Griekspoor en Van de Zandschulp in Daviscupteam voor Finals
AMSTELVEEN (ANP) - Captain Paul Haarhuis heeft de bekende namen Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp, Gijs Brouwer en Wesley Koolhof geselecteerd voor de Daviscup Finals in november. De vijfde speler voor het evenement in Malaga wordt later bekend.
Oranje plaatste zich met onder anderen Griekspoor, Van de Zandschulp, Brouwer en Koolhof in september in Split als groepswinnaar voor de Final 8, in een poule met Finland en de Verenigde Staten. Het team van Haarhuis speelt in Spanje op donderdag 23 november tegen Italië.
"Het is geweldig dat we weer bij de Final 8 in Malaga zijn", keek Haarhuis vooruit. "We hebben in Split opnieuw laten zien dat we als team op het hoogste mondiale tennisniveau mee doen. Het wordt een pittige strijd tegen Italië, want met Jannik Sinner en Lorenzo Musetti hebben ze twee spelers in de top 20."
Beste
"Vier spelers heb ik nu geselecteerd. Ik wacht de resultaten van de komende weken af en na het ATP-toernooi in Parijs beslis ik welke vijfde speler nog meegaat naar Malaga. Ik wil namelijk alle opties openhouden om zo sterk mogelijk voor de dag te komen."
Griekspoor is als nummer 25 van de wereld de beste Nederlandse tennisser van dit moment. Van de Zandschulp staat op de 65e plaats en Brouwer is de nummer 171. Koolhof is de mondiale nummer 3 in het dubbelspel.
Meer uit Sport
GORAŽDE (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben het vijfde duel in de European League gewonnen. De ploeg van bondscoach Joel Banks kende in Bosnië en Herzegovina weinig problemen tegen Kroatië: 25-17 25-19 25-23.
2 uur geledenAARBURG (ANP) - Tadej Pogačar heeft zaterdag de vierde en voorlaatste etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De viervoudig Tourwinnaar van UAE Team Emirates was in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg drie tienden van een seconde sneller dan Mathieu van der Poel. De Noor Tobias Foss werd derde op 7 seconden.
3 uur geledenBRNO (ANP) - Motorcoureur Francesco Bagnaia uit Italië heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP gewonnen. Bagnaia hield Ai Ogura, die voor het eerst vanaf poleposition startte, achter zich. Regerend wereldkampioen Marc Márquez klom vanaf de vijfde startplek op naar de derde positie.
5 uur geledenAARBURG (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser (Movistar) heeft zaterdag in de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland de leiding overgenomen van Elisa Longo Borghini. De Zwitserse wereldkampioen tijdrijden was de snelste in een tijdrit over 23,7 kilometer rond Aarburg. Voorafgaand aan de tijdrit stond Reusser vijfde op 55 seconden van Longo Borghini. Met nog een dag te gaan heeft ze een voorsprong van 10 seconden op de Italiaanse.
7 uur geledenBRNO (ANP/RTR) - Motorcoureur Ai Ogura heeft bij de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP de allereerste poleposition uit zijn loopbaan gepakt. De 25-jarige Japanner verbrak het ronderecord in Brno (1.51,139) en hield de Italiaan Fabio Di Giannantonio op ruim twee tienden achterstand. Francesco Bagnaia maakt de eerste startrij compleet.
7 uur geledenLENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.
1 dag geledenBERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.
1 dag geleden