Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor in drie sets naar tweede ronde op Wimbledon

Griekspoor in drie sets naar tweede ronde op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich overtuigend geplaatst voor de tweede ronde van Wimbledon. De nummer 27 van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Colombiaan Daniel Elahi Galán: 7-6 (3) 6-3 6-4. De partij duurde twee uur.

Griekspoor besloot het duel met een lob. Hij benutte daarmee zijn eerste wedstrijdpunt. De eerste set verliep zonder breaks, in de tweede en derde set had de Noord-Hollander aan één break voldoende. De beste tennisser van Nederland verloor op baan 14 van Wimbledon geen enkele keer zijn servicegame. Griekspoor sloeg veertien aces en won 83 procent van de punten op zijn eerste opslag.

Gedurende de wedstrijd werd Griekspoor meermaals behandeld, rondom zijn buik en zij. Hij leek niet al te veel hinder te ondervinden van de blessure, maar liet de fysio ondanks een voorsprong toch een aantal keer opdraven.

Komende tegenstander

Galán (28), de nummer 103 van de wereld, werd op het laatste moment toegelaten als lucky loser. Griekspoor zou eerst aantreden tegen Pablo Carreño Busta, maar die meldde zich af. Vorig jaar haalde Galán nog de vierde ronde in Londen.

Griekspoor neemt het in de tweede ronde op tegen de Serviër Miomir Kecmanovic of de Indiër Sumit Nagal. Daarna wacht mogelijk de als eerste geplaatste Jannik Sinner.

Fucsovics

Vorig jaar verloor Griekspoor nog in de eerste ronde. De Hongaar Marton Fucsovics was toen te sterk.

Meer uit Sport

Voormalig F1-coureur en paralympisch kampioen Zanardi overleden

BOLOGNA (ANP/RTR) - ‌Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.

11 minuten geleden
Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

9 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

9 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

9 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

13 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

17 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

17 uur geleden