Griekspoor naar tweede ronde in Parijs-Bercy na zege in drie sets
PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich verzekerd van een plek in de tweede ronde van het masterstoernooi van Parijs-Bercy. De beste tennisser van Nederland versloeg de Amerikaan Christopher Eubanks in drie sets: 6-7 (2) 6-3 6-4.
De eerste set draaide na één break voor beide spelers uit op een tiebreak en daarin liet de Nederlander zich gaan. De umpire van dienst zag een netservice over het hoofd, tot groot ongenoegen van Griekspoor, die niet veel later zijn racket aan diggelen sloeg en een strafpunt kreeg. "Doe je werk", beet hij de scheidsrechter toe.
In het restant herstelde de nummer 23 van de wereld zich knap. Hij liep in de tweede set snel uit naar 3-0 en gaf die marge niet meer prijs. Ook in de beslissende set won hij direct de eerste servicegame van de mondiale nummer 32. Na 2 uur en 2 minuten benutte Griekspoor zijn eerste matchpoint. In de laatste game werkte hij nog een 0-30-achterstand weg.
Tweede ronde
Griekspoor treft in de tweede ronde de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, die in de openingsronde de als vijftiende geplaatste Ben Shelton uit de Verenigde Staten uitschakelde.
Botic van de Zandschulp doet ook mee in Bercy. Hij neemt het later op maandag op tegen de Fransman Adrian Mannarino.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
58 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.
1 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
4 uur geleden