Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor kan niet opnieuw verrassen en strandt in halve finale

Griekspoor kan niet opnieuw verrassen en strandt in halve finale

STOCKHOLM (ANP) - Tallon Griekspoor heeft niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen op het ATP-tennistoernooi van Stockholm. De beste tennisser van Nederland ging in een spannende halve finale met 6-2 5-7 4-6 onderuit tegen de Bulgaar Grigor Dimitrov, de nummer 10 van de wereldranglijst.

De 28-jarige Griekspoor had in de kwartfinale de als tweede geplaatste Noor Casper Ruud, de mondiale nummer 8, verrast door in twee sets te winnen: 7-5 7-6 (5). De Nederlander trok de goede lijn door in de eerste set tegen Dimitrov. Griekspoor liet, net als de Bulgaar, zijn eerste twee breakpoints onbenut. Hij sloeg echter toe in de vijfde game, waardoor hij na een dubbele fout van Dimitrov op een 3-2-voorsprong kwam.

Griekspoor hield zijn hoge niveau in het restant van de set vast. De nummer 37 van de wereld zette Dimitrov regelmatig onder druk en brak zijn tegenstander opnieuw om op 5-2 te komen. Hij moest daarna nog een breakpoint wegwerken, maar haalde de set binnen met drie gewonnen punten op rij.

Drie matchpoints

Griekspoor kende een moeilijke fase aan het begin van de tweede set, waarin hij zijn eerste servicegame inleverde. Hij brak echter terug in de zevende game en trok de stand gelijk op 4-4. Mede dankzij een paar fraaie passeerslagen op 5-6 brak Dimitrov echter opnieuw de opslag van de Nederlander om de set te winnen. In de derde set won Griekspoor zijn servicegames lange tijd relatief eenvoudig, maar in de tiende game keek hij opeens tegen een 40-0-achterstand aan. Hij werkte de eerste drie matchpoints nog weg, maar moest zich na het vierde wedstrijdpunt alsnog gewonnen geven.

Dimitrov treft in de finale de Amerikaan Tommy Paul, de winnaar van het toernooi in Stockholm in 2021. De nummer 4 van de plaatsingslijst versloeg in de halve eindstrijd de Zwitser Stan Wawrinka met 6-3 6-2.

Meer uit Sport

Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

8 uur geleden
Djokovic denkt dat dopingschorsing Sinner blijft achtervolgen

LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.

9 uur geleden
NBA komt met nieuwe opzet All-Star Game

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.

10 uur geleden
Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

1 dag geleden
Veldrijdster Brand boekt in Niel vijfde zege van seizoen

NIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.

1 dag geleden
Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

1 dag geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

2 dagen geleden