Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor kan niet stunten tegen Sinner op ABN AMRO Open

Griekspoor kan niet stunten tegen Sinner op ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor is er in de halve finales van de ABN AMRO Open in Rotterdam niet in geslaagd te stunten tegen de Italiaanse wereldtopper Jannik Sinner. De 27-jarige Nederlander moest het in een volgepakt Ahoy in twee sets afleggen tegen de winnaar van de Australian Open vorige maand: 6-2 6-4.

De 22-jarige Sinner treft zondagmiddag in de finale de Australiër Alex de Minaur (25) die Grigor Dimitrov uit Bulgarije eerder op de dag overtuigend klopte in 6-4 6-3.

De halve finale tussen Sinner en Griekspoor was een reprise van vorig jaar in Rotterdam toen de Italiaan na een thriller de finale bereikte (7-5 7-6). Zaterdagavond werd het geen moment echt spannend in het sfeervolle Rotterdamse tennispaleis. Sinner, de huidige nummer 4 van de wereld, begon uitstekend aan de wedstrijd tegen de beste Nederlander van dit moment. In de openingsgame brak Sinner direct de opslag van Griekspoor (de mondiale nummer 29) en deed dat in de vijfde game opnieuw. Bij een 4-1-voorsprong overleefde Sinner twee breekpunten en trok vervolgens in 34 minuten de eerste set naar zich toe: 6-2.

De Minaur

In de tweede set moest Griekspoor zich laten behandelen aan blaren op zijn voet, maar daar leek zijn spel niet onder te lijden. De Nederlander kreeg bij een 2-1 en 3-2-voorsprong breekkansen op de service van Sinner, maar wist die tot zijn frustratie niet te benutten. Vervolgens brak de grandslamwinnaar bij een 4-4-stand de service van Griekspoor op love en serveerde hij de wedstrijd uit: 6-4. En dus was net als vorig jaar de halve finale het eindstation voor Griekspoor. Hij kan evenwel terugkijken op een sterke week in Rotterdam met overwinningen op toppers als Lorenzo Musetti uit Italië, de Pool Hubert Hurkacz en Emil Ruusuvuori uit Finland.

Sinner kan zondag voor het eerst in zijn carrière de ABN AMRO Open winnen. Vorig jaar verloor hij in de eindstrijd in drie sets van Daniil Medvedev, die zich dit jaar afmeldde bij toernooidirecteur Richard Krajicek. Tegen de als vijfde geplaatste De Minaur is Sinner de grote favoriet voor de eindzege.

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

1 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

2 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

2 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

2 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

2 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

3 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

3 uur geleden