Griekspoor en Belgische tenniscoach Vliegen uit elkaar
HAARLEM (ANP) - Tallon Griekspoor en de Belgische coach Kristof Vliegen werken niet langer samen. Onder leiding van Vliegen reikte de beste tennisser van Nederland tot de 21e plek op de wereldranglijst.
Vliegen heeft de beslissing zelf genomen om te stoppen en zijn besluit woensdagavond kenbaar gemaakt aan Griekspoor, de nummer 39 van de wereld. "Tallon en ik zijn te veel naar elkaar toe gegroeid na een werkrelatie van tien jaar. Het is belangrijk voor hem dat hij een nieuwe impuls krijgt, ook al hadden we zijn loopbaan graag samen afgesloten. We hebben woensdagavond in Parijs een emotioneel maar goed gesprek gevoerd. Ik speelde hier al sinds het toernooi van Basel mee", laat Vliegen telefonisch weten.
"Elk verhaal komt tot een eind. Wat een achtbaan is het geweest de laatste tien jaar. Ik ben erg verdrietig, maar ook erg dankbaar voor wat we samen hebben bereikt", schreef Vliegen een dag na zijn besluit op sociale media.
Hechte vriendschap
Oud-prof Vliegen (42) volgde eind 2022 Raemon Sluiter op. Kort na zijn aanstelling veroverde Griekspoor zijn eerste ATP-titel in het Indiase Pune. In de zomer van 2023 was hij ook de beste op het grastoernooi van Rosmalen.
Vliegen begeleidde Griekspoor eerder ook als jeugdspeler en de twee hebben een hechte vriendschap. "Bedankt voor het vertrouwen dat je in me hebt getoond. Je hebt voor altijd een speciale plek in mijn hart", aldus Vliegen.
Davis Cup Finals
Griekspoor speelt dit jaar alleen nog de Davis Cup Finals in Málaga. Volgende maand is het Spanje van Carlos Alcaraz en Rafael Nadal de tegenstander van Nederland.
Meer uit Sport
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.
1 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.
5 uur geleden