Griekspoor niet in Belgrado en gaat op vakantie voor Davis Cup
AMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor het ATP-toernooi van Belgrado van komende week. De beste tennisser van Nederland heeft besloten om in aanloop naar de Davis Cup Finals op vakantie te gaan.
Twee jaar geleden verscheen Griekspoor niet optimaal voorbereid bij de Davis Cup Finals, omdat hij niet voldoende had kunnen trainen na een vakantie. Het zorgde voor kritiek, die gepareerd werd door Griekspoor. Volgens de nummer 39 van de wereld vinden de Davis Cup Finals zo laat in het seizoen plaats, dat er na dat toernooi onvoldoende tijd is voor een rustperiode en een gedegen voorbereiding op het nieuwe tennisjaar.
De Davis Cup Finals, gespeeld in Málaga, duren van 19 tot en met 24 november. Oranje neemt het op tegen Spanje.
Donderdag werd bekend dat Griekspoor in aanloop naar het nieuwe seizoen op zoek moet naar een nieuwe coach. Kristof Vliegen verbrak de samenwerking woensdagavond.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
20 minuten geledenMONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
4 uur geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
5 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
7 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
7 uur geleden