Griekspoor naar kwartfinale bij grastoernooi Mallorca
MALLORCA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het grastoernooi van Mallorca geplaatst voor de kwartfinale. Griekspoor, de nummer 53 van de wereld, won in drie sets van Alex Molcan uit Slowakije. Het werd 0-6 6-3 7-6 (3) voor Griekspoor.
Molcan, de mondiale nummer 50, begon sterk aan de wedstrijd en stond in de eerste set geen game af tegen Griekspoor. De 25-jarige Noord-Hollander herpakte zich door vervolgens de tweede set naar zich toe te trekken en dwong daarmee een derde set af. Daarin draaide het uit op een tiebreak, die Griekspoor won (7-3).
Eerder deze maand speelden Griekspoor en Molcan ook al tegen elkaar, in de eerste ronde van het grastoernooi van Halle. Ook toen was Griekspoor de sterkste (7-6 (10) 6-3).
In de kwartfinale neemt Griekspoor het op tegen de Zwitser Antoine Bellier, die Pablo Carreno-Busta uit Spanje in twee sets versloeg (6-3 6-4).
Voor Griekspoor geldt het grastoernooi van Mallorca als voorbereiding op Wimbledon, dat op 27 juni van start gaat. Botic van de Zandschulp strandde dinsdag al in de eerste ronde van het toernooi van Mallorca. De nummer 26 van de wereldranglijst verloor in drie sets van de Amerikaan Marcos Giron: 6-7 (6) 6-4 7-6 (2).
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
10 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
15 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
17 uur geleden