Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor in drie sets uitgeschakeld op Roland Garros

Griekspoor in drie sets uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de derde ronde te bereiken op Roland Garros. De nummer 58 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Brandon Nakashima. Het werd 7-6 (6) 6-4 6-2 voor de mondiale nummer 75.

Griekspoor liet in de tiebreak van de eerste set vier setpoints op rij onbenut. Hij leidde met 6-2, maar verloor zes achtereenvolgende punten. Griekspoor kon zijn teleurstelling daarover niet verbergen en sloeg een racket aan gruzelementen. In de tweede set stond hij nog met 3-1 voor.

Nadat Griekspoor zijn kansen had gemist, was zijn verzet in de derde set gebroken. Hij werd halverwege de set nog even bezocht door een fysio, die hem pijnstillers gaf. De Nederlander klaagde na zijn eersterondepartij al over "kleine pijntjes". Na 2 uur en 12 minuten maakte Nakashima het op eigen service af met een lovegame.

Onnodige fouten

Griekspoor noteerde op baan 13 38 onnodige fouten en benutte slechts twee van zijn acht breakpoints. Hij sloeg wel tien aces, maar kwam in de rally's vaak tekort tegen de stoïcijnse Nakashima.

De 25-jarige Griekspoor stond voor het eerst in het hoofdtoernooi in Parijs. In de openingsronde had hij nog voor een verrassing gezorgd door de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, die vorig jaar de laatste acht haalde, uit te schakelen.

Zverev

Nakashima (20), die nog nooit een wedstrijd had gewonnen in Parijs, neemt het in de derde ronde op tegen de Duitser Alexander Zverev. Die overleefde tegen de Argentijn Sebastián Báez een wedstrijdpunt.

Griekspoor gaat zich nu voorbereiden op het grastoernooi van Rosmalen, dat over anderhalve week begint.

Meer uit Sport

Verstappen wil bij Grote Prijs Azerbeidzjan 'momentum' vasthouden

BAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.

2 uur geleden
Verstappen heeft Hadjar terug als teamgenoot bij GP Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.

3 uur geleden
Fenix-Premier Tech haalt wereldkampioene tijdrijden bij beloften

MONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.

4 uur geleden
Olympisch kampioene Oldenburg gaat weer roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.

5 uur geleden
Formule 1-races volgend jaar 15 kilometer korter

LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.

18 uur geleden
Ervaren klimmer Poels (38) voert jonge selectie EK wielrennen aan

ARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.

19 uur geleden
Verhaeren stopt aan het einde van het jaar bij wielerploeg Visma

DEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.

1 dag geleden