Griekspoor en Van de Zandschulp weer door in dubbelspel Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp hebben op de Australian Open de derde ronde bereikt in het dubbelspel. De Nederlanders, die in het enkelspel al in de eerste ronde strandden, waren in twee sets te sterk voor de Brit Jamie Murray en de Australiër John Peers: 7-5 6-2.
Griekspoor en Van de Zandschulp pakten in de openingsset de break in de elfde game waarna Van de Zandschulp met zijn service setwinst veiligstelde. In de tweede set was er een vroege break op de opslag van Griekspoor, waardoor het Nederlandse duo 2-0 achter kwam. De twee beste tennissers van Nederland wisten meteen terug te breken en wonnen zes games op rij.
Demi Schuurs haalde de derde ronde van het vrouwendubbelspel. Ze had samen met de Amerikaanse Asia Muhammad drie sets nodig om zich te ontdoen van Anna Blinkova uit Rusland en Wu Fang-Hsien uit Taiwan: 6-7 (7) 7-6 (7) 6-3. De 31-jarige Schuurs speelde afgelopen seizoen met de Braziliaanse Luisa Stefani, maar aan die samenwerking is een einde gekomen. De Limburgse dubbelspecialiste reikte in 2021 tot de halve eindstrijd van de Australian Open. Ze heeft in totaal negentien WTA-titels veroverd in het dubbelspel.
Meer uit Sport
ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
22 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
1 dag geleden