Griekspoor klopt Gasquet en wacht duel met De Jong in Montpellier
MONTPELLIER (ANP) - Tallon Griekspoor heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het Open Occitanie, het tennistoernooi van het Franse Montpellier. De als vijfde geplaatste Nederlander versloeg in de tweede ronde de Franse routinier Richard Gasquet in drie sets: 6-3 3-6 7-5.
Griekspoor neemt het in de strijd om een plaats bij de laatste vier op tegen zijn landgenoot Jesper de Jong, die eerder op de dag won van de als derde geplaatste Italiaan Flavio Cobolli.
Griekspoor, de nummer 46 van de wereld, schakelde in de eerste ronde al Botic van de Zandschulp uit. Tegen Gasquet, ooit de nummer 7 van de wereld, pakte hij de break in de eerste set in de zesde game en gaf die verkregen voorsprong niet meer uit handen. Het scenario in de tweede set was identiek. Alleen was het nu de 38-jarige Fransman, die dit voorjaar na Roland Garros afscheid neemt, die in de zesde game de opslag van de Nederlander brak.
De Jong
In de derde set zag het er even penibel uit voor de Nederlander, die drie breakpoints moest wegwerken bij een 3-3-stand. Ook bij 4-4 kreeg Gasquet tal van kansen om te breken, maar Griekspoor hield stand en pakte na ruim twee uur de winst in een opslaggame van de Fransman.
De Jong was eerder op de dag verrassend te sterk voor Cobolli. De 24-jarige Nederlander had slechts twee sets nodig: 6-3 7-6 (2). De Jong is de nummer 131 van de wereld, Cobolli staat 34e. Het duel moest even worden onderbroken omdat het licht uitviel in de hal in het Zuid-Franse Montpellier, vermoedelijk veroorzaakt door het noodweer buiten. Voor De Jong, die wordt gecoacht door oud-tennisser Thiemo de Bakker, is het de eerste keer dat hij de kwartfinales op een ATP-toernooi bereikt.
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
7 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
9 uur geleden