Griekspoor loot Hurkacz, Van de Zandschulp tegen De Minaur
MELBOURNE (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp hebben een zware loting voor de eerste ronde van de Australian Open. Griekspoor, de beste tennisser van Nederland, opent tegen de Poolse nummer 18 van de wereld Hubert Hurkacz. Van de Zandschulp moet in zijn eerste partij zien af te rekenen met Alex de Minaur, de Australische nummer 8 op de wereldranglijst.
Griekspoor (28) weet dat hij van Hurkacz kan winnen: dat deed hij februari vorig jaar in de kwartfinales van het ABN AMRO Open. Een maand eerder strandde de huidige nummer 40 van de wereld op de Australian Open in de derde ronde tegen de Fransman Arthur Cazaux. Van de Zandschulp, die nu 82e staat op de wereldranglijst, moest in de eerste ronde zijn meerdere erkennen in de uiteindelijke winnaar Jannik Sinner.
De Nederlandse deelneemsters Arantxa Rus en Suzan Lamens hebben het bij de loting beter getroffen. Rus begint haar toernooi tegen de Servische Olga Danilovic, de nummer 53 van de wereld. Lamens treft bij haar debuut in Melbourne een nog onbekende qualifier. Rus staat 74e op de wereldranglijst, Lamens zes plekken lager.
Sinner
De mondiale nummer 1 Sinner begint zijn jacht op titelverdediging tegen de Chileen Nicolas Jarry, van wie de Italiaan in 2019 hun eerste onderlinge duel verloor. Recordwinnaar Novak Djokovic treft in de eerste ronde de Amerikaan Nishesh Basavareddy en stuit in de kwartfinales mogelijk al op Carlos Alcaraz. De Spaanse nummer 3 van de wereld opent tegen de Kazach Alexander Shevchenko.
Titelverdedigster Aryna Sabalenka uit Belarus stuit als eerst op de Amerikaanse Sloane Stephens, de winnares van de US Open in 2017. Een ander aansprekend duel in de eerste ronde is dat tussen de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff en landgenote Sofia Kenin, de winnares van de Australian Open in 2020.
Het eerste grandslamtoernooi van het jaar begint zondag.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.
30 minuten geledenMILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
17 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
17 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
19 uur geleden