Griekspoor en Belgische tenniscoach Vliegen uit elkaar
HAARLEM (ANP) - Tallon Griekspoor en de Belgische coach Kristof Vliegen werken niet langer samen. Onder leiding van Vliegen reikte de beste tennisser van Nederland tot de 21e plek op de wereldranglijst.
Vliegen heeft de beslissing zelf genomen om te stoppen en zijn besluit woensdagavond kenbaar gemaakt aan Griekspoor, de nummer 39 van de wereld. "Tallon en ik zijn te veel naar elkaar toe gegroeid na een werkrelatie van tien jaar. Het is belangrijk voor hem dat hij een nieuwe impuls krijgt, ook al hadden we zijn loopbaan graag samen afgesloten. We hebben woensdagavond in Parijs een emotioneel maar goed gesprek gevoerd. Ik speelde hier al sinds het toernooi van Basel mee", laat Vliegen telefonisch weten.
"Elk verhaal komt tot een eind. Wat een achtbaan is het geweest de laatste tien jaar. Ik ben erg verdrietig, maar ook erg dankbaar voor wat we samen hebben bereikt", schreef Vliegen een dag na zijn besluit op sociale media.
Hechte vriendschap
Oud-prof Vliegen (42) volgde eind 2022 Raemon Sluiter op. Kort na zijn aanstelling veroverde Griekspoor zijn eerste ATP-titel in het Indiase Pune. In de zomer van 2023 was hij ook de beste op het grastoernooi van Rosmalen.
Vliegen begeleidde Griekspoor eerder ook als jeugdspeler en de twee hebben een hechte vriendschap. "Bedankt voor het vertrouwen dat je in me hebt getoond. Je hebt voor altijd een speciale plek in mijn hart", aldus Vliegen.
Davis Cup Finals
Griekspoor speelt dit jaar alleen nog de Davis Cup Finals in Málaga. Volgende maand is het Spanje van Carlos Alcaraz en Rafael Nadal de tegenstander van Nederland.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
1 dag geleden