Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor lijdt 'pijnlijkste nederlaag uit mijn loopbaan'

Griekspoor lijdt 'pijnlijkste nederlaag uit mijn loopbaan'

MÁLAGA (ANP) - Tallon Griekspoor vindt dat hij zichzelf ernstig tekort heeft gedaan in de kwartfinales van de Daviscup. De nummer 2 van Nederland noemde de nederlaag tegen de Australiër Jordan Thompson "de pijnlijkste uit mijn loopbaan".

Griekspoor was in Málaga lange tijd de betere speler, maar moest toch in drie sets (4-6 7-5 6-3) zijn meerdere erkennen in de nummer 84 van de wereld. "Ik had hem twee sets lang over mijn knie liggen, maar ik heb hem niet de genadeklap kunnen geven", aldus Griekspoor.

"Ik had mezelf moeten belonen met een overwinning in twee sets, maar ik had het beter moeten doen op de belangrijke punten. Als je zoveel breakpoints krijgt, moet je er eentje van benutten. Maar er stond zoveel druk en spanning op deze wedstrijd, de eerste van de ontmoeting."

Nederlaag typerend voor jaar Griekspoor

Volgens de 26-jarige Griekspoor is de nederlaag typerend voor zijn 2022. "Hij past goed in mijn jaar, waarin ik veel wedstrijden heel close heb verloren. Ik zag dit als de eerste week van het nieuwe seizoen, maar ik denk dat ik hem bij het oude jaar laat", aldus Griekspoor, afgezakt naar plek 96 op de wereldranglijst.

De Nederlander kreeg in het Palacio de Deportes José María Martín Carpena steun van zo'n driehonderd meegereisde fans, terwijl Thompson het zonder luidruchtige supporters moest stellen. "Dit was waarschijnlijk de beste atmosfeer waarin ik ooit heb gespeeld. Ze hebben me geen moment in de steek gelaten. Dat maakt deze nederlaag nog wat pijnlijker. Als je nou 6-4 6-4 verliest, dan kun je er ergens nog vrede mee hebben. Maar deze doet pijn."

Lichte kramp

Griekspoor gaf te kennen dat hij in de tweede en derde set last had van lichte kramp, in beide benen. "Fysiek was het een zware wedstrijd. Maar dat komt ook door de zenuwen in het begin. Hopelijk kan Botic van de Zandschulp zijn wedstrijd winnen, waardoor het dubbelspel de beslissing moet brengen."

Meer uit Sport

LA Clippers bestraft voor salarisfraude bij vedette Leonard

NEW YORK (ANP) - Basketbalclub Los Angeles Clippers is door de Amerikaanse profcompetitie NBA fors bestraft voor het omzeilen van het salarisplafond bij sterspeler Kawhi Leonard. Volgens onderzoek kreeg de 35-jarige basketballer via een sponsordeal een deel van zijn salaris betaald, waardoor de club hem meer kon betalen dan volgens het salarisplafond is geoorloofd.

42 minuten geleden
Transferrecord Premier League-clubs van meer dan 4 miljard euro

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De clubs in de Premier League hebben voor het tweede jaar op rij het transferrecord verbroken. De clubs hebben gezamenlijk 3,5 miljard pond, zo'n 4 miljard euro, uitgegeven. Dat is meer dan het record van 3,6 miljard euro van afgelopen jaar.

6 uur geleden
Brennan sprint naar derde ritzege in Vuelta

CARTAGENA (ANP) - Matthew Brennan heeft woensdag zijn derde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was in de elfde etappe de beste in de massasprint. Bryan Coquard uit Frankrijk werd tweede, voor de Belg Jordi Meeus.

6 uur geleden
Nog altijd onduidelijkheid over vervolg schaatscarrière Leerdam

HEERENVEEN (ANP) - Ruim anderhalve maand voor de start van het nieuwe schaatsseizoen is er nog altijd geen duidelijkheid over de toekomst van olympisch kampioene op de 1000 meter Jutta Leerdam. Een vertegenwoordiger van haar nieuwe managementbureau SEG liet woensdag aan het ANP weten dat Leerdam via haar eigen kanalen bekend zal maken wat ze gaat doen.

10 uur geleden
Zieke Mads Pedersen stapt uit Vuelta

CARTAGENA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen, de Deense winnaar van het puntenklassement in de Tour de France, stapt woensdag niet meer op in de elfde etappe van de Vuelta. Dat meldt zijn ploeg Lidl-Trek op X. Volgens zijn ploeg was Pedersen de afgelopen dagen ziek en zal hij zich richten op zijn overige doelen dit seizoen.

11 uur geleden
Zeven Nederlandse atleten naar Brussel voor finale Diamond League

BRUSSEL (ANP) - Zeven Nederlandse atleten komen dit weekend in actie tijdens de tweedaagse finale van de Diamond League in Brussel. Vijfvoudig Diamond League-eindwinnares op de 400 meter horden, Femke Broeders-Bol, loopt dit jaar de 800 meter. In de Belgische hoofdstad neemt ze het onder meer op tegen de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro. De Amersfoortse pakte bij de EK vorige maand het brons op haar nieuwe afstand.

11 uur geleden
Tennisser Zverev bereikt tweede ronde op US Open na vijfsetter

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft de tweede ronde van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste Duitser had in New York de nodige moeite met de Italiaan Lorenzo Sonego. Het werd na vijf sets 6-4 3-6 6-7 (7) 7-5 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Fransman Quentin Halys.

15 uur geleden