Griekspoor in lange driesetter ten onder tegen Zverev in Shanghai
SHANGHAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai net niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 28-jarige Nederlander bracht de als tweede geplaatste Duitser Alexander Zverev aan het wankelen, maar ging in drie sets toch ten onder. Zverev besliste in de derde set de partij door zijn achtste wedstrijdpunt te benutten: 6-7 (6) 6-2 6-7 (5). Griekspoor sloeg de beslissende bal van dichtbij in het net.
Het was voor Griekspoor de vijfde nederlaag in zes ontmoetingen met Zverev. Begin juni maakte hij het de Duitser in de derde ronde van Roland Garros ook erg lastig en verloor toen in vijf sets.
Griekspoor won in Shanghai in de eerste ronde van de Argentijn Facundo Díaz Acosta en in de tweede ronde van de Australiër Jordan Thompson. Tegen Zverev lag het initiatief in de eerste set ook bij de Haarlemmer. Griekspoor liet meerdere breakkansen onbenut en moest de set in de tiebreak aan Zverev, die een geïrriteerde indruk maakte en lange tijd openlijk ruzie maakte met de umpire, laten.
Tweede set
In de tweede set lukte het Griekspoor wel direct een game te winnen op de service van Zverev. De nummer 40 van de wereld brak zelfs nog twee keer de service van de Duitser en liep uit naar 5-0. Griekspoor won de set uiteindelijk met 6-2.
Zverev herpakte zich in de derde set en leek de partij bij een voorsprong van 6-5 in games af te maken. Griekspoor werkte echter vier matchpoints weg en opnieuw kwam het op een tiebreak aan. Ook daarin knokte de Nederlander zich knap terug, tot 6-5, en overleefde zo nog eens drie matchpoints. Een stunt leek aanstaande, maar op het achtste wedstrijdpunt slaagde Griekspoor er van dichtbij niet in de bal over het net te krijgen.
Zverev treft in de vierde ronde de Belg David Goffin.
Meer uit Sport
BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
1 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
2 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
9 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
10 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
21 uur geleden