Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor klopt Gasquet en wacht duel met De Jong in Montpellier

Griekspoor klopt Gasquet en wacht duel met De Jong in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tallon Griekspoor heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het Open Occitanie, het tennistoernooi van het Franse Montpellier. De als vijfde geplaatste Nederlander versloeg in de tweede ronde de Franse routinier Richard Gasquet in drie sets: 6-3 3-6 7-5.

Griekspoor neemt het in de strijd om een plaats bij de laatste vier op tegen zijn landgenoot Jesper de Jong, die eerder op de dag won van de als derde geplaatste Italiaan Flavio Cobolli.

Griekspoor, de nummer 46 van de wereld, schakelde in de eerste ronde al Botic van de Zandschulp uit. Tegen Gasquet, ooit de nummer 7 van de wereld, pakte hij de break in de eerste set in de zesde game en gaf die verkregen voorsprong niet meer uit handen. Het scenario in de tweede set was identiek. Alleen was het nu de 38-jarige Fransman, die dit voorjaar na Roland Garros afscheid neemt, die in de zesde game de opslag van de Nederlander brak.

De Jong

In de derde set zag het er even penibel uit voor de Nederlander, die drie breakpoints moest wegwerken bij een 3-3-stand. Ook bij 4-4 kreeg Gasquet tal van kansen om te breken, maar Griekspoor hield stand en pakte na ruim twee uur de winst in een opslaggame van de Fransman.

De Jong was eerder op de dag verrassend te sterk voor Cobolli. De 24-jarige Nederlander had slechts twee sets nodig: 6-3 7-6 (2). De Jong is de nummer 131 van de wereld, Cobolli staat 34e. Het duel moest even worden onderbroken omdat het licht uitviel in de hal in het Zuid-Franse Montpellier, vermoedelijk veroorzaakt door het noodweer buiten. Voor De Jong, die wordt gecoacht door oud-tennisser Thiemo de Bakker, is het de eerste keer dat hij de kwartfinales op een ATP-toernooi bereikt.

Meer uit Sport

Messi: 'Dit is het moment waarop ik heb gewacht'

FORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

3 uur geleden
Handbalsters al zeker van WK-kwartfinale na winst tegen Polen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.

4 uur geleden
Steenbergen zwemt met Europees record naar EK-goud op 200 wissel

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.

8 uur geleden
Stolz rijdt baanrecord De Boo op 1000 meter uit de boeken

HEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.

8 uur geleden
Beune wint in Heerenveen ook derde 1500 meter in wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.

8 uur geleden
Kunstrijdpaar Tsiba/Danilova grijpt naast olympisch ticket

ZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.

8 uur geleden
Poleposition voor Verstappen in kampioensrace Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi vanaf poleposition. De regerend wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie op het Yas Marina Circuit. Verstappen troefde zijn rivalen van McLaren koelbloedig af. Hij was 0,201 seconde sneller dan Lando Norris, die de tweede tijd noteerde. Oscar Piastri gaf 0,230 seconde toe op de Nederlander.

11 uur geleden