Griekspoor kan niet opnieuw verrassen en strandt in halve finale
STOCKHOLM (ANP) - Tallon Griekspoor heeft niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen op het ATP-tennistoernooi van Stockholm. De beste tennisser van Nederland ging in een spannende halve finale met 6-2 5-7 4-6 onderuit tegen de Bulgaar Grigor Dimitrov, de nummer 10 van de wereldranglijst.
De 28-jarige Griekspoor had in de kwartfinale de als tweede geplaatste Noor Casper Ruud, de mondiale nummer 8, verrast door in twee sets te winnen: 7-5 7-6 (5). De Nederlander trok de goede lijn door in de eerste set tegen Dimitrov. Griekspoor liet, net als de Bulgaar, zijn eerste twee breakpoints onbenut. Hij sloeg echter toe in de vijfde game, waardoor hij na een dubbele fout van Dimitrov op een 3-2-voorsprong kwam.
Griekspoor hield zijn hoge niveau in het restant van de set vast. De nummer 37 van de wereld zette Dimitrov regelmatig onder druk en brak zijn tegenstander opnieuw om op 5-2 te komen. Hij moest daarna nog een breakpoint wegwerken, maar haalde de set binnen met drie gewonnen punten op rij.
Drie matchpoints
Griekspoor kende een moeilijke fase aan het begin van de tweede set, waarin hij zijn eerste servicegame inleverde. Hij brak echter terug in de zevende game en trok de stand gelijk op 4-4. Mede dankzij een paar fraaie passeerslagen op 5-6 brak Dimitrov echter opnieuw de opslag van de Nederlander om de set te winnen. In de derde set won Griekspoor zijn servicegames lange tijd relatief eenvoudig, maar in de tiende game keek hij opeens tegen een 40-0-achterstand aan. Hij werkte de eerste drie matchpoints nog weg, maar moest zich na het vierde wedstrijdpunt alsnog gewonnen geven.
Dimitrov treft in de finale de Amerikaan Tommy Paul, de winnaar van het toernooi in Stockholm in 2021. De nummer 4 van de plaatsingslijst versloeg in de halve eindstrijd de Zwitser Stan Wawrinka met 6-3 6-2.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
41 minuten geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
3 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
3 uur geleden