Griekspoor naar tweede ronde op masterstoernooi in China
SHANGHAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De beste tennisser van Nederland was met 6-4 6-7 (6) 6-3 te sterk voor de Argentijn Facundo Díaz Acosta, de nummer 59 van de wereld.
Griekspoor, de mondiale nummer 40, mocht in de tweede set bij 5-4 voor de winst serveren. Hij leverde zijn servicegame echter in en verloor het momentum. In de tiebreak liet hij bij een 6-5-voorsprong een wedstrijdpunt onbenut, waarna hij de tiebreak besloot met een aantal onnodige fouten.
In de beslissende set herpakte Griekspoor zich en bij 3-2 plaatste hij de beslissende break, nadat een bal van de Argentijn nét buiten de lijnen was beland. Na 2 uur en 15 minuten benutte Griekspoor zijn tweede wedstrijdpunt met een volley.
Hoogtepunt
In de tweede ronde neemt Griekspoor het op tegen de Australiër Jordan Thompson, die als 26e is geplaatst. Bij winst wacht de Noord-Hollander mogelijk een ontmoeting met Alexander Zverev, de nummer 2 van de plaatsingslijst.
Woensdag bereikte Botic van de Zandschulp al de tweede ronde in China. Het toernooi van Shanghai vormt het hoogtepunt van de Aziatische tournee.
Ook Novak Djokovic doet mee in Shanghai. Hij speelt zijn eerste toernooi sinds de US Open.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
16 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
1 dag geleden