Griekspoor en Van de Zandschulp in Daviscupteam voor Finals
AMSTELVEEN (ANP) - Captain Paul Haarhuis heeft de bekende namen Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp, Gijs Brouwer en Wesley Koolhof geselecteerd voor de Daviscup Finals in november. De vijfde speler voor het evenement in Malaga wordt later bekend.
Oranje plaatste zich met onder anderen Griekspoor, Van de Zandschulp, Brouwer en Koolhof in september in Split als groepswinnaar voor de Final 8, in een poule met Finland en de Verenigde Staten. Het team van Haarhuis speelt in Spanje op donderdag 23 november tegen Italië.
"Het is geweldig dat we weer bij de Final 8 in Malaga zijn", keek Haarhuis vooruit. "We hebben in Split opnieuw laten zien dat we als team op het hoogste mondiale tennisniveau mee doen. Het wordt een pittige strijd tegen Italië, want met Jannik Sinner en Lorenzo Musetti hebben ze twee spelers in de top 20."
Beste
"Vier spelers heb ik nu geselecteerd. Ik wacht de resultaten van de komende weken af en na het ATP-toernooi in Parijs beslis ik welke vijfde speler nog meegaat naar Malaga. Ik wil namelijk alle opties openhouden om zo sterk mogelijk voor de dag te komen."
Griekspoor is als nummer 25 van de wereld de beste Nederlandse tennisser van dit moment. Van de Zandschulp staat op de 65e plaats en Brouwer is de nummer 171. Koolhof is de mondiale nummer 3 in het dubbelspel.
Meer uit Sport
MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen start zondag bij de Grote Prijs van Italië vanaf de zesde plek. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull Racing zag de Fransman Pierre Gasly met zijn Alpine in Monza verrassend de poleposition veroveren. De Brit George Russell begint in zijn Mercedes op de tweede plaats.
1 uur geledenLEYBURN (ANP/BELGA) - Wielrenner Cees Bol heeft de vierde en voorlaatste etappe in de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van het team Decathlon CMA CGM was in aankomstplaats Leyburn de snelste in een oplopende sprint.
3 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste training van de Grote Prijs van Italië de derde tijd gereden. De Red Bull-coureur was op het circuit van Monza 0,350 seconde langzamer dan Mercedes-coureur George Russell.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft bekendgemaakt dat zijn seizoen afgelopen is. De Sloveense wereldkampioen kwam vorige week zaterdag hard ten val in de Vuelta en brak daarbij onder meer een sleutelbeen en een nekwervel.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Victor Campenaerts heeft zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd tot eind 2028. De 34-jarige Belgische wielrenner rijdt sinds 2025 voor het team.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Venus en Serena Williams zijn bij hun rentree op de US Open in de eerste ronde van het vrouwendubbel uitgeschakeld. De twee Amerikaanse tennissters verloren van Maya Joint uit Australië en Chan Hao-ching uit Taiwan in een matchtiebreak: 3-6 7-6 (6) 6-7 (7).
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich op de US Open als eerste tennisser geplaatst voor de vierde ronde. De als zevende geplaatste Rus stond in zijn partij tegen de Fransman Arthur Rinderknech geen set af. Het werd 6-4 6-4 6-4.
23 uur geleden