Griekspoor kan niet stunten tegen Sinner op ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor is er in de halve finales van de ABN AMRO Open in Rotterdam niet in geslaagd te stunten tegen de Italiaanse wereldtopper Jannik Sinner. De 27-jarige Nederlander moest het in een volgepakt Ahoy in twee sets afleggen tegen de winnaar van de Australian Open vorige maand: 6-2 6-4.
De 22-jarige Sinner treft zondagmiddag in de finale de Australiër Alex de Minaur (25) die Grigor Dimitrov uit Bulgarije eerder op de dag overtuigend klopte in 6-4 6-3.
De halve finale tussen Sinner en Griekspoor was een reprise van vorig jaar in Rotterdam toen de Italiaan na een thriller de finale bereikte (7-5 7-6). Zaterdagavond werd het geen moment echt spannend in het sfeervolle Rotterdamse tennispaleis. Sinner, de huidige nummer 4 van de wereld, begon uitstekend aan de wedstrijd tegen de beste Nederlander van dit moment. In de openingsgame brak Sinner direct de opslag van Griekspoor (de mondiale nummer 29) en deed dat in de vijfde game opnieuw. Bij een 4-1-voorsprong overleefde Sinner twee breekpunten en trok vervolgens in 34 minuten de eerste set naar zich toe: 6-2.
De Minaur
In de tweede set moest Griekspoor zich laten behandelen aan blaren op zijn voet, maar daar leek zijn spel niet onder te lijden. De Nederlander kreeg bij een 2-1 en 3-2-voorsprong breekkansen op de service van Sinner, maar wist die tot zijn frustratie niet te benutten. Vervolgens brak de grandslamwinnaar bij een 4-4-stand de service van Griekspoor op love en serveerde hij de wedstrijd uit: 6-4. En dus was net als vorig jaar de halve finale het eindstation voor Griekspoor. Hij kan evenwel terugkijken op een sterke week in Rotterdam met overwinningen op toppers als Lorenzo Musetti uit Italië, de Pool Hubert Hurkacz en Emil Ruusuvuori uit Finland.
Sinner kan zondag voor het eerst in zijn carrière de ABN AMRO Open winnen. Vorig jaar verloor hij in de eindstrijd in drie sets van Daniil Medvedev, die zich dit jaar afmeldde bij toernooidirecteur Richard Krajicek. Tegen de als vijfde geplaatste De Minaur is Sinner de grote favoriet voor de eindzege.
Meer uit Sport
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
1 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
9 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
12 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
18 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
1 dag geleden