Griekspoor klopt Gasquet en wacht duel met De Jong in Montpellier
MONTPELLIER (ANP) - Tallon Griekspoor heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het Open Occitanie, het tennistoernooi van het Franse Montpellier. De als vijfde geplaatste Nederlander versloeg in de tweede ronde de Franse routinier Richard Gasquet in drie sets: 6-3 3-6 7-5.
Griekspoor neemt het in de strijd om een plaats bij de laatste vier op tegen zijn landgenoot Jesper de Jong, die eerder op de dag won van de als derde geplaatste Italiaan Flavio Cobolli.
Griekspoor, de nummer 46 van de wereld, schakelde in de eerste ronde al Botic van de Zandschulp uit. Tegen Gasquet, ooit de nummer 7 van de wereld, pakte hij de break in de eerste set in de zesde game en gaf die verkregen voorsprong niet meer uit handen. Het scenario in de tweede set was identiek. Alleen was het nu de 38-jarige Fransman, die dit voorjaar na Roland Garros afscheid neemt, die in de zesde game de opslag van de Nederlander brak.
De Jong
In de derde set zag het er even penibel uit voor de Nederlander, die drie breakpoints moest wegwerken bij een 3-3-stand. Ook bij 4-4 kreeg Gasquet tal van kansen om te breken, maar Griekspoor hield stand en pakte na ruim twee uur de winst in een opslaggame van de Fransman.
De Jong was eerder op de dag verrassend te sterk voor Cobolli. De 24-jarige Nederlander had slechts twee sets nodig: 6-3 7-6 (2). De Jong is de nummer 131 van de wereld, Cobolli staat 34e. Het duel moest even worden onderbroken omdat het licht uitviel in de hal in het Zuid-Franse Montpellier, vermoedelijk veroorzaakt door het noodweer buiten. Voor De Jong, die wordt gecoacht door oud-tennisser Thiemo de Bakker, is het de eerste keer dat hij de kwartfinales op een ATP-toernooi bereikt.
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
7 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
8 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
8 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
21 uur geleden