Griekspoor in drie sets naar tweede ronde op Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich overtuigend geplaatst voor de tweede ronde van Wimbledon. De nummer 27 van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Colombiaan Daniel Elahi Galán: 7-6 (3) 6-3 6-4. De partij duurde twee uur.
Griekspoor besloot het duel met een lob. Hij benutte daarmee zijn eerste wedstrijdpunt. De eerste set verliep zonder breaks, in de tweede en derde set had de Noord-Hollander aan één break voldoende. De beste tennisser van Nederland verloor op baan 14 van Wimbledon geen enkele keer zijn servicegame. Griekspoor sloeg veertien aces en won 83 procent van de punten op zijn eerste opslag.
Gedurende de wedstrijd werd Griekspoor meermaals behandeld, rondom zijn buik en zij. Hij leek niet al te veel hinder te ondervinden van de blessure, maar liet de fysio ondanks een voorsprong toch een aantal keer opdraven.
Komende tegenstander
Galán (28), de nummer 103 van de wereld, werd op het laatste moment toegelaten als lucky loser. Griekspoor zou eerst aantreden tegen Pablo Carreño Busta, maar die meldde zich af. Vorig jaar haalde Galán nog de vierde ronde in Londen.
Griekspoor neemt het in de tweede ronde op tegen de Serviër Miomir Kecmanovic of de Indiër Sumit Nagal. Daarna wacht mogelijk de als eerste geplaatste Jannik Sinner.
Fucsovics
Vorig jaar verloor Griekspoor nog in de eerste ronde. De Hongaar Marton Fucsovics was toen te sterk.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
16 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
16 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
16 uur geleden