Griekspoor in drie sets uitgeschakeld op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de derde ronde te bereiken op Roland Garros. De nummer 58 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Brandon Nakashima. Het werd 7-6 (6) 6-4 6-2 voor de mondiale nummer 75.
Griekspoor liet in de tiebreak van de eerste set vier setpoints op rij onbenut. Hij leidde met 6-2, maar verloor zes achtereenvolgende punten. Griekspoor kon zijn teleurstelling daarover niet verbergen en sloeg een racket aan gruzelementen. In de tweede set stond hij nog met 3-1 voor.
Nadat Griekspoor zijn kansen had gemist, was zijn verzet in de derde set gebroken. Hij werd halverwege de set nog even bezocht door een fysio, die hem pijnstillers gaf. De Nederlander klaagde na zijn eersterondepartij al over "kleine pijntjes". Na 2 uur en 12 minuten maakte Nakashima het op eigen service af met een lovegame.
Onnodige fouten
Griekspoor noteerde op baan 13 38 onnodige fouten en benutte slechts twee van zijn acht breakpoints. Hij sloeg wel tien aces, maar kwam in de rally's vaak tekort tegen de stoïcijnse Nakashima.
De 25-jarige Griekspoor stond voor het eerst in het hoofdtoernooi in Parijs. In de openingsronde had hij nog voor een verrassing gezorgd door de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, die vorig jaar de laatste acht haalde, uit te schakelen.
Zverev
Nakashima (20), die nog nooit een wedstrijd had gewonnen in Parijs, neemt het in de derde ronde op tegen de Duitser Alexander Zverev. Die overleefde tegen de Argentijn Sebastián Báez een wedstrijdpunt.
Griekspoor gaat zich nu voorbereiden op het grastoernooi van Rosmalen, dat over anderhalve week begint.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zondag de US Open gewonnen. De Duitse nummer 2 van de wereldranglijst was in vier sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 6-3 7-6 (2) 5-7 6-2. Het is de tweede grandslamtitel in de carrière van Zverev, eerder dit jaar won hij zijn eerste op Roland Garros.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg op de 4x400 meter gemengde estafette is op de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship als derde geëindigd. Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Keenan Blake en Myrte van der Schoot moesten in het atletiekstadion van Boedapest de ploegen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor laten gaan.
5 uur geledenGRANADA (ANP) - Tobias Johannessen heeft de 21e en laatste etappe van de Vuelta gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was de beste in een sprint van drie renners in een tumultueuze slotfase in Granada. Hij klopte de Italiaan Alessandro Romele nipt in de sprint. De Belg Ramses Debruyne werd derde. De Brit Matthew Brennan, die deze Vuelta vijf etappes won, werd vierde.
6 uur geledenGRANADA (ANP) - Enric Mas (31) heeft zondag het eindklassement van de Vuelta gewonnen. De renner van Movistar is de eerste Spaanse winnaar sinds Alberto Contador in 2014. De periode van elf edities zonder Spaanse winnaar was de langste uit de geschiedenis van de Ronde van Spanje.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen vindt de RB22 van Red Bull Racing nog niet goed genoeg om echt voor een overwinning te kunnen strijden. "De tweede plaats was het maximale resultaat. Ik had niet de snelheid van Kimi Antonelli en zeker niet van Lando Norris", zei Verstappen tijdens de persconferentie in Madrid, waar hij zondag op de Madring op de tweede plaats eindigde.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Kimi Antonelli vindt dat de zege in Madrid naar Lando Norris had moeten gaan. Dat zei de 20-jarige Formule 1-coureur van Mercedes na afloop van zijn overwinning bij de Grote Prijs van Spanje. "Het was een hele moeilijke race. Het ging allemaal niet vanzelf. Het is goed om te winnen, maar ik vond dat Lando de winst verdiende", aldus Antonelli.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen vindt zijn tweede plaats bij de Grote Prijs van Spanje een "ongelooflijk" resultaat. "Dit is heel goed voor ons", zei Verstappen na de race op de Madring waar hij met zijn Red Bull achter de Italiaanse winnaar Kimi Antonelli eindigde en de Brit Lando Norris voor zich hield.
9 uur geleden