Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor is niet in Parijs om slechts een wedstrijd te winnen

Griekspoor is niet in Parijs om slechts een wedstrijd te winnen

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor bereidt zich met lichte klachten voor op zijn wedstrijd van dinsdag tegen de Amerikaan Michael Mackenzie McDonald in de eerste ronde van Roland Garros. "Ik heb wat problemen met mijn elleboog, pols en schouder", vertelde hij in Parijs. "Vorige week heb ik in Genève een paar keer in de regen op mijn limiet moeten spelen. Dat was niet ideaal. Maar ik heb er alle vertrouwen in dat alles binnen 48 uur in orde is."

Griekspoor heeft vrijdag en zaterdag niet getraind. Hij reisde anderhalve week geleden op uitnodiging van Rafael Nadal naar Mallorca om daar met hem te oefenen. Het lijkt er op dat de Spanjaard zich voorbereidt op zijn laatste deelname aan Roland Garros, het toernooi dat hij al veertien keer won

"Het was mooi dat ik met hem mocht trainen", zei Griekspoor. "Zeker in de fase van zijn loopbaan waarin hij nu zit. Na de training heb ik tegen veel mensen gezegd dat hij Roland Garros gaat winnen. De Nadal van nu in Parijs is een andere Nadal dan die van in Madrid of Rome. Hij speelde ongelooflijk goed op de training en wint hier in Parijs al zijn sets op trainingen."

Idool

Nadal is altijd een idool geweest voor Griekspoor. "Maar nu is hij een concurrent. Ik ben niet een persoon die na de training met hem op de foto wil. Misschien moet ik in de derde ronde wel tegen hem spelen. Het mooiste aan Nadal is zijn persoonlijkheid. Hij is nooit veranderd door succes. Hij was heel vriendelijk en geïnteresseerd in mij. Dat is oprecht."

Griekspoor is blij dat hij het dinsdag pas moet opnemen tegen Mackenzie McDonald, de huidige nummer 74 van de wereld. Zo kan hij zijn lichaam nog even enige rust geven. "Ik heb eenmaal tegen hem gespeeld", zei de beste Nederlandse tennisser. "Toen won ik na een tiebreak in de derde set. Gravel is niet zijn favoriete ondergrond. Hij speelt liever op snelle banen. Bovendien is hij er lang uit geweest en heeft hij daarna nog maar weinig gewonnen. Het is aan mij mijn eigen spel te spelen. Ik zit er niet op te wachten om veel energie te verspelen. Ik ben niet naar Roland Garros gekomen om een ronde te winnen. Die tijd ligt achter mij."

Meer uit Sport

Rybakina verslaat titelverdedigster Sabalenka en wint US Open

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de US Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg titelverdedigster Aryna Sabalenka in drie sets (6-4 5-7 6-2) en voorkwam daarmee dat de speelster uit Belarus het grandslamtoernooi van New York voor de derde keer op rij won.

3 uur geleden
Broeders-Bol derde op 800 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.

7 uur geleden
Europa en Amerika met gelijke stand slotdag Solheim Cup in

CROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.

7 uur geleden
Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

9 uur geleden
Verstappen verwacht dat inhalen lastig wordt bij GP van Spanje

MADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.

9 uur geleden
Landa wint koninginnenrit in Vuelta, leider Mas houdt stand

COLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.

9 uur geleden
Norris 'in shock' na pole, Verstappen tevreden nummer 3

MADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.

10 uur geleden