Griekspoor niet in Belgrado en gaat op vakantie voor Davis Cup
AMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor het ATP-toernooi van Belgrado van komende week. De beste tennisser van Nederland heeft besloten om in aanloop naar de Davis Cup Finals op vakantie te gaan.
Twee jaar geleden verscheen Griekspoor niet optimaal voorbereid bij de Davis Cup Finals, omdat hij niet voldoende had kunnen trainen na een vakantie. Het zorgde voor kritiek, die gepareerd werd door Griekspoor. Volgens de nummer 39 van de wereld vinden de Davis Cup Finals zo laat in het seizoen plaats, dat er na dat toernooi onvoldoende tijd is voor een rustperiode en een gedegen voorbereiding op het nieuwe tennisjaar.
De Davis Cup Finals, gespeeld in Málaga, duren van 19 tot en met 24 november. Oranje neemt het op tegen Spanje.
Donderdag werd bekend dat Griekspoor in aanloop naar het nieuwe seizoen op zoek moet naar een nieuwe coach. Kristof Vliegen verbrak de samenwerking woensdagavond.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
59 minuten geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
8 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
13 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
22 uur geleden