Griekspoor en Van de Zandschulp willen weer hoofdrol in Davis Cup
AMSTELVEEN (ANP) - Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp hopen opnieuw een hoofdrol te kunnen vervullen in de Davis Cup. In Bologna strijden de Nederlandse tennissers vanaf dinsdag om een plek in de knock-outfase van de Davis Cup Finals.
Griekspoor en Van de Zandschulp keerden een week geleden met uiteenlopende gemoedstoestanden terug uit New York. Waar Griekspoor terugkeek op een teleurstellende trip naar de US Open, daar had Van de Zandschulp weer de beste versie van zichzelf laten zien en Carlos Alcaraz verrast.
"In New York was ik gewoon niet goed. Ik heb daar tien dagen getraind, maar ik heb in jaren niet zo slecht gespeeld. Ik heb van alles geprobeerd, van andere rackets tot snaren, maar het bleef heel erg moeizaam. Ik vind dat de moeilijkste trip die er is, qua resultaten en gevoel. Hopelijk kan ik het nu weer oppakken en goed tennis spelen in de Davis Cup. Ik speel graag met een dak boven mijn hoofd en heb mijn beste wedstrijden gespeeld in de Davis Cup."
België
Dinsdag is België de tegenstander en later wachten Brazilië en Italië. "Ik ben geen groot voorstander van het spelen van alle wedstrijden op één locatie. Want tegen België en Brazilië zal het vrijwel leeg zitten, terwijl het tegen Italië bomvol zal zijn. Maar dit is nou eenmaal de opzet."
Vorig jaar won Griekspoor van Frances Tiafoe en een jaar eerder van Tommy Paul. Laatstgenoemde werd vorig jaar verslagen door Van de Zandschulp, die in het landentoernooi zijn goede vorm van de laatste weken juist wil doortrekken.
Zelfvertrouwen
"Ik heb zeker weer wat zelfvertrouwen en kijk uit naar het laatste deel van het seizoen. Alcaraz verslaan was nog niet eerder gelukt en nu weet je dat ook dat mogelijk is. Ik heb weer veel gespeeld in de zomer, heb veel wedstrijden in de benen en dat had ik zeker nodig", aldus Van de Zandschulp. Hij twijfelde voor de zomer openlijk over het voortzetten van zijn loopbaan. De voormalig nummer 22 van de wereld had geen plezier meer in het spelen van wedstrijden en nam even wat afstand. Door wat kleinere toernooien te spelen en ook uit te komen in de Duitse Bundesliga herpakte hij zich.
"Anderhalf jaar speelde ik wekelijks vaak maar één wedstrijd", aldus de Veenendaler, die is geklommen naar de 68e plek op de wereldranglijst. "Ik speelde ook wat te voorzichtig. Nu sta ik ook weer veel aanvallender te tennissen en ik kom veel vaker naar het net. Die manier van spelen past denk ik ook veel beter bij mij, daar krijg je ook het plezier van terug."
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris voorkwam dat Max Verstappen poleposition veroverde in de Grote Prijs van Mexico-Stad. Dat stelde de viervoudig wereldkampioen van Red Bull na de kwalificatie voor de Grote Prijs van Mexico-Stad bij Viaplay.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf de vijfde positie in de Grote Prijs van Mexico-Stad. De viervoudig wereldkampioen reed in de kwalificatie de vierde tijd, maar moet door een gridstraf één positie naar achteren in de startopstelling.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft op overtuigende wijze de 1500 meter gewonnen bij de wedstrijden uit de World Tour in Montreal. De olympisch kampioen op deze afstand maakte daarmee zijn fout op de 500 meter goed, toen hij in de finale in de laatste bocht Teun Boer onderuit schaatste en zijn landgenoot daarmee een zekere zege ontnam.
11 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev zal zijn nieuwe status als nummer 1 van de wereld niet bekronen met een toernooizege. De Duitser verloor in het Weens Open in de halve finales van de Australiër Alex de Minaur. De nummer 10 van de wereld had wel drie sets nodig om zich te ontdoen van Zverev: 6-4 1-6 7-6 (4).
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft naast zijn eerste zege op de 500 meter in de World Tour gegrepen. De 25-jarige shorttracker lag in de finale in Montreal op koers om te winnen, maar werd in de laatste bocht door landgenoot Jens van 't Wout bij een inhaalactie onderuitgereden. De zege ging naar de Canadees Félix Roussel.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft de beste tijd gereden in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De regerend wereldkampioen van McLaren was exact één duizendste van een seconde sneller dan kampioenschapsleider Kimi Antonelli van Mercedes. Max Verstappen reed in zijn Red Bull de vijfde tijd op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez, waar de coureurs door gebrek aan grip af en toe moeite hadden de bochten te houden. De viervoudig wereldkampioen gaf 0,351 seconde toe op Piastri.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft zichzelf verbaasd met de zege op de 1500 meter op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Thialf. "Bizar, omdat de race niet goed was en vanwege mijn vorm", zei de 36-jarige routinier, die met 1.45,35 net iets sneller was dan Joep Wennemars.
13 uur geleden