Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor naar finale van grastoernooi in Mallorca

Griekspoor naar finale van grastoernooi in Mallorca

CALVIA (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de finale van het grastennistoernooi van Mallorca. De 28-jarige Nederlander rekende in de halve finale in twee sets af met de Canadees Félix Auger-Aliassime: 6-4 6-4. Hij haalde zonder setverlies de eindstrijd. Griekspoor treft zaterdag de Fransman Corentin Moutet, die de als derde geplaatste Amerikaan Alex Michelsen uitschakelde: 6-4 7-6 (3).

Griekspoor stond de voorbije weken met een blessure langs de kant en miste daardoor het eerste deel van het grasseizoen. Op Mallorca wist hij aan de zijde van zijn coach Kristof Vliegen weer een hoog niveau te halen. Griekspoor en Vliegen zijn op het Spaanse eiland opnieuw aan een samenwerking begonnen.

Griekspoor gaat zijn vijfde finale spelen. Hij heeft tot dusver twee titels op ATP-niveau gewonnen. Eén daarvan won hij in 2023 op het gras in Den Bosch.

Zware omstandigheden

"De eerste set moest ik vooral veel overleven en breakpoints wegwerken", reageerde Griekspoor. "Ik vond Félix ongelooflijk goed serveren en snel spelen. In de tweede set heb ik iets meer mijn spel kunnen spelen en ging ik zelf beter serveren."

De omstandigheden in Mallorca zijn zwaar. "Het is ongelooflijk warm deze week, het is wennen", vervolgde Griekspoor. "Ik heb de eerste twee weken van het grasseizoen helaas moeten missen. Gelukkig heb ik deze week drie wedstrijden kunnen spelen en gaan het er vier worden. Dat is de ideale voorbereiding richting Wimbledon. Ik ben blij met het niveau dat ik aan het halen ben. Ik kijk uit naar morgen."

De 26-jarige Moutet is de nummer 83 van de wereld, Griekspoor neemt de 34e plaats in. Het wordt de eerste ontmoeting tussen de twee.

Meer uit Sport

Fransman Grégoire wint tweede etappe Zwitserland, Lemmen derde

LOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.

8 uur geleden
Wielrenster Žigart breekt kaak bij val in Ronde van Zwitserland

LOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.

9 uur geleden
Longo Borghini neemt in Zwitserland leiderstrui over van De Vries

LOCARNO (ANP) - Wielrenster Elisa Longo Borghini heeft de tweede etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaans kampioene van UAE Team ADQ nam met de ritzege ook de leiderstrui over van Femke de Vries.

13 uur geleden
Tennisser De Jong door afmelding geplaatst voor Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag zonder het spelen van kwalificaties meedoen aan het hoofdtoernooi van Wimbledon. De nummer 72 van de wereld, die vorige maand de vierde ronde haalde op Roland Garros, profiteert van de afmelding van de geblesseerde Tomáš Macháč. Dat meldt de toernooiorganisatie.

13 uur geleden
Turnster Sanne Wevers weer opgenomen in Oranjeselectie

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is weer opgenomen in de Oranjeselectie. Dat meldt turnbond KNGU.

14 uur geleden
Basketballers New York Knicks accepteren uitnodiging Witte Huis

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van de New York Knicks hebben de uitnodiging om het Witte Huis te bezoeken geaccepteerd. Dat meldde James Dolan, de eigenaar van het basketbalteam dat afgelopen weekend voor het eerst sinds 1973 de titel in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA veroverde.

16 uur geleden
Tennisster Sabalenka wint eerste partij na sof op Roland Garros

BERLIJN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft twee weken na haar verrassende uitschakeling in de kwartfinale van Roland Garros een succesvolle comeback gemaakt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won op het grastoernooi van Berlijn van de Russin Ekaterina Aleksandrova en plaatste zich daarmee voor de kwartfinale.

1 dag geleden