Griekspoor naar tweede ronde op masterstoernooi in China
SHANGHAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De beste tennisser van Nederland was met 6-4 6-7 (6) 6-3 te sterk voor de Argentijn Facundo Díaz Acosta, de nummer 59 van de wereld.
Griekspoor, de mondiale nummer 40, mocht in de tweede set bij 5-4 voor de winst serveren. Hij leverde zijn servicegame echter in en verloor het momentum. In de tiebreak liet hij bij een 6-5-voorsprong een wedstrijdpunt onbenut, waarna hij de tiebreak besloot met een aantal onnodige fouten.
In de beslissende set herpakte Griekspoor zich en bij 3-2 plaatste hij de beslissende break, nadat een bal van de Argentijn nét buiten de lijnen was beland. Na 2 uur en 15 minuten benutte Griekspoor zijn tweede wedstrijdpunt met een volley.
Hoogtepunt
In de tweede ronde neemt Griekspoor het op tegen de Australiër Jordan Thompson, die als 26e is geplaatst. Bij winst wacht de Noord-Hollander mogelijk een ontmoeting met Alexander Zverev, de nummer 2 van de plaatsingslijst.
Woensdag bereikte Botic van de Zandschulp al de tweede ronde in China. Het toernooi van Shanghai vormt het hoogtepunt van de Aziatische tournee.
Ook Novak Djokovic doet mee in Shanghai. Hij speelt zijn eerste toernooi sinds de US Open.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
9 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
11 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
14 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
1 dag geleden