Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor kan tennissen in Marseille en ontvangt visum voor VS

Griekspoor kan tennissen in Marseille en ontvangt visum voor VS

MARSEILLE (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor kan deze week volgens plan deelnemen aan het indoortoernooi van Marseille. De organisatie heeft zijn partij in de eerste ronde pas voor woensdag op het programma gezet en daarom kon Griekspoor dinsdag in Parijs de laatste formaliteiten voor zijn visum voor de Verenigde Staten afhandelen.

"De aanvraag is goedgekeurd en als het goed is, kan ik mijn visum over drie dagen ophalen", aldus Griekspoor, die dinsdag per trein van Marseille naar Parijs en weer terug reisde. De nummer 2 van Nederland moest zijn paspoort in Parijs achterlaten en kon dus niet naar de Franse hoofdstad vliegen.

Afgelopen donderdag maakte Griekspoor na zijn uitschakeling op het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam bekend dat hij zich mogelijk moest afmelden voor het ATP-toernooi van Marseille. "Het is een lastige situatie en ik heb geen idee of het allemaal gaat lukken. Dat visum heeft me al veel stress en ellende opgeleverd. Het Amerikaanse visum heeft prioriteit nummer 1, want dan ben ik er voor jaren vanaf. Daar laat ik graag een toernooi voor schieten", aldus Griekspoor.

Visum VS

De 25-jarige tennisser verloor eind 2020 zijn paspoort, waardoor hij opnieuw een visum voor de VS moest aanvragen. Griekspoor heeft zo'n visum nodig omdat hij in 2015 twee toernooien in Iran speelde. Alleen met dat visum - dat hij door omstandigheden nog niet heeft verkregen - kan hij volgende maand meedoen aan de masterstoernooien van Indian Wells en Miami.

In Marseille neemt de nummer 60 van de wereld het woensdag op tegen de Fransman Lucas Pouille.

Meer uit Sport

Tennisser De Jong stormt top 100 binnen, Zverev blijft derde

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.

1 uur geleden
Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

19 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

19 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

20 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

20 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

21 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

22 uur geleden