Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor en Van de Zandschulp willen weer hoofdrol in Davis Cup

Griekspoor en Van de Zandschulp willen weer hoofdrol in Davis Cup

AMSTELVEEN (ANP) - Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp hopen opnieuw een hoofdrol te kunnen vervullen in de Davis Cup. In Bologna strijden de Nederlandse tennissers vanaf dinsdag om een plek in de knock-outfase van de Davis Cup Finals.

Griekspoor en Van de Zandschulp keerden een week geleden met uiteenlopende gemoedstoestanden terug uit New York. Waar Griekspoor terugkeek op een teleurstellende trip naar de US Open, daar had Van de Zandschulp weer de beste versie van zichzelf laten zien en Carlos Alcaraz verrast.

"In New York was ik gewoon niet goed. Ik heb daar tien dagen getraind, maar ik heb in jaren niet zo slecht gespeeld. Ik heb van alles geprobeerd, van andere rackets tot snaren, maar het bleef heel erg moeizaam. Ik vind dat de moeilijkste trip die er is, qua resultaten en gevoel. Hopelijk kan ik het nu weer oppakken en goed tennis spelen in de Davis Cup. Ik speel graag met een dak boven mijn hoofd en heb mijn beste wedstrijden gespeeld in de Davis Cup."

België

Dinsdag is België de tegenstander en later wachten Brazilië en Italië. "Ik ben geen groot voorstander van het spelen van alle wedstrijden op één locatie. Want tegen België en Brazilië zal het vrijwel leeg zitten, terwijl het tegen Italië bomvol zal zijn. Maar dit is nou eenmaal de opzet."

Vorig jaar won Griekspoor van Frances Tiafoe en een jaar eerder van Tommy Paul. Laatstgenoemde werd vorig jaar verslagen door Van de Zandschulp, die in het landentoernooi zijn goede vorm van de laatste weken juist wil doortrekken.

Zelfvertrouwen

"Ik heb zeker weer wat zelfvertrouwen en kijk uit naar het laatste deel van het seizoen. Alcaraz verslaan was nog niet eerder gelukt en nu weet je dat ook dat mogelijk is. Ik heb weer veel gespeeld in de zomer, heb veel wedstrijden in de benen en dat had ik zeker nodig", aldus Van de Zandschulp. Hij twijfelde voor de zomer openlijk over het voortzetten van zijn loopbaan. De voormalig nummer 22 van de wereld had geen plezier meer in het spelen van wedstrijden en nam even wat afstand. Door wat kleinere toernooien te spelen en ook uit te komen in de Duitse Bundesliga herpakte hij zich.

"Anderhalf jaar speelde ik wekelijks vaak maar één wedstrijd", aldus de Veenendaler, die is geklommen naar de 68e plek op de wereldranglijst. "Ik speelde ook wat te voorzichtig. Nu sta ik ook weer veel aanvallender te tennissen en ik kom veel vaker naar het net. Die manier van spelen past denk ik ook veel beter bij mij, daar krijg je ook het plezier van terug."

Meer uit Sport

Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

2 uur geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

2 uur geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

3 uur geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

3 uur geleden
Gebroken hart bij schaatser Prins na missen Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.

3 uur geleden
Prins en Verkerk vallen af voor Spelen, Nuis rijdt 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.

4 uur geleden
Tennisster Sabalenka wil revanche in 'Battle of the Sexes'

BRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.

7 uur geleden