Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor na wisselvallige fase in twee sets door in Rosmalen

Griekspoor na wisselvallige fase in twee sets door in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Titelverdediger Tallon Griekspoor heeft de kwartfinale bereikt van het grastoernooi van Rosmalen. De beste tennisser van Nederland was ondanks een wisselvallige fase in twee sets te sterk voor Mackenzie McDonald uit de Verenigde Staten: 6-3 7-6 (5).

Het was de tweede keer in korte tijd dat de twee tegenover elkaar stonden. De 27-jarige Griekspoor, de nummer 23 van de wereld, versloeg onlangs de Amerikaan in de eerste ronde van Roland Garros (6-3 6-4 1-6 6-2). In Rosmalen had McDonald wel een andere Nederlander, Botic van de Zandschulp, in de eerste ronde uitgeschakeld. Griekspoor, die zich juist met de nodige moeite en drie tiebreaks had ontdaan van Miomir Kecmanovic, had op het Autotron echter meteen de overhand tegen de mondiale nummer 74.

Griekspoor won de eerste game op love en kreeg daarna drie breakpoints om op 2-0 te komen. McDonald trok de stand alsnog gelijk, maar in de achtste game sloeg de Nederlander toe met een fraaie return. Met een ace verzekerde hij zich even later van de setwinst, 6-3.

Griekspoor: erg kritisch op mezelf

Na een medische time-out van McDonald won de Amerikaan met moeite zijn eerste servicegame van de tweede set en hield daarna gelijke tred tot 3-3. Griekspoor brak vervolgens de opslag van zijn tegenstander om op 4-3 te komen. De Nederlander, die tot dat moment weinig fouten had gemaakt, leverde daarna uit het niets zijn eigen service in. In de tiebreak keek hij vervolgens tegen een ruime achterstand aan (1-5), maar met zes punten op rij haalde hij de zege binnen.

"Ik maakte het vandaag moeilijk voor mezelf", keek Griekspoor in het flashinterview terug. "Ik ben blij dat het toch in twee sets is gelukt, want het leek er even op dat het er drie zouden worden. Ik ben erg kritisch op mezelf. Ik denk wel dat ik hier in de eerste twee wedstrijden goed heb geserveerd, al had ik een slappe game op 4-3. Mijn returns gingen beter dan gisteren, dus ik hoop elke keer te verbeteren."

Komende tegenstander

Griekspoor speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van de partij tussen de Australiër Aleksandar Vukic en de Rus Karen Chatsjanov.

Meer uit Sport

Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

2 uur geleden
Tennisser Zverev verrassend snel uitgeschakeld in Acapulco

ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.

7 uur geleden
Dartster Greaves eerste vrouw met negendarter op PDC ProTour

LEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.

21 uur geleden
Griekspoor ten koste van Boeblik naar laatste acht in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.

22 uur geleden
Paralympiërs in onzekerheid over toernooien door deelname Rusland

WENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.

1 dag geleden
Belgische campagne roept wielerfans op tot respect voor renners

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.

1 dag geleden
Schaatser Nuis bedankt voor NK sprint en beëindigt seizoen

HILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.

1 dag geleden