Griekspoor in Davis Cup onderuit tegen Alcaraz, stand gelijk
MÁLAGA (ANP) - Tallon Griekspoor heeft het tweede enkelspel in de kwartfinale van de Davis Cup Finals tussen Nederland en Spanje verloren. Carlos Alcaraz versloeg de beste tennisser van Nederland met 7-6 (0) 6-3, waardoor de stand in het duel in evenwicht is (1-1). Het dubbelspel moet uitmaken wie naar de halve eindstrijd gaat.
In de laatste partij nemen Botic van de Zandschulp en Wesley Koolhof het op tegen Alcaraz en Marcel Granollers. Van de Zandschulp won eerder op dinsdag met 6-4 6-4 van Rafael Nadal. Als Nederland het dubbelspel wint, dan heeft Nadal tegen Van de Zandschulp zijn laatste wedstrijd als tennisprof gespeeld.
De 28-jarige Griekspoor had in de eerste games meer moeite met zijn servicebeurten dan Alcaraz, maar sloeg in de zesde game uit het niets toe. De nummer 40 van de wereldranglijst brak de opslag van de Spanjaard op love, mede door een aantal fouten van de mondiale nummer 3. Het bleek een korte inzinking van Alcaraz, die in de volgende game meteen terugbrak.
In de tiebreak liet Alcaraz, dit jaar winnaar van Wimbledon en Roland Garros, opnieuw zijn klasse zien. Hij gunde een zichtbaar gefrustreerde Griekspoor geen enkel punt (7-0). Het bleek het breekpunt in de wedstrijd. De Spanjaard snelde in de tweede set naar een 3-0-voorsprong en verloor daarna geen punt meer op zijn eigen opslag.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
8 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
9 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
10 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
10 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
10 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
11 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
11 uur geleden