Griekspoor en Van de Zandschulp willen weer hoofdrol in Davis Cup
AMSTELVEEN (ANP) - Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp hopen opnieuw een hoofdrol te kunnen vervullen in de Davis Cup. In Bologna strijden de Nederlandse tennissers vanaf dinsdag om een plek in de knock-outfase van de Davis Cup Finals.
Griekspoor en Van de Zandschulp keerden een week geleden met uiteenlopende gemoedstoestanden terug uit New York. Waar Griekspoor terugkeek op een teleurstellende trip naar de US Open, daar had Van de Zandschulp weer de beste versie van zichzelf laten zien en Carlos Alcaraz verrast.
"In New York was ik gewoon niet goed. Ik heb daar tien dagen getraind, maar ik heb in jaren niet zo slecht gespeeld. Ik heb van alles geprobeerd, van andere rackets tot snaren, maar het bleef heel erg moeizaam. Ik vind dat de moeilijkste trip die er is, qua resultaten en gevoel. Hopelijk kan ik het nu weer oppakken en goed tennis spelen in de Davis Cup. Ik speel graag met een dak boven mijn hoofd en heb mijn beste wedstrijden gespeeld in de Davis Cup."
België
Dinsdag is België de tegenstander en later wachten Brazilië en Italië. "Ik ben geen groot voorstander van het spelen van alle wedstrijden op één locatie. Want tegen België en Brazilië zal het vrijwel leeg zitten, terwijl het tegen Italië bomvol zal zijn. Maar dit is nou eenmaal de opzet."
Vorig jaar won Griekspoor van Frances Tiafoe en een jaar eerder van Tommy Paul. Laatstgenoemde werd vorig jaar verslagen door Van de Zandschulp, die in het landentoernooi zijn goede vorm van de laatste weken juist wil doortrekken.
Zelfvertrouwen
"Ik heb zeker weer wat zelfvertrouwen en kijk uit naar het laatste deel van het seizoen. Alcaraz verslaan was nog niet eerder gelukt en nu weet je dat ook dat mogelijk is. Ik heb weer veel gespeeld in de zomer, heb veel wedstrijden in de benen en dat had ik zeker nodig", aldus Van de Zandschulp. Hij twijfelde voor de zomer openlijk over het voortzetten van zijn loopbaan. De voormalig nummer 22 van de wereld had geen plezier meer in het spelen van wedstrijden en nam even wat afstand. Door wat kleinere toernooien te spelen en ook uit te komen in de Duitse Bundesliga herpakte hij zich.
"Anderhalf jaar speelde ik wekelijks vaak maar één wedstrijd", aldus de Veenendaler, die is geklommen naar de 68e plek op de wereldranglijst. "Ik speelde ook wat te voorzichtig. Nu sta ik ook weer veel aanvallender te tennissen en ik kom veel vaker naar het net. Die manier van spelen past denk ik ook veel beter bij mij, daar krijg je ook het plezier van terug."
Meer uit Sport
TOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Puck Pieterse kan zichzelf niets verwijten na de zesde etappe van de Tour de France Femmes, waarin ze derde werd achter winnares Kimberley Le Court en Cédrine Kerbaol. Dat zei de Nederlandse bolletjestruidraagster na afloop van de etappe tegen de NOS.
1 uur geledenTOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Kimberley Le Court heeft de zesde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster uit Mauritius van AG Insurance-Soudal was de beste in de heuvelachtige etappe over 153,4 kilometer van Montbrison naar Tournon-sur-Rhône. Cédrine Kerbaol uit Frankrijk werd tweede, voor de Nederlandse bolletjestruidraagster Puck Pieterse.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De kampioen van de Eredivisie mag dit seizoen een gouden schaal omhoog houden. De gouden versie van de kampioensschaal wordt ter ere van het 70-jarig bestaan van het betaald voetbal uitgereikt door Eredivisie CV en de KNVB, zo meldt de voetbalbond.
2 uur geledenKARPACZ (ANP) - De Nederlandse wielrenner Bart Lemmen heeft de vierde etappe van de Ronde van Polen gewonnen, en daarmee de leiding in het algemeen klassement overgenomen. Het is de eerste profzege voor de 30-jarige renner van Visma - Lease a Bike. Hij klopte de Italiaan Christian Scaroni in Karpacz. Axel Laurance uit Frankrijk werd derde op 14 seconden.
3 uur geledenMONTBRISON (ANP) - De wielrensters in de Tour de France Femmes zijn vertrokken voor opnieuw een zware etappe. De start van de zesde etappe was in het bij Lyon gelegen Montbrison, de finish is na 153 kilometer in Tournon-sur-Rhône.
6 uur geledenLEEK (ANP) - Groningen en Drenthe strijden alleen nog met India om de organisatie van de WK wielrennen in 2032. Dat heeft voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI bekendgemaakt tijdens een interview. Eigenaar Thijs Rondhuis van wielerorganisatie Courage Event, een van de organisaties achter het Nederlandse WK-bid, is blij met het wegvallen van concurrenten, maar ziet India als "een van de zwaarste tegenkandidaten".
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Mexicaan Isaac del Toro heeft na zijn sterke Tour de France zijn contract bij UAE Team Emirates verlengd. De 22-jarige wielrenner ligt daardoor de komende vijf jaar nog vast bij de ploeg met daarin ook onder anderen vijfvoudig Tourwinnaar en regerend wereldkampioen Tadej Pogačar. Del Toro werd zelf derde bij zijn debuut in de Ronde van Frankrijk en won de witte jongerentrui.
10 uur geleden