Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor maakt na Indian Wells sprong op wereldranglijst

Griekspoor maakt na Indian Wells sprong op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is door zijn prestaties op het masterstoernooi van Indian Wells negen plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland vindt zichzelf op de maandag gepubliceerde lijst terug op de 34e plaats.

Griekspoor stuntte door in de tweede ronde de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev uit te schakelen. Daarna bereikte hij ten koste van de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard en de Japanse qualifier Yosuke Watanuki de kwartfinales, waarin de latere finalist Holger Rune uit Denemarken te sterk was.

De top vijf bij de mannen is ongewijzigd met de Italiaan Jannik Sinner, die voor drie maanden is geschorst om een dopingovertreding, op de eerste plaats en Zverev als nummer 2. Jack Draper is op de zevende plaats de enige nieuwkomer in de top tien. De Brit won het toernooi van Indian Wells.

Sabalenka aan kop

Bij de vrouwen blijft Aryna Sabalenka uit Belarus de nummer 1. De Russische Mirra Andrejeva, die Sabalenka versloeg in de finale op Indian Wells, klom van de negende naar de zesde plaats. Suzan Lamens is op de 70e plaats de hoogst gerangschikte Nederlandse.

Lamens begint woensdag op het masterstoernooi van Miami met een wedstrijd tegen Moyuka Uchijima. De Japanse, van wie Lamens vorig jaar in Trnava won, is de nummer 53 van de wereld. De loting bij de mannen is nog niet bekend.

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

15 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

16 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

18 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

18 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

19 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

20 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

20 uur geleden