Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor loot Hurkacz, Van de Zandschulp tegen De Minaur

Griekspoor loot Hurkacz, Van de Zandschulp tegen De Minaur

MELBOURNE (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp hebben een zware loting voor de eerste ronde van de Australian Open. Griekspoor, de beste tennisser van Nederland, opent tegen de Poolse nummer 18 van de wereld Hubert Hurkacz. Van de Zandschulp moet in zijn eerste partij zien af te rekenen met Alex de Minaur, de Australische nummer 8 op de wereldranglijst.

Griekspoor (28) weet dat hij van Hurkacz kan winnen: dat deed hij februari vorig jaar in de kwartfinales van het ABN AMRO Open. Een maand eerder strandde de huidige nummer 40 van de wereld op de Australian Open in de derde ronde tegen de Fransman Arthur Cazaux. Van de Zandschulp, die nu 82e staat op de wereldranglijst, moest in de eerste ronde zijn meerdere erkennen in de uiteindelijke winnaar Jannik Sinner.

De Nederlandse deelneemsters Arantxa Rus en Suzan Lamens hebben het bij de loting beter getroffen. Rus begint haar toernooi tegen de Servische Olga Danilovic, de nummer 53 van de wereld. Lamens treft bij haar debuut in Melbourne een nog onbekende qualifier. Rus staat 74e op de wereldranglijst, Lamens zes plekken lager.

Sinner

De mondiale nummer 1 Sinner begint zijn jacht op titelverdediging tegen de Chileen Nicolas Jarry, van wie de Italiaan in 2019 hun eerste onderlinge duel verloor. Recordwinnaar Novak Djokovic treft in de eerste ronde de Amerikaan Nishesh Basavareddy en stuit in de kwartfinales mogelijk al op Carlos Alcaraz. De Spaanse nummer 3 van de wereld opent tegen de Kazach Alexander Shevchenko.

Titelverdedigster Aryna Sabalenka uit Belarus stuit als eerst op de Amerikaanse Sloane Stephens, de winnares van de US Open in 2017. Een ander aansprekend duel in de eerste ronde is dat tussen de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff en landgenote Sofia Kenin, de winnares van de Australian Open in 2020.

Het eerste grandslamtoernooi van het jaar begint zondag.

Meer uit Sport

Tennisser Alcaraz verslaat Fritz in Parijs, Jodar naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.

1 uur geleden
Amerikaanse tennisser Tiafoe naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.

5 uur geleden
Duitse regering wil WK ijshockey zonder Rusland

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.

8 uur geleden
Veelbesproken olympisch bokskampioene Khelif maakt profdebuut

PARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.

9 uur geleden
Nuis neemt WB-startplek geblesseerde De Boo over op 1000 meter

UTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.

11 uur geleden
Tennisser Sinner stopt met coach Cahill en gaat door met Norman

TURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.

12 uur geleden
Permane langer teambaas Racing Bulls in Formule 1

SÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.

13 uur geleden