zijn tweede titel van het seizoen weer de beste Nederlandse tennisser. Begin dit jaar schreef hij ook het ATP-toernooi van Pune op zijn naa,

In de top 10 van de mannen veranderde er weinig. Frances Tiafoe uit de Verenigde Staten debuteert in de top 10. Tiafoe won afgelopen weekend het grastoernooi van Stuttgart.

Ook Rus stijgt

Bij de vrouwen steeg Arantxa Rus een plekje en zij is nu de nummer 85 van de wereld. Arianne Hartono lost Lesley Pattinama-Kerkhove af als de nummer 2 van Nederland. Hartono staat nu 194e, Pattinama-Kerkhove staat tien plaatsen lager.

De Russin Ekaterina Aleksandrova boekte na het pakken van de titel in Rosmalen vier plekken terreinwinst. Ze steeg naar de 22 plaats. Iga Swiatek uit Polen blijft de wereldranglijst aanvoeren, voor Aryna Sabalenka uit Belarus.

Meer uit Sport

Snowboardster Dekker strandt op Spelen in achtste finale

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.

46 minuten geleden
Skiester Johnson wint afdaling na zware crash landgenote Vonn

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.

50 minuten geleden
Hockeyers winnen opnieuw moeizaam van Spanje in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.

57 minuten geleden
Nederland na verlies in dubbel achter in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.

58 minuten geleden
Skiester Vonn crasht al snel tijdens olympische afdaling

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.

1 uur geleden
Kok kijkt uit naar haar olympisch debuut op de 1000 meter 

MILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.

2 uur geleden
Hockeysters opnieuw oppermachtig tegen China in Pro League

GUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.

2 uur geleden