Griekspoor naar tweede ronde op masterstoernooi in China
SHANGHAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De beste tennisser van Nederland was met 6-4 6-7 (6) 6-3 te sterk voor de Argentijn Facundo Díaz Acosta, de nummer 59 van de wereld.
Griekspoor, de mondiale nummer 40, mocht in de tweede set bij 5-4 voor de winst serveren. Hij leverde zijn servicegame echter in en verloor het momentum. In de tiebreak liet hij bij een 6-5-voorsprong een wedstrijdpunt onbenut, waarna hij de tiebreak besloot met een aantal onnodige fouten.
In de beslissende set herpakte Griekspoor zich en bij 3-2 plaatste hij de beslissende break, nadat een bal van de Argentijn nét buiten de lijnen was beland. Na 2 uur en 15 minuten benutte Griekspoor zijn tweede wedstrijdpunt met een volley.
Hoogtepunt
In de tweede ronde neemt Griekspoor het op tegen de Australiër Jordan Thompson, die als 26e is geplaatst. Bij winst wacht de Noord-Hollander mogelijk een ontmoeting met Alexander Zverev, de nummer 2 van de plaatsingslijst.
Woensdag bereikte Botic van de Zandschulp al de tweede ronde in China. Het toernooi van Shanghai vormt het hoogtepunt van de Aziatische tournee.
Ook Novak Djokovic doet mee in Shanghai. Hij speelt zijn eerste toernooi sinds de US Open.
Meer uit Sport
CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.
6 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.
7 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
10 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
12 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
13 uur geleden