Griekspoor in lange driesetter ten onder tegen Zverev in Shanghai
SHANGHAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai net niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 28-jarige Nederlander bracht de als tweede geplaatste Duitser Alexander Zverev aan het wankelen, maar ging in drie sets toch ten onder. Zverev besliste in de derde set de partij door zijn achtste wedstrijdpunt te benutten: 6-7 (6) 6-2 6-7 (5). Griekspoor sloeg de beslissende bal van dichtbij in het net.
Het was voor Griekspoor de vijfde nederlaag in zes ontmoetingen met Zverev. Begin juni maakte hij het de Duitser in de derde ronde van Roland Garros ook erg lastig en verloor toen in vijf sets.
Griekspoor won in Shanghai in de eerste ronde van de Argentijn Facundo Díaz Acosta en in de tweede ronde van de Australiër Jordan Thompson. Tegen Zverev lag het initiatief in de eerste set ook bij de Haarlemmer. Griekspoor liet meerdere breakkansen onbenut en moest de set in de tiebreak aan Zverev, die een geïrriteerde indruk maakte en lange tijd openlijk ruzie maakte met de umpire, laten.
Tweede set
In de tweede set lukte het Griekspoor wel direct een game te winnen op de service van Zverev. De nummer 40 van de wereld brak zelfs nog twee keer de service van de Duitser en liep uit naar 5-0. Griekspoor won de set uiteindelijk met 6-2.
Zverev herpakte zich in de derde set en leek de partij bij een voorsprong van 6-5 in games af te maken. Griekspoor werkte echter vier matchpoints weg en opnieuw kwam het op een tiebreak aan. Ook daarin knokte de Nederlander zich knap terug, tot 6-5, en overleefde zo nog eens drie matchpoints. Een stunt leek aanstaande, maar op het achtste wedstrijdpunt slaagde Griekspoor er van dichtbij niet in de bal over het net te krijgen.
Zverev treft in de vierde ronde de Belg David Goffin.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
22 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden