Griekspoor naar tweede ronde in Ahoy en treft Zverev
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich op het ABN AMRO Open verzekerd van een plek in de tweede ronde. De nummer 2 van Nederland versloeg de Zweedse qualifier Mikael Ymer met 7-6 (7) 7-5. De partij werd gespeeld op Court 1, de tweede wedstrijdbaan in Ahoy.
Na een uur en 55 minuten maakte Griekspoor het af met een forehandvolley. Hij benutte pas zijn vierde wedstrijdpunt, op de service van de mondiale nummer 72.
Griekspoor overleefde in de tiebreak van de eerste set één setpunt, bij 7-6. Hij won vanaf die stand drie punten op een rij. Na de set werd hij enige tijd behandeld aan zijn rechterenkel. Voorafgaand aan het duel had hij al aangegeven last te hebben van het gewricht.
Zesde keer in hoofdtoernooi
In de tweede set kwam de Nederlander op 5-3, maar hij verzuimde de wedstrijd af te maken. Bij 5-4 kreeg hij zijn eerste matchpoints, maar hij maakte het pas twee games later af.
Voor Griekspoor (26) is het de zesde keer dat hij in het hoofdtoernooi staat in Rotterdam. Ook in 2018, 2019 en 2022 wist hij de openingsronde door te komen. De nummer 61 van de wereld kwam op het grootste tennistoernooi in eigen land nog nooit voorbij de tweede ronde.
Ontmoeting met Zverev
In de tweede ronde wacht Griekspoor een ontmoeting met de Duitser Alexander Zverev, die in de eerste ronde de Koreaan Kwon Soon-woo met 6-4 7-6 (4) versloeg.
Griekspoor was aanvankelijk van plan het toernooi van Rotterdam over te slaan omdat hij de voorkeur wilde geven aan een reeks graveltoernooien in Zuid-Amerika. Na zijn toernooiwinst in het Indiase Pune, begin dit jaar, besloot hij zijn plannen te wijzigen.
Achtste overwinning van het jaar
Voor Griekspoor was het al zijn achtste overwinning van het jaar. Behalve zijn titel in Pune won hij twee partijen op de Australian Open en een in de Daviscup.
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italië nipt voor.
55 minuten geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Oostenrijk in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest in de race op de Red Bull Ring in Spielberg, het thuiscircuit van zijn team, de zege laten aan de Brit George Russell in een Mercedes. De Italiaan Kimi Antonelli werd namens Mercedes vlak achter Verstappen derde.
1 uur geledenLUZERN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben bij de wereldbeker in het Zwitserse Luzern twee gouden medailles veroverd. Bij de vrouwen waren Benthe Boonstra en Roos de Jong in de dubbeltwee de beste, voor twee boten uit de Verenigde Staten. De Holland Acht won bij de mannen, voor Groot-Brittannië en Australië. De regerend wereldkampioenen pakten vorige maand bij de wereldbeker in Sevilla ook de winst.
2 uur geledenEASTBOURNE (ANP) - Tennisser Zizou Bergs heeft het grastoernooi van Eastbourne op zijn naam geschreven en daarmee vertrouwen opgedaan voor Wimbledon. In de finale rekende hij in drie sets af met de Fransman Ugo Humbert, die hij komende week ook treft in de eerste ronde op het grandslamtoernooi in Londen: 3-6 6-1 6-4.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De Japanner Ai Ogura heeft de 95e TT van Assen gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia boekte op het Drentse asfalt zijn eerste overwinning in de koningsklasse van de motorsport. De Spanjaard Raúl Fernández, teamgenoot van Ogura, finishte op twee seconden achterstand als tweede.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman kon het bijna niet geloven dat hij in Nijmegen Nederlands kampioen was geworden. De laatste keer dat hij met de handen omhoog over de streep was gekomen was volgens de 35-jarige renner van Visma - Lease a Bike "heel lang geleden". "Bij de beloften denk ik. Het is een heerlijk gevoel", zei hij in de eerste reactie bij de NOS.
2 uur geledenASSEN (ANP) - Marco Bezzecchi is al in de tweede ronde van de TT van Assen uitgevallen. De Italiaan, die leidt in het wereldkampioenschap van de MotoGP, verloor in de beruchte bocht Ramshoek de controle over zijn Aprilia-motor. Bezzecchi buitelde tientallen meters door de grindbak. Het is nog onduidelijk of hij letsel heeft opgelopen.
2 uur geleden