Griekspoor en debutant Brouwer in actie op US Open
NEW YORK (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Gijs Brouwer gaan zich op de US Open proberen te plaatsen voor de tweede ronde. Griekspoor neemt het op tegen de Argentijn Federico Coria, Brouwer treft de Fransman Adrian Mannarino.
Voor Griekspoor (26) wordt het zijn tweede deelname in New York. Vorig jaar haalde hij de tweede ronde, waarin hij in drie sets kansloos was tegen de Serviër Novak Djokovic. Griekspoor kende een verstoorde voorbereiding op de US Open. De nummer 46 van de wereld sloeg twee masterstoernooien over omdat hij nog niet hersteld was na een coronabesmetting.
De 26-jarige Brouwer, de nummer 181 van de wereld, gaat zijn debuut maken op een grandslamtoernooi. Hij wist vorige week drie kwalificatiewedstrijden te winnen. Mannarino schreef tegelijkertijd het ATP-toernooi van Winston-Salem op zijn naam.
Griekspoor komt als tweede in actie op baan 6, Brouwer speelt de derde en laatste partij op baan 8. De eerste partijen beginnen om 17.00 uur Nederlandse tijd.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
1 dag geleden