Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor loot Hurkacz, Van de Zandschulp tegen De Minaur

Griekspoor loot Hurkacz, Van de Zandschulp tegen De Minaur

MELBOURNE (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp hebben een zware loting voor de eerste ronde van de Australian Open. Griekspoor, de beste tennisser van Nederland, opent tegen de Poolse nummer 18 van de wereld Hubert Hurkacz. Van de Zandschulp moet in zijn eerste partij zien af te rekenen met Alex de Minaur, de Australische nummer 8 op de wereldranglijst.

Griekspoor (28) weet dat hij van Hurkacz kan winnen: dat deed hij februari vorig jaar in de kwartfinales van het ABN AMRO Open. Een maand eerder strandde de huidige nummer 40 van de wereld op de Australian Open in de derde ronde tegen de Fransman Arthur Cazaux. Van de Zandschulp, die nu 82e staat op de wereldranglijst, moest in de eerste ronde zijn meerdere erkennen in de uiteindelijke winnaar Jannik Sinner.

De Nederlandse deelneemsters Arantxa Rus en Suzan Lamens hebben het bij de loting beter getroffen. Rus begint haar toernooi tegen de Servische Olga Danilovic, de nummer 53 van de wereld. Lamens treft bij haar debuut in Melbourne een nog onbekende qualifier. Rus staat 74e op de wereldranglijst, Lamens zes plekken lager.

Sinner

De mondiale nummer 1 Sinner begint zijn jacht op titelverdediging tegen de Chileen Nicolas Jarry, van wie de Italiaan in 2019 hun eerste onderlinge duel verloor. Recordwinnaar Novak Djokovic treft in de eerste ronde de Amerikaan Nishesh Basavareddy en stuit in de kwartfinales mogelijk al op Carlos Alcaraz. De Spaanse nummer 3 van de wereld opent tegen de Kazach Alexander Shevchenko.

Titelverdedigster Aryna Sabalenka uit Belarus stuit als eerst op de Amerikaanse Sloane Stephens, de winnares van de US Open in 2017. Een ander aansprekend duel in de eerste ronde is dat tussen de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff en landgenote Sofia Kenin, de winnares van de Australian Open in 2020.

Het eerste grandslamtoernooi van het jaar begint zondag.

Meer uit Sport

Skiër Odermatt wint eerste super-G in olympisch seizoen

COPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.

10 uur geleden
Eerste Russen en Belarussen hebben toestemming voor Winterspelen

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.

10 uur geleden
Verstappen prijst McLaren om afzien van teamorders

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.

12 uur geleden
Verstappen: zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."

13 uur geleden
Piastri gelooft na mindere periode nog in wereldtitel Formule 1

LUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

15 uur geleden
Norris ziet Verstappen altijd als 'grote bedreiging'

LUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

17 uur geleden
Russen mogen onder eigen vlag weer meedoen aan judowedstrijden

ABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.

19 uur geleden