Griekspoor op 29e plek wereldranglijst, Van de Zandschulp 41e
LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is na het veroveren van de titel op het grastoernooi van Rosmalen naar de 29e plaats op de wereldranglijst gestegen. Hij begon het toernooi in eigen land als de mondiale nummer 38. Botic van de Zandschulp leverde zeven plekken in en staat nu 41e.
Voor Griekspoor (26) is het de hoogste positie uit zijn loopbaan. Hij is na zijn tweede titel van het seizoen weer de beste Nederlandse tennisser. Begin dit jaar schreef hij ook het ATP-toernooi van Pune op zijn naa,
In de top 10 van de mannen veranderde er weinig. Frances Tiafoe uit de Verenigde Staten debuteert in de top 10. Tiafoe won afgelopen weekend het grastoernooi van Stuttgart.
Ook Rus stijgt
Bij de vrouwen steeg Arantxa Rus een plekje en zij is nu de nummer 85 van de wereld. Arianne Hartono lost Lesley Pattinama-Kerkhove af als de nummer 2 van Nederland. Hartono staat nu 194e, Pattinama-Kerkhove staat tien plaatsen lager.
De Russin Ekaterina Aleksandrova boekte na het pakken van de titel in Rosmalen vier plekken terreinwinst. Ze steeg naar de 22 plaats. Iga Swiatek uit Polen blijft de wereldranglijst aanvoeren, voor Aryna Sabalenka uit Belarus.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
11 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
11 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
12 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
13 uur geleden