Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor lijdt 'pijnlijkste nederlaag uit mijn loopbaan'

Griekspoor lijdt 'pijnlijkste nederlaag uit mijn loopbaan'

MÁLAGA (ANP) - Tallon Griekspoor vindt dat hij zichzelf ernstig tekort heeft gedaan in de kwartfinales van de Daviscup. De nummer 2 van Nederland noemde de nederlaag tegen de Australiër Jordan Thompson "de pijnlijkste uit mijn loopbaan".

Griekspoor was in Málaga lange tijd de betere speler, maar moest toch in drie sets (4-6 7-5 6-3) zijn meerdere erkennen in de nummer 84 van de wereld. "Ik had hem twee sets lang over mijn knie liggen, maar ik heb hem niet de genadeklap kunnen geven", aldus Griekspoor.

"Ik had mezelf moeten belonen met een overwinning in twee sets, maar ik had het beter moeten doen op de belangrijke punten. Als je zoveel breakpoints krijgt, moet je er eentje van benutten. Maar er stond zoveel druk en spanning op deze wedstrijd, de eerste van de ontmoeting."

Nederlaag typerend voor jaar Griekspoor

Volgens de 26-jarige Griekspoor is de nederlaag typerend voor zijn 2022. "Hij past goed in mijn jaar, waarin ik veel wedstrijden heel close heb verloren. Ik zag dit als de eerste week van het nieuwe seizoen, maar ik denk dat ik hem bij het oude jaar laat", aldus Griekspoor, afgezakt naar plek 96 op de wereldranglijst.

De Nederlander kreeg in het Palacio de Deportes José María Martín Carpena steun van zo'n driehonderd meegereisde fans, terwijl Thompson het zonder luidruchtige supporters moest stellen. "Dit was waarschijnlijk de beste atmosfeer waarin ik ooit heb gespeeld. Ze hebben me geen moment in de steek gelaten. Dat maakt deze nederlaag nog wat pijnlijker. Als je nou 6-4 6-4 verliest, dan kun je er ergens nog vrede mee hebben. Maar deze doet pijn."

Lichte kramp

Griekspoor gaf te kennen dat hij in de tweede en derde set last had van lichte kramp, in beide benen. "Fysiek was het een zware wedstrijd. Maar dat komt ook door de zenuwen in het begin. Hopelijk kan Botic van de Zandschulp zijn wedstrijd winnen, waardoor het dubbelspel de beslissing moet brengen."

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp wint na stunt weer in Montréal

MONTRÉAL (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft na zijn verrassende overwinning op Daniil Medvedev, de Russische nummer 6 van de wereld, opnieuw gewonnen op het masterstoernooi van Montréal. In de derde ronde was de Nederlander na drie sets te sterk voor Hubert Hurkacz uit Polen: 3-6 7-6 (4) 7-5.

1 uur geleden
Vollering teleurgesteld na tweede plek in Tour op Mont Ventoux

MONT VENTOUX (ANP) - Demi Vollering is teleurgesteld na haar tweede plek in de koninginnenrit van de Tour de France Femmes naar de Mont Ventoux. Dat zei de Nederlandse renster van FDJ United-Suez vrijdag na afloop van de etappe tegen de NOS.

7 uur geleden
Niewiadoma 'sprakeloos' na etappezege op Mont Ventoux

MONT VENTOUX (ANP) - Kasia Niewiadoma is "sprakeloos" na haar etappezege op de Mont Ventoux in de Tour de France Femmes. Dat zei de Poolse van Canyon//Sram vrijdag na afloop van de etappe in het flashinterview. Het was de eerste etappezege voor de Tourwinnares van 2024.

8 uur geleden
Niewiadoma wint Touretappe en verovert gele trui op Mont Ventoux

MONT VENTOUX (ANP) - Kasia Niewiadoma heeft vrijdag de koninginnenrit van de Tour de France Femmes gewonnen, met aankomst op de Mont Ventoux. De Poolse renster van Canyon//Sram reed solo naar de overwinning op de bekende berg, ruim voor Demi Vollering. De Nederlandse werd tweede op 1.16 minuut. De Italiaanse Longo Borghini werd derde op 1.42.

8 uur geleden
KNVB voert nieuwe spelregels door voor meer tempo in de wedstrijd

ZEIST (ANP) - De KNVB voert bij de start van het nieuwe seizoen in de Eredivisie verschillende spelregelwijzigingen in die erop gericht zijn het tempo in de wedstrijden te verhogen. Het zijn aanpassingen in de spelregels van de internationale spelregelorganisatie IFAB, die de FIFA ook al had doorgevoerd tijdens het WK voetbal in juni.

13 uur geleden
Van 't Schip bondscoach van Kazachstan

ASTANA (ANP) - John van 't Schip is de nieuwe bondscoach van Kazachstan. De voetbalbond van Kazachstan (KFF) presenteerde de 62-jarige Nederlandse oud-international en trainer vrijdag, zo meldde de bond op social media.

13 uur geleden
Van der Breggen niet meer van start in zevende etappe Tour

LA VOULTE-SUR-RHÔNE (ANP) - Wielrenster Anna van der Breggen gaat niet meer van start in de zevende etappe van de Tour de France Femmes. Haar ploeg SD Worx-Protime meldt dat de 36-jarige renster de Tour verlaat en rust neemt.

14 uur geleden