Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor loot Hurkacz, Van de Zandschulp tegen De Minaur

Griekspoor loot Hurkacz, Van de Zandschulp tegen De Minaur

MELBOURNE (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp hebben een zware loting voor de eerste ronde van de Australian Open. Griekspoor, de beste tennisser van Nederland, opent tegen de Poolse nummer 18 van de wereld Hubert Hurkacz. Van de Zandschulp moet in zijn eerste partij zien af te rekenen met Alex de Minaur, de Australische nummer 8 op de wereldranglijst.

Griekspoor (28) weet dat hij van Hurkacz kan winnen: dat deed hij februari vorig jaar in de kwartfinales van het ABN AMRO Open. Een maand eerder strandde de huidige nummer 40 van de wereld op de Australian Open in de derde ronde tegen de Fransman Arthur Cazaux. Van de Zandschulp, die nu 82e staat op de wereldranglijst, moest in de eerste ronde zijn meerdere erkennen in de uiteindelijke winnaar Jannik Sinner.

De Nederlandse deelneemsters Arantxa Rus en Suzan Lamens hebben het bij de loting beter getroffen. Rus begint haar toernooi tegen de Servische Olga Danilovic, de nummer 53 van de wereld. Lamens treft bij haar debuut in Melbourne een nog onbekende qualifier. Rus staat 74e op de wereldranglijst, Lamens zes plekken lager.

Sinner

De mondiale nummer 1 Sinner begint zijn jacht op titelverdediging tegen de Chileen Nicolas Jarry, van wie de Italiaan in 2019 hun eerste onderlinge duel verloor. Recordwinnaar Novak Djokovic treft in de eerste ronde de Amerikaan Nishesh Basavareddy en stuit in de kwartfinales mogelijk al op Carlos Alcaraz. De Spaanse nummer 3 van de wereld opent tegen de Kazach Alexander Shevchenko.

Titelverdedigster Aryna Sabalenka uit Belarus stuit als eerst op de Amerikaanse Sloane Stephens, de winnares van de US Open in 2017. Een ander aansprekend duel in de eerste ronde is dat tussen de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff en landgenote Sofia Kenin, de winnares van de Australian Open in 2020.

Het eerste grandslamtoernooi van het jaar begint zondag.

Meer uit Sport

Steenbergen zwemt naar Europese titel op 100 meter wisselslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.

55 minuten geleden
Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

6 uur geleden
Wielrenster Vinke tekent bij Team SD Worx - Protime

AMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.

7 uur geleden
Griekspoors vriendin Potapova gaat tennissen voor Oostenrijk

SINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.

7 uur geleden
Broers Leclerc samen voor Ferrari in eerste training Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.

11 uur geleden
Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

23 uur geleden
Beste scenario Verstappen: winnen en hopen op mindere dag Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.

1 dag geleden