Griekspoor en Belgische tenniscoach Vliegen uit elkaar
HAARLEM (ANP) - Tallon Griekspoor en de Belgische coach Kristof Vliegen werken niet langer samen. Onder leiding van Vliegen reikte de beste tennisser van Nederland tot de 21e plek op de wereldranglijst.
Vliegen heeft de beslissing zelf genomen om te stoppen en zijn besluit woensdagavond kenbaar gemaakt aan Griekspoor, de nummer 39 van de wereld. "Tallon en ik zijn te veel naar elkaar toe gegroeid na een werkrelatie van tien jaar. Het is belangrijk voor hem dat hij een nieuwe impuls krijgt, ook al hadden we zijn loopbaan graag samen afgesloten. We hebben woensdagavond in Parijs een emotioneel maar goed gesprek gevoerd. Ik speelde hier al sinds het toernooi van Basel mee", laat Vliegen telefonisch weten.
"Elk verhaal komt tot een eind. Wat een achtbaan is het geweest de laatste tien jaar. Ik ben erg verdrietig, maar ook erg dankbaar voor wat we samen hebben bereikt", schreef Vliegen een dag na zijn besluit op sociale media.
Hechte vriendschap
Oud-prof Vliegen (42) volgde eind 2022 Raemon Sluiter op. Kort na zijn aanstelling veroverde Griekspoor zijn eerste ATP-titel in het Indiase Pune. In de zomer van 2023 was hij ook de beste op het grastoernooi van Rosmalen.
Vliegen begeleidde Griekspoor eerder ook als jeugdspeler en de twee hebben een hechte vriendschap. "Bedankt voor het vertrouwen dat je in me hebt getoond. Je hebt voor altijd een speciale plek in mijn hart", aldus Vliegen.
Davis Cup Finals
Griekspoor speelt dit jaar alleen nog de Davis Cup Finals in Málaga. Volgende maand is het Spanje van Carlos Alcaraz en Rafael Nadal de tegenstander van Nederland.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
6 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
7 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
14 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden