Griekspoor in lange driesetter ten onder tegen Zverev in Shanghai
SHANGHAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai net niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 28-jarige Nederlander bracht de als tweede geplaatste Duitser Alexander Zverev aan het wankelen, maar ging in drie sets toch ten onder. Zverev besliste in de derde set de partij door zijn achtste wedstrijdpunt te benutten: 6-7 (6) 6-2 6-7 (5). Griekspoor sloeg de beslissende bal van dichtbij in het net.
Het was voor Griekspoor de vijfde nederlaag in zes ontmoetingen met Zverev. Begin juni maakte hij het de Duitser in de derde ronde van Roland Garros ook erg lastig en verloor toen in vijf sets.
Griekspoor won in Shanghai in de eerste ronde van de Argentijn Facundo Díaz Acosta en in de tweede ronde van de Australiër Jordan Thompson. Tegen Zverev lag het initiatief in de eerste set ook bij de Haarlemmer. Griekspoor liet meerdere breakkansen onbenut en moest de set in de tiebreak aan Zverev, die een geïrriteerde indruk maakte en lange tijd openlijk ruzie maakte met de umpire, laten.
Tweede set
In de tweede set lukte het Griekspoor wel direct een game te winnen op de service van Zverev. De nummer 40 van de wereld brak zelfs nog twee keer de service van de Duitser en liep uit naar 5-0. Griekspoor won de set uiteindelijk met 6-2.
Zverev herpakte zich in de derde set en leek de partij bij een voorsprong van 6-5 in games af te maken. Griekspoor werkte echter vier matchpoints weg en opnieuw kwam het op een tiebreak aan. Ook daarin knokte de Nederlander zich knap terug, tot 6-5, en overleefde zo nog eens drie matchpoints. Een stunt leek aanstaande, maar op het achtste wedstrijdpunt slaagde Griekspoor er van dichtbij niet in de bal over het net te krijgen.
Zverev treft in de vierde ronde de Belg David Goffin.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
43 minuten geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
18 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
20 uur geleden