
Griekspoor en Van de Zandschulp willen weer hoofdrol in Davis Cup
AMSTELVEEN (ANP) - Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp hopen opnieuw een hoofdrol te kunnen vervullen in de Davis Cup. In Bologna strijden de Nederlandse tennissers vanaf dinsdag om een plek in de knock-outfase van de Davis Cup Finals.
Griekspoor en Van de Zandschulp keerden een week geleden met uiteenlopende gemoedstoestanden terug uit New York. Waar Griekspoor terugkeek op een teleurstellende trip naar de US Open, daar had Van de Zandschulp weer de beste versie van zichzelf laten zien en Carlos Alcaraz verrast.
"In New York was ik gewoon niet goed. Ik heb daar tien dagen getraind, maar ik heb in jaren niet zo slecht gespeeld. Ik heb van alles geprobeerd, van andere rackets tot snaren, maar het bleef heel erg moeizaam. Ik vind dat de moeilijkste trip die er is, qua resultaten en gevoel. Hopelijk kan ik het nu weer oppakken en goed tennis spelen in de Davis Cup. Ik speel graag met een dak boven mijn hoofd en heb mijn beste wedstrijden gespeeld in de Davis Cup."
België
Dinsdag is België de tegenstander en later wachten Brazilië en Italië. "Ik ben geen groot voorstander van het spelen van alle wedstrijden op één locatie. Want tegen België en Brazilië zal het vrijwel leeg zitten, terwijl het tegen Italië bomvol zal zijn. Maar dit is nou eenmaal de opzet."
Vorig jaar won Griekspoor van Frances Tiafoe en een jaar eerder van Tommy Paul. Laatstgenoemde werd vorig jaar verslagen door Van de Zandschulp, die in het landentoernooi zijn goede vorm van de laatste weken juist wil doortrekken.
Zelfvertrouwen
"Ik heb zeker weer wat zelfvertrouwen en kijk uit naar het laatste deel van het seizoen. Alcaraz verslaan was nog niet eerder gelukt en nu weet je dat ook dat mogelijk is. Ik heb weer veel gespeeld in de zomer, heb veel wedstrijden in de benen en dat had ik zeker nodig", aldus Van de Zandschulp. Hij twijfelde voor de zomer openlijk over het voortzetten van zijn loopbaan. De voormalig nummer 22 van de wereld had geen plezier meer in het spelen van wedstrijden en nam even wat afstand. Door wat kleinere toernooien te spelen en ook uit te komen in de Duitse Bundesliga herpakte hij zich.
"Anderhalf jaar speelde ik wekelijks vaak maar één wedstrijd", aldus de Veenendaler, die is geklommen naar de 68e plek op de wereldranglijst. "Ik speelde ook wat te voorzichtig. Nu sta ik ook weer veel aanvallender te tennissen en ik kom veel vaker naar het net. Die manier van spelen past denk ik ook veel beter bij mij, daar krijg je ook het plezier van terug."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - De laatste etappe van de Tour de France gaat dit jaar in Parijs door de historische wijk Montmartre. Dat hebben bronnen rond de organisatie aan het Franse persbureau AFP gemeld. Montmartre was vorig jaar ook opgenomen in het parcours voor de olympische wegwedstrijden en dat bleek een succes. Er stonden zo'n 500.000 mensen langs de straten.
4 uur geledenLECCE (ANP) - Casper van Uden was blij dat hij zijn ploeggenoten kon terugbetalen na al het werk dat ze voor hem hadden gedaan in de vierde etappe van de Giro d'Italia. "Ik deed het niet alleen, maar het hele team, alle mensen en de staf hebben het super gedaan", zei de 23-jarige sprinter van Picnic PostNL in het flashinterview na zijn eerste ritzege in de Giro.
4 uur geledenLECCE (ANP) - Wielrenner Casper van Uden heeft de vierde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige sprinter van Picnic PostNL was in de rit van Alberobello naar Lecce na 189 kilometer de beste in de massasprint. Van Uden bleef landgenoot Olav Kooij (Visma- Lease a Bike) voor.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Stan Wawrinka doet vanaf eind volgende week mee aan Roland Garros. De 40-jarige Zwitserse tennisser, die het toernooi in 2015 won, heeft een wildcard gekregen van de organisatie.
7 uur geledenROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft na een moeizaam duel met de Rus Karen Chatsjanov de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereld herstelde zich in de eerste set nog van een 3-1-achterstand, maar moest de tweede set wel afstaan. In de beslissende derde set was Alcaraz nipt sterker: 6-3 3-6 7-5.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic gaat niet verder met oud-tennisser Andy Murray als coach. De generatiegenoten, allebei 37 jaar, hebben besloten hun samenwerking na zes maanden te beëindigen.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post is met Golden State Warriors dicht bij uitschakeling in de play-offs van de NBA. De 25-jarige Nederlander mocht tegen Minnesota Timberwolves een kleine vijf minuten meedoen en maakte 5 punten, maar verloor in eigen stadion met 110-117. Daardoor staat de club uit San Francisco met 3-1 achter in de best-of-sevenserie.
13 uur geleden