Griekspoor en debutant Brouwer in actie op US Open
NEW YORK (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Gijs Brouwer gaan zich op de US Open proberen te plaatsen voor de tweede ronde. Griekspoor neemt het op tegen de Argentijn Federico Coria, Brouwer treft de Fransman Adrian Mannarino.
Voor Griekspoor (26) wordt het zijn tweede deelname in New York. Vorig jaar haalde hij de tweede ronde, waarin hij in drie sets kansloos was tegen de Serviër Novak Djokovic. Griekspoor kende een verstoorde voorbereiding op de US Open. De nummer 46 van de wereld sloeg twee masterstoernooien over omdat hij nog niet hersteld was na een coronabesmetting.
De 26-jarige Brouwer, de nummer 181 van de wereld, gaat zijn debuut maken op een grandslamtoernooi. Hij wist vorige week drie kwalificatiewedstrijden te winnen. Mannarino schreef tegelijkertijd het ATP-toernooi van Winston-Salem op zijn naam.
Griekspoor komt als tweede in actie op baan 6, Brouwer speelt de derde en laatste partij op baan 8. De eerste partijen beginnen om 17.00 uur Nederlandse tijd.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz doet in februari mee aan het ABN AMRO Open. Dat meldt de organisatie van het Rotterdamse tennisevenement. De 23-jarige Alcaraz won het toernooi in 2025. Dit jaar zou de Spanjaard ook meedoen, maar meldde hij zich af omdat hij te vermoeid was.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.
15 uur geledenMONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.
19 uur geledenMONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.
20 uur geleden