Griekspoor had Nederlands succes jaar geleden nooit verwacht
LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor had een jaar geleden nooit durven vermoeden dat het Nederlands mannentennis er nu zo goed voor zou staan. Maandag plaatste zowel Griekspoor als Tim van Rijthoven zich voor de tweede ronde van Wimbledon en daar kan Botic van de Zandschulp dinsdag nog bijkomen.
"Ik zei voor het toernooi toevallig dat weinig mensen dit een jaar geleden hadden gedacht, toen Botic en ik nog rond plek 150 of 160 stonden", zei Griekspoor na zijn zege op de Italiaan Fabio Fognini.
"Het lijkt bijna normaal te worden. Maar Botic is als 21e geplaatst en er mag best weleens bij stilgestaan worden hoe knap dat is. Er zijn weinig jongens die zo snel zo hard gaan, behalve de uitzonderlijke talenten als Carlos Alcaraz en Jannik Sinner."
Van Rijthoven veroverde onlangs de titel in Rosmalen en een titel is het volgende doel voor Griekspoor (25). "Nu moeten wij hem achterna. In de jeugd heb ik heel veel met hem gereisd, toen we 17 of 18 jaar oud waren. Ik had destijds weinig te vertellen tegen hem, maar de afgelopen jaren ben ik hem kwijt geweest. Er is zoveel in die jongen geïnvesteerd en hij is op zijn manier toch doorgegaan, ondanks dat hij het niet altijd naar zijn zin had. En binnenkort staat hij in de top 100. Hoe meer, hoe beter vind ik."
Griekspoor had maandag vier sets nodig om zich van Fognini te ontdoen. "Ik denk dat hij van alle ondergronden misschien nog wel het gevaarlijkst is op gras, met zijn polsje en laconieke voetenwerk. Hij speelde twee sets heel goed, maar na een goede game op 6-5 in de tweede set viel de wedstrijd mijn kant op", aldus Griekspoor. "Ik ben goed koel gebleven en heb het net op tijd afgemaakt, want het werd steeds vochtiger en ook wel wat donkerder."
Griekspoor speelde naar eigen zeggen met minder druk omdat er op Wimbledon geen punten voor de wereldranglijst te verdienen zijn. "Maar er staat behoorlijk wat geld op het spel en het blijft toch Wimbledon. Ik heb dit grasseizoen wat luchtiger beschouwd en het gaat boven verwachting goed."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
1 dag geleden