Griekspoor na wisselvallige fase in twee sets door in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Titelverdediger Tallon Griekspoor heeft de kwartfinale bereikt van het grastoernooi van Rosmalen. De beste tennisser van Nederland was ondanks een wisselvallige fase in twee sets te sterk voor Mackenzie McDonald uit de Verenigde Staten: 6-3 7-6 (5).
Het was de tweede keer in korte tijd dat de twee tegenover elkaar stonden. De 27-jarige Griekspoor, de nummer 23 van de wereld, versloeg onlangs de Amerikaan in de eerste ronde van Roland Garros (6-3 6-4 1-6 6-2). In Rosmalen had McDonald wel een andere Nederlander, Botic van de Zandschulp, in de eerste ronde uitgeschakeld. Griekspoor, die zich juist met de nodige moeite en drie tiebreaks had ontdaan van Miomir Kecmanovic, had op het Autotron echter meteen de overhand tegen de mondiale nummer 74.
Griekspoor won de eerste game op love en kreeg daarna drie breakpoints om op 2-0 te komen. McDonald trok de stand alsnog gelijk, maar in de achtste game sloeg de Nederlander toe met een fraaie return. Met een ace verzekerde hij zich even later van de setwinst, 6-3.
Griekspoor: erg kritisch op mezelf
Na een medische time-out van McDonald won de Amerikaan met moeite zijn eerste servicegame van de tweede set en hield daarna gelijke tred tot 3-3. Griekspoor brak vervolgens de opslag van zijn tegenstander om op 4-3 te komen. De Nederlander, die tot dat moment weinig fouten had gemaakt, leverde daarna uit het niets zijn eigen service in. In de tiebreak keek hij vervolgens tegen een ruime achterstand aan (1-5), maar met zes punten op rij haalde hij de zege binnen.
"Ik maakte het vandaag moeilijk voor mezelf", keek Griekspoor in het flashinterview terug. "Ik ben blij dat het toch in twee sets is gelukt, want het leek er even op dat het er drie zouden worden. Ik ben erg kritisch op mezelf. Ik denk wel dat ik hier in de eerste twee wedstrijden goed heb geserveerd, al had ik een slappe game op 4-3. Mijn returns gingen beter dan gisteren, dus ik hoop elke keer te verbeteren."
Komende tegenstander
Griekspoor speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van de partij tussen de Australiër Aleksandar Vukic en de Rus Karen Chatsjanov.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
9 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
11 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
14 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
15 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
19 uur geleden