Griekspoor en Van de Zandschulp willen weer hoofdrol in Davis Cup
AMSTELVEEN (ANP) - Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp hopen opnieuw een hoofdrol te kunnen vervullen in de Davis Cup. In Bologna strijden de Nederlandse tennissers vanaf dinsdag om een plek in de knock-outfase van de Davis Cup Finals.
Griekspoor en Van de Zandschulp keerden een week geleden met uiteenlopende gemoedstoestanden terug uit New York. Waar Griekspoor terugkeek op een teleurstellende trip naar de US Open, daar had Van de Zandschulp weer de beste versie van zichzelf laten zien en Carlos Alcaraz verrast.
"In New York was ik gewoon niet goed. Ik heb daar tien dagen getraind, maar ik heb in jaren niet zo slecht gespeeld. Ik heb van alles geprobeerd, van andere rackets tot snaren, maar het bleef heel erg moeizaam. Ik vind dat de moeilijkste trip die er is, qua resultaten en gevoel. Hopelijk kan ik het nu weer oppakken en goed tennis spelen in de Davis Cup. Ik speel graag met een dak boven mijn hoofd en heb mijn beste wedstrijden gespeeld in de Davis Cup."
België
Dinsdag is België de tegenstander en later wachten Brazilië en Italië. "Ik ben geen groot voorstander van het spelen van alle wedstrijden op één locatie. Want tegen België en Brazilië zal het vrijwel leeg zitten, terwijl het tegen Italië bomvol zal zijn. Maar dit is nou eenmaal de opzet."
Vorig jaar won Griekspoor van Frances Tiafoe en een jaar eerder van Tommy Paul. Laatstgenoemde werd vorig jaar verslagen door Van de Zandschulp, die in het landentoernooi zijn goede vorm van de laatste weken juist wil doortrekken.
Zelfvertrouwen
"Ik heb zeker weer wat zelfvertrouwen en kijk uit naar het laatste deel van het seizoen. Alcaraz verslaan was nog niet eerder gelukt en nu weet je dat ook dat mogelijk is. Ik heb weer veel gespeeld in de zomer, heb veel wedstrijden in de benen en dat had ik zeker nodig", aldus Van de Zandschulp. Hij twijfelde voor de zomer openlijk over het voortzetten van zijn loopbaan. De voormalig nummer 22 van de wereld had geen plezier meer in het spelen van wedstrijden en nam even wat afstand. Door wat kleinere toernooien te spelen en ook uit te komen in de Duitse Bundesliga herpakte hij zich.
"Anderhalf jaar speelde ik wekelijks vaak maar één wedstrijd", aldus de Veenendaler, die is geklommen naar de 68e plek op de wereldranglijst. "Ik speelde ook wat te voorzichtig. Nu sta ik ook weer veel aanvallender te tennissen en ik kom veel vaker naar het net. Die manier van spelen past denk ik ook veel beter bij mij, daar krijg je ook het plezier van terug."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
2 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel dacht al een jaar aan winnen in de Tour de France op de Champs-Élysées. Dat zei de Nederlander na zijn zege in de slotetappe van de Tour in het flashinterview.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Mexicaan Isaac Del Toro heeft het jongerenklassement van de Tour de France gewonnen. De 22-jarige renner van UAE Team Emirates zette zaterdag in de koninginnenrit al een grote stap naar de eindwinst van de witte trui door bijna 2 minuten te pakken op de 19-jarige Fransman Paul Seixas. Zondag kwam zijn trui ondanks een lekke band niet meer in gevaar, omdat halverwege de etappe de tijdsverschillen werden opgenomen. Lenny Martinez (Frankrijk) is derde geworden in het jongerenklassement.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar (27) heeft zondag voor de derde keer op rij en voor de vijfde keer in zijn carrière de Tour de France gewonnen. Daarmee is de Sloveen gedeeld recordhouder geworden in de grootste wielerwedstrijd ter wereld met Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault en Miguel Induráin.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op de Champs-Élysées in Parijs de slotetappe van de Tour de France gewonnen. Na een zenuwslopende finale, waarin hij met Tourwinnaar Tadej Pogačar ontsnapt was, wist hij zijn ploeggenoot Jasper Philipsen, die de sprint van de achtervolgende groep won, nipt voor te blijven. Groenetruidrager Mads Pedersen werd derde. Olav Kooij werd vijfde, Rick Pluimers zevende.
5 uur geleden