Griekspoor klopt Gasquet en wacht duel met De Jong in Montpellier
MONTPELLIER (ANP) - Tallon Griekspoor heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het Open Occitanie, het tennistoernooi van het Franse Montpellier. De als vijfde geplaatste Nederlander versloeg in de tweede ronde de Franse routinier Richard Gasquet in drie sets: 6-3 3-6 7-5.
Griekspoor neemt het in de strijd om een plaats bij de laatste vier op tegen zijn landgenoot Jesper de Jong, die eerder op de dag won van de als derde geplaatste Italiaan Flavio Cobolli.
Griekspoor, de nummer 46 van de wereld, schakelde in de eerste ronde al Botic van de Zandschulp uit. Tegen Gasquet, ooit de nummer 7 van de wereld, pakte hij de break in de eerste set in de zesde game en gaf die verkregen voorsprong niet meer uit handen. Het scenario in de tweede set was identiek. Alleen was het nu de 38-jarige Fransman, die dit voorjaar na Roland Garros afscheid neemt, die in de zesde game de opslag van de Nederlander brak.
De Jong
In de derde set zag het er even penibel uit voor de Nederlander, die drie breakpoints moest wegwerken bij een 3-3-stand. Ook bij 4-4 kreeg Gasquet tal van kansen om te breken, maar Griekspoor hield stand en pakte na ruim twee uur de winst in een opslaggame van de Fransman.
De Jong was eerder op de dag verrassend te sterk voor Cobolli. De 24-jarige Nederlander had slechts twee sets nodig: 6-3 7-6 (2). De Jong is de nummer 131 van de wereld, Cobolli staat 34e. Het duel moest even worden onderbroken omdat het licht uitviel in de hal in het Zuid-Franse Montpellier, vermoedelijk veroorzaakt door het noodweer buiten. Voor De Jong, die wordt gecoacht door oud-tennisser Thiemo de Bakker, is het de eerste keer dat hij de kwartfinales op een ATP-toernooi bereikt.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
11 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
13 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentiniƫ voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
20 uur geleden