Griekspoor loot Hurkacz, Van de Zandschulp tegen De Minaur
MELBOURNE (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp hebben een zware loting voor de eerste ronde van de Australian Open. Griekspoor, de beste tennisser van Nederland, opent tegen de Poolse nummer 18 van de wereld Hubert Hurkacz. Van de Zandschulp moet in zijn eerste partij zien af te rekenen met Alex de Minaur, de Australische nummer 8 op de wereldranglijst.
Griekspoor (28) weet dat hij van Hurkacz kan winnen: dat deed hij februari vorig jaar in de kwartfinales van het ABN AMRO Open. Een maand eerder strandde de huidige nummer 40 van de wereld op de Australian Open in de derde ronde tegen de Fransman Arthur Cazaux. Van de Zandschulp, die nu 82e staat op de wereldranglijst, moest in de eerste ronde zijn meerdere erkennen in de uiteindelijke winnaar Jannik Sinner.
De Nederlandse deelneemsters Arantxa Rus en Suzan Lamens hebben het bij de loting beter getroffen. Rus begint haar toernooi tegen de Servische Olga Danilovic, de nummer 53 van de wereld. Lamens treft bij haar debuut in Melbourne een nog onbekende qualifier. Rus staat 74e op de wereldranglijst, Lamens zes plekken lager.
Sinner
De mondiale nummer 1 Sinner begint zijn jacht op titelverdediging tegen de Chileen Nicolas Jarry, van wie de Italiaan in 2019 hun eerste onderlinge duel verloor. Recordwinnaar Novak Djokovic treft in de eerste ronde de Amerikaan Nishesh Basavareddy en stuit in de kwartfinales mogelijk al op Carlos Alcaraz. De Spaanse nummer 3 van de wereld opent tegen de Kazach Alexander Shevchenko.
Titelverdedigster Aryna Sabalenka uit Belarus stuit als eerst op de Amerikaanse Sloane Stephens, de winnares van de US Open in 2017. Een ander aansprekend duel in de eerste ronde is dat tussen de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff en landgenote Sofia Kenin, de winnares van de Australian Open in 2020.
Het eerste grandslamtoernooi van het jaar begint zondag.
Meer uit Sport
PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
4 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
1 dag geleden