Griekspoor naar kwartfinale bij grastoernooi Mallorca
MALLORCA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het grastoernooi van Mallorca geplaatst voor de kwartfinale. Griekspoor, de nummer 53 van de wereld, won in drie sets van Alex Molcan uit Slowakije. Het werd 0-6 6-3 7-6 (3) voor Griekspoor.
Molcan, de mondiale nummer 50, begon sterk aan de wedstrijd en stond in de eerste set geen game af tegen Griekspoor. De 25-jarige Noord-Hollander herpakte zich door vervolgens de tweede set naar zich toe te trekken en dwong daarmee een derde set af. Daarin draaide het uit op een tiebreak, die Griekspoor won (7-3).
Eerder deze maand speelden Griekspoor en Molcan ook al tegen elkaar, in de eerste ronde van het grastoernooi van Halle. Ook toen was Griekspoor de sterkste (7-6 (10) 6-3).
In de kwartfinale neemt Griekspoor het op tegen de Zwitser Antoine Bellier, die Pablo Carreno-Busta uit Spanje in twee sets versloeg (6-3 6-4).
Voor Griekspoor geldt het grastoernooi van Mallorca als voorbereiding op Wimbledon, dat op 27 juni van start gaat. Botic van de Zandschulp strandde dinsdag al in de eerste ronde van het toernooi van Mallorca. De nummer 26 van de wereldranglijst verloor in drie sets van de Amerikaan Marcos Giron: 6-7 (6) 6-4 7-6 (2).
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
5 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
5 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
7 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
9 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
12 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden