Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor kan goede vorm niet vasthouden en strandt op Wimbledon

Griekspoor kan goede vorm niet vasthouden en strandt op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de goede lijn na zijn toernooiwinst op Mallorca niet weten door te trekken op Wimbledon. Twee dagen na de gewonnen finale op het Spaanse eiland ging de nummer 1 van Nederland in de eerste ronde van het grandslamtoernooi met 2-6 5-7 3-6 onderuit tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.

De 28-jarige Griekspoor miste het eerste deel van het grasseizoen, nadat hij in de vierde ronde van Roland Garros had moeten opgeven met een buikspierblessure. De nummer 29 van de wereld maakte op Mallorca zijn rentree. De wedstrijd tegen de vier jaar jongere Brooksby, die werd gespeeld op de warmste openingsdag van Wimbledon ooit, was pas zijn vijfde partij op gras dit seizoen.

Griekspoor veroverde op Mallorca zijn derde ATP-titel zonder ook maar een set af te staan. Ook werd hij slechts één keer gebroken. Zijn service draaide beduidend minder tegen Brooksby. De Amerikaan, die zelf zaterdag de finale in Eastbourne verloor, zette Griekspoor meteen onder druk in zijn eerste opslagbeurt. De Nederlander werkte de eerste breakpoints nog weg, maar mede door een aantal slordige missers leverde hij daarna twee keer zijn service in.

Veel onnodige fouten

De Haarlemmer herpakte zich kortstondig in de tweede set en brak Brooksby in de derde game op love. De mondiale nummer 101 uit Californië trok de stand echter weer gelijk op 3-3. Een tweede break op 6-5 kostte Griekspoor meteen de set.

Ook in de derde set was de service van de vermoeid ogende Griekspoor ondermaats en bleef hij veel onnodige fouten maken. Hij wist in de tweede game nog drie breakpoints weg te werken, maar in zijn volgende opslagbeurt sloeg Brooksby toe. Op 5-2 kreeg de Amerikaan vier matchpoints op de opslag van de Nederlander, maar Griekspoor richtte zich nog een keer op. Brooksby haalde even later alsnog de winst binnen met een love game.

Meer uit Sport

Griekspoor treft Australiër Duckworth in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.

35 minuten geleden
Geen Tour de France voor klimmer Bilbao in afscheidsjaar

MANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.

12 uur geleden
Verstappen hoopt op betere Red Bull in 'thuisrace' Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.

16 uur geleden
Hamilton onthult 'pijnlijke' nekblessure in begintijd bij Ferrari

SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

18 uur geleden
Mercedes dreigt met teamorders voor Antonelli en Russell

SPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

19 uur geleden
Autosportbond FIA heft limiet voor duur voorzitterschap op

MACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.

19 uur geleden
Formule 1 kondigt hitteprotocol af voor GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.

20 uur geleden