Griekspoor naar laatste acht in Washington na zege op Monfils
WASHINGTON (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de kwartfinales bereikt van het ATP-toernooi van Washington. De beste tennisser van Nederland versloeg in de derde ronde de Fransman Gaël Monfils met 6-4 1-6 6-3. Griekspoor maakte het na een uur en 58 minuten af met een ace.
De partij werd donderdag in de derde set wegens hevige regenval onderbroken, bij een 1-0-voorsprong voor Griekspoor. Na de onderbreking won de Nederlander direct de servicegame van de Fransman en hij gaf de voorsprong niet meer prijs. Griekspoor leek donderdag een lichte buikspierblessure opgelopen te hebben, maar een dag later maakte hij een fitte indruk.
Later op vrijdag neemt Griekspoor, als twaalfde geplaatst in de Amerikaanse hoofdstad, het bij de laatste acht op tegen de Amerikaan J.J. Wolf.
De 36 jaar oude Monfils, momenteel de nummer 323 van de wereld, had een wildcard ontvangen voor het toernooi in Washington. De voormalig nummer 6 van de wereld werd er begeleid door de Nederlandse coach Peter Lucassen, die in het verleden Botic van de Zandschulp bijstond.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.
23 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).
1 uur geledenBURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
3 uur geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
19 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
20 uur geleden