Griekspoor in Davis Cup onderuit tegen Alcaraz, stand gelijk
MÁLAGA (ANP) - Tallon Griekspoor heeft het tweede enkelspel in de kwartfinale van de Davis Cup Finals tussen Nederland en Spanje verloren. Carlos Alcaraz versloeg de beste tennisser van Nederland met 7-6 (0) 6-3, waardoor de stand in het duel in evenwicht is (1-1). Het dubbelspel moet uitmaken wie naar de halve eindstrijd gaat.
In de laatste partij nemen Botic van de Zandschulp en Wesley Koolhof het op tegen Alcaraz en Marcel Granollers. Van de Zandschulp won eerder op dinsdag met 6-4 6-4 van Rafael Nadal. Als Nederland het dubbelspel wint, dan heeft Nadal tegen Van de Zandschulp zijn laatste wedstrijd als tennisprof gespeeld.
De 28-jarige Griekspoor had in de eerste games meer moeite met zijn servicebeurten dan Alcaraz, maar sloeg in de zesde game uit het niets toe. De nummer 40 van de wereldranglijst brak de opslag van de Spanjaard op love, mede door een aantal fouten van de mondiale nummer 3. Het bleek een korte inzinking van Alcaraz, die in de volgende game meteen terugbrak.
In de tiebreak liet Alcaraz, dit jaar winnaar van Wimbledon en Roland Garros, opnieuw zijn klasse zien. Hij gunde een zichtbaar gefrustreerde Griekspoor geen enkel punt (7-0). Het bleek het breekpunt in de wedstrijd. De Spanjaard snelde in de tweede set naar een 3-0-voorsprong en verloor daarna geen punt meer op zijn eigen opslag.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
5 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
1 dag geleden