Griekspoor na wisselvallige fase in twee sets door in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Titelverdediger Tallon Griekspoor heeft de kwartfinale bereikt van het grastoernooi van Rosmalen. De beste tennisser van Nederland was ondanks een wisselvallige fase in twee sets te sterk voor Mackenzie McDonald uit de Verenigde Staten: 6-3 7-6 (5).
Het was de tweede keer in korte tijd dat de twee tegenover elkaar stonden. De 27-jarige Griekspoor, de nummer 23 van de wereld, versloeg onlangs de Amerikaan in de eerste ronde van Roland Garros (6-3 6-4 1-6 6-2). In Rosmalen had McDonald wel een andere Nederlander, Botic van de Zandschulp, in de eerste ronde uitgeschakeld. Griekspoor, die zich juist met de nodige moeite en drie tiebreaks had ontdaan van Miomir Kecmanovic, had op het Autotron echter meteen de overhand tegen de mondiale nummer 74.
Griekspoor won de eerste game op love en kreeg daarna drie breakpoints om op 2-0 te komen. McDonald trok de stand alsnog gelijk, maar in de achtste game sloeg de Nederlander toe met een fraaie return. Met een ace verzekerde hij zich even later van de setwinst, 6-3.
Griekspoor: erg kritisch op mezelf
Na een medische time-out van McDonald won de Amerikaan met moeite zijn eerste servicegame van de tweede set en hield daarna gelijke tred tot 3-3. Griekspoor brak vervolgens de opslag van zijn tegenstander om op 4-3 te komen. De Nederlander, die tot dat moment weinig fouten had gemaakt, leverde daarna uit het niets zijn eigen service in. In de tiebreak keek hij vervolgens tegen een ruime achterstand aan (1-5), maar met zes punten op rij haalde hij de zege binnen.
"Ik maakte het vandaag moeilijk voor mezelf", keek Griekspoor in het flashinterview terug. "Ik ben blij dat het toch in twee sets is gelukt, want het leek er even op dat het er drie zouden worden. Ik ben erg kritisch op mezelf. Ik denk wel dat ik hier in de eerste twee wedstrijden goed heb geserveerd, al had ik een slappe game op 4-3. Mijn returns gingen beter dan gisteren, dus ik hoop elke keer te verbeteren."
Komende tegenstander
Griekspoor speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van de partij tussen de Australiër Aleksandar Vukic en de Rus Karen Chatsjanov.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
53 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
17 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
23 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
1 dag geleden