Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor kan niet stunten tegen Sinner op ABN AMRO Open

Griekspoor kan niet stunten tegen Sinner op ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor is er in de halve finales van de ABN AMRO Open in Rotterdam niet in geslaagd te stunten tegen de Italiaanse wereldtopper Jannik Sinner. De 27-jarige Nederlander moest het in een volgepakt Ahoy in twee sets afleggen tegen de winnaar van de Australian Open vorige maand: 6-2 6-4.

De 22-jarige Sinner treft zondagmiddag in de finale de Australiër Alex de Minaur (25) die Grigor Dimitrov uit Bulgarije eerder op de dag overtuigend klopte in 6-4 6-3.

De halve finale tussen Sinner en Griekspoor was een reprise van vorig jaar in Rotterdam toen de Italiaan na een thriller de finale bereikte (7-5 7-6). Zaterdagavond werd het geen moment echt spannend in het sfeervolle Rotterdamse tennispaleis. Sinner, de huidige nummer 4 van de wereld, begon uitstekend aan de wedstrijd tegen de beste Nederlander van dit moment. In de openingsgame brak Sinner direct de opslag van Griekspoor (de mondiale nummer 29) en deed dat in de vijfde game opnieuw. Bij een 4-1-voorsprong overleefde Sinner twee breekpunten en trok vervolgens in 34 minuten de eerste set naar zich toe: 6-2.

De Minaur

In de tweede set moest Griekspoor zich laten behandelen aan blaren op zijn voet, maar daar leek zijn spel niet onder te lijden. De Nederlander kreeg bij een 2-1 en 3-2-voorsprong breekkansen op de service van Sinner, maar wist die tot zijn frustratie niet te benutten. Vervolgens brak de grandslamwinnaar bij een 4-4-stand de service van Griekspoor op love en serveerde hij de wedstrijd uit: 6-4. En dus was net als vorig jaar de halve finale het eindstation voor Griekspoor. Hij kan evenwel terugkijken op een sterke week in Rotterdam met overwinningen op toppers als Lorenzo Musetti uit Italië, de Pool Hubert Hurkacz en Emil Ruusuvuori uit Finland.

Sinner kan zondag voor het eerst in zijn carrière de ABN AMRO Open winnen. Vorig jaar verloor hij in de eindstrijd in drie sets van Daniil Medvedev, die zich dit jaar afmeldde bij toernooidirecteur Richard Krajicek. Tegen de als vijfde geplaatste De Minaur is Sinner de grote favoriet voor de eindzege.

Meer uit Sport

LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

7 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

12 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

13 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

13 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

13 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

16 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

18 uur geleden