Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor in lange driesetter ten onder tegen Zverev in Shanghai

Griekspoor in lange driesetter ten onder tegen Zverev in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai net niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 28-jarige Nederlander bracht de als tweede geplaatste Duitser Alexander Zverev aan het wankelen, maar ging in drie sets toch ten onder. Zverev besliste in de derde set de partij door zijn achtste wedstrijdpunt te benutten: 6-7 (6) 6-2 6-7 (5). Griekspoor sloeg de beslissende bal van dichtbij in het net.

Het was voor Griekspoor de vijfde nederlaag in zes ontmoetingen met Zverev. Begin juni maakte hij het de Duitser in de derde ronde van Roland Garros ook erg lastig en verloor toen in vijf sets.

Griekspoor won in Shanghai in de eerste ronde van de Argentijn Facundo Díaz Acosta en in de tweede ronde van de Australiër Jordan Thompson. Tegen Zverev lag het initiatief in de eerste set ook bij de Haarlemmer. Griekspoor liet meerdere breakkansen onbenut en moest de set in de tiebreak aan Zverev, die een geïrriteerde indruk maakte en lange tijd openlijk ruzie maakte met de umpire, laten.

Tweede set

In de tweede set lukte het Griekspoor wel direct een game te winnen op de service van Zverev. De nummer 40 van de wereld brak zelfs nog twee keer de service van de Duitser en liep uit naar 5-0. Griekspoor won de set uiteindelijk met 6-2.

Zverev herpakte zich in de derde set en leek de partij bij een voorsprong van 6-5 in games af te maken. Griekspoor werkte echter vier matchpoints weg en opnieuw kwam het op een tiebreak aan. Ook daarin knokte de Nederlander zich knap terug, tot 6-5, en overleefde zo nog eens drie matchpoints. Een stunt leek aanstaande, maar op het achtste wedstrijdpunt slaagde Griekspoor er van dichtbij niet in de bal over het net te krijgen.

Zverev treft in de vierde ronde de Belg David Goffin.

Meer uit Sport

Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

4 minuten geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

4 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

6 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

7 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

7 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

8 uur geleden
Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

1 dag geleden