Griekspoor kan tennissen in Marseille en ontvangt visum voor VS
MARSEILLE (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor kan deze week volgens plan deelnemen aan het indoortoernooi van Marseille. De organisatie heeft zijn partij in de eerste ronde pas voor woensdag op het programma gezet en daarom kon Griekspoor dinsdag in Parijs de laatste formaliteiten voor zijn visum voor de Verenigde Staten afhandelen.
"De aanvraag is goedgekeurd en als het goed is, kan ik mijn visum over drie dagen ophalen", aldus Griekspoor, die dinsdag per trein van Marseille naar Parijs en weer terug reisde. De nummer 2 van Nederland moest zijn paspoort in Parijs achterlaten en kon dus niet naar de Franse hoofdstad vliegen.
Afgelopen donderdag maakte Griekspoor na zijn uitschakeling op het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam bekend dat hij zich mogelijk moest afmelden voor het ATP-toernooi van Marseille. "Het is een lastige situatie en ik heb geen idee of het allemaal gaat lukken. Dat visum heeft me al veel stress en ellende opgeleverd. Het Amerikaanse visum heeft prioriteit nummer 1, want dan ben ik er voor jaren vanaf. Daar laat ik graag een toernooi voor schieten", aldus Griekspoor.
Visum VS
De 25-jarige tennisser verloor eind 2020 zijn paspoort, waardoor hij opnieuw een visum voor de VS moest aanvragen. Griekspoor heeft zo'n visum nodig omdat hij in 2015 twee toernooien in Iran speelde. Alleen met dat visum - dat hij door omstandigheden nog niet heeft verkregen - kan hij volgende maand meedoen aan de masterstoernooien van Indian Wells en Miami.
In Marseille neemt de nummer 60 van de wereld het woensdag op tegen de Fransman Lucas Pouille.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
10 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
10 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
10 uur geleden