Griekspoor naar laatste vier in Rosmalen na zege op De Minaur
ROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de halve eindstrijd bereikt van het grastoernooi van Rosmalen. De 26-jarige Griekspoor versloeg de Australiër Alex de Minaur, de nummer 4 van de plaatsingslijst, in drie sets: 4-6 6-3 6-4.
Griekspoor werkte op het centercourt liefst dertien van de veertien breakpoints weg. Hij benutte zelf twee van de drie kansen op een servicebreak. Na een uur en 50 minuten benutte de Nederlander zijn eerste wedstrijdpunt. Hij besloot het duel met een lovegame.
Zaterdag neemt de als zesde geplaatste Griekspoor het bij de laatste vier op tegen de Italiaan Jannik Sinner of Emil Ruusuvuori uit Finland. De andere halve finale gaat tussen de Australiërs Rinky Hijikata en Jordan Thompson.
Griekspoor is de enige Nederlander die deze week voorbij de eerste ronde kwam in het enkelspel. Titelhouder Tim van Rijthoven is er dit jaar niet bij en Botic van de Zandschulp meldde zich met een blessure af.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
5 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
6 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
6 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
11 uur geleden