Griekspoor mist vier matchpoints in dubbel en valt over boarding
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor heeft in de openingsronde van het dubbelspeltoernooi van het ABN AMRO Open vier matchpoints onbenut gelaten. Samen met zijn partner Bart Stevens verloor hij na een voortvarende start met 1-6 7-6 (12) 10-7 van de Belgen Sander Gillé en Joran Vliegen.
Griekspoor en Stevens, toegelaten met een wildcard, waren in de tiebreak van de tweede set vier keer één punt verwijderd van de zege.
In de matchtiebreak, de beslissende tiebreak tot tien punten, kwam Griekspoor hard ten val. Hij wilde een cross, schuin, geslagen bal halen en duikelde over de boarding. De beste tennisser van Nederland bleef even liggen, maar kon de partij toch voortzetten. Volgens zijn coach Kristof Vliegen is zijn pupil in orde.
Griekspoor speelt donderdag in de tweede ronde van het enkelspel. De Pool Hubert Hurkacz of de Tsjech Jiri Lehecka is zijn tegenstander.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
10 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geleden