Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor en Belgische tenniscoach Vliegen uit elkaar

Griekspoor en Belgische tenniscoach Vliegen uit elkaar

HAARLEM (ANP) - Tallon Griekspoor en de Belgische coach Kristof Vliegen werken niet langer samen. Onder leiding van Vliegen reikte de beste tennisser van Nederland tot de 21e plek op de wereldranglijst.

Vliegen heeft de beslissing zelf genomen om te stoppen en zijn besluit woensdagavond kenbaar gemaakt aan Griekspoor, de nummer 39 van de wereld. "Tallon en ik zijn te veel naar elkaar toe gegroeid na een werkrelatie van tien jaar. Het is belangrijk voor hem dat hij een nieuwe impuls krijgt, ook al hadden we zijn loopbaan graag samen afgesloten. We hebben woensdagavond in Parijs een emotioneel maar goed gesprek gevoerd. Ik speelde hier al sinds het toernooi van Basel mee", laat Vliegen telefonisch weten.

"Elk verhaal komt tot een eind. Wat een achtbaan is het geweest de laatste tien jaar. Ik ben erg verdrietig, maar ook erg dankbaar voor wat we samen hebben bereikt", schreef Vliegen een dag na zijn besluit op sociale media.

Hechte vriendschap

Oud-prof Vliegen (42) volgde eind 2022 Raemon Sluiter op. Kort na zijn aanstelling veroverde Griekspoor zijn eerste ATP-titel in het Indiase Pune. In de zomer van 2023 was hij ook de beste op het grastoernooi van Rosmalen.

Vliegen begeleidde Griekspoor eerder ook als jeugdspeler en de twee hebben een hechte vriendschap. "Bedankt voor het vertrouwen dat je in me hebt getoond. Je hebt voor altijd een speciale plek in mijn hart", aldus Vliegen.

Davis Cup Finals

Griekspoor speelt dit jaar alleen nog de Davis Cup Finals in Málaga. Volgende maand is het Spanje van Carlos Alcaraz en Rafael Nadal de tegenstander van Nederland.

Meer uit Sport

Tennisster Williams verliest in Berlijn tweede partij na rentree

BERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.

3 uur geleden
Broeders-Bol tweede bij outdoordebuut 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.

3 uur geleden
NOC*NSF wil dat 'sporticonen' rouleren als chef de mission

ARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.

5 uur geleden
Nieuwe chef Wüst wil 'steun en toeverlaat' zijn voor olympiërs

ARNHEM (ANP) - Voormalig topschaatsster Ireen Wüst wil een "steun en toeverlaat" zijn voor de olympische sporters. Dat zei de meest succesvolle Nederlandse olympiër bij haar presentatie als chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. Ze is de opvolger van oud-zwemmer Pieter van den Hoogenband.

8 uur geleden
Plat volgt Vergeer op als chef de mission Paralympische Spelen

ARNHEM (ANP) - Jetze Plat is de nieuwe chef de mission voor de Paralympische Zomerspelen van Los Angeles 2028. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF bekend tijdens een persconferentie op sportcentrum Papendal.

8 uur geleden
NOC*NSF bevestigt Wüst als chef de mission voor Spelen 2028

ARNHEM (ANP) - Ireen Wüst is definitief de nieuwe chef de mission voor de Olympische Spelen van 2028. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF dinsdagmiddag bekendgemaakt, nadat het al enige tijd eerder was uitgelekt. Oud-schaatsster Wüst (40) wordt de eerste vrouwelijke chef de mission en krijgt deze functie als het bevalt ook tijdens de Winterspelen van 2030.

9 uur geleden
Venus en Serena Williams samen in dubbelspel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De zussen Venus en Serena Williams komen samen uit in het dubbelspel op Wimbledon. De veelvoudig grandslamkampioenen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Het toernooi begint over een kleine twee weken.

11 uur geleden