Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor droomt van titel in zijn zo geliefde Ahoy

Griekspoor droomt van titel in zijn zo geliefde Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - "Ik zou mijn naam heel graag tussen al die winnaars op de boarding van Ahoy zien. Dit is echt mijn lievelingstoernooi van het jaar", stelde Tallon Griekspoor na zijn zege in de eerste ronde van het ABN AMRO Open tegen de Italiaan Matteo Berrettini. De nummer 1 van Nederland keek al snel weer met een grote glimlach vooruit. Op donderdagmiddag wacht de strijd tegen de Griek Stefanos Tsitsipas om een plaats in de kwartfinales. Griekspoor speelde één keer in 2023 op de Australian Open tegen de als zesde geplaatste Tsitsipas, en verloor. "Ik denk dat ik nu een heel andere tennisser ben dan toen. Ik ben fysiek en mentaal veel sterker geworden", stelde de 28-jarige Griekspoor na afloop van zijn zege in drie sets.

Griekspoor was voor eigen publiek opnieuw een heel andere tennisser, dan hij bijvoorbeeld de afgelopen week in het Franse Montpellier was. Daar miste hij naar eigen zeggen een bepaalde agressie om voor ieder punt te gaan. Die was er in Ahoy nu wel. "Ik hou er gewoon van om in eigen land te spelen. Voor mijn familie, mijn vrienden. Voor Nederlandse fans. Ik maak daar dan ook gebruik van en laat me opzwepen", legde de nummer 1 van Nederland uit.

Griekspoor speelde zijn beste partij van een tot dusver wisselvallig jaar. Hij heeft er alle vertrouwen in dat hij samen met zijn nieuwe coach Dennis Sporrel nog beter kan presteren. De partij tegen Berrettini verliep volgens het plan dat Griekspoor met zijn coach had gemaakt. Hij hoopt dat het een omslagpunt betekent voor de rest van het jaar. Met het zelfvertrouwen van Griekspoor zit het wel weer goed. "Mijn beste jaren moeten nog komen", zei Griekspoor vol bravoure in 'zijn' Ahoy waar hij de twee voorgaande jaren strandde in de halve finales.

Meer uit Sport

Sabalenka wint als ongenaakbare nummer 1 derde titel in Madrid

MADRID (ANP) - Aryna Sabalenka is in aanloop naar het grandslamtoernooi van Roland Garros de onbetwiste nummer 1 van de wereld. De 26-jarige tennisster uit Belarus zegevierde op het graveltoernooi van Madrid waar ze in de finale de Amerikaanse Coco Gauff in twee sets versloeg: 6-3 7-6 (3). Het was de derde keer dat Sabalenka in La Caja Mágica de hoofdprijs won.

2 uur geleden
Verstappen door tijdstraf buiten de punten in sprintrace Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami buiten de punten geëindigd. De regerend wereldkampioen eindigde de race op de opdrogende baan rondom het Hard Rock Stadium in Miami Gardens als vierde, maar kreeg 10 seconden tijdstraf omdat hij door het team op een onveilig moment werd weggestuurd. Hij kreeg een aanrijding met de Mercedes van Kimi Antonelli. Hij eindigde daardoor als zeventiende.

3 uur geleden
De Vries eindelijk weer op het podium in Formule E

MONACO (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries heeft voor het eerst sinds zijn terugkeer in de Formule E anderhalf jaar geleden het podium gehaald. De coureur van Mahindra Racing werd bij de ePrix van Monte Carlo tweede achter de Brit Oliver Rowland, die zijn derde zege van het seizoen boekte. De Brit Jake Dennis werd derde. Robin Frijns eindigde als achtste.

5 uur geleden
Martinez leider in Ronde van Romandië na winst in zware bergrit

THYON 2000 (ANP) - De Franse wielrenner Lenny Martinez heeft de vierde etappe van de Ronde van Romandië gewonnen, een rit met aankomst na een klim naar skioord Thyon 2000. De 21-jarige Martinez, van de ploeg Bahrain Victorious, versloeg zijn medevluchter João Almeida in een sprint bergop en nam de leiderstrui over van zijn landgenoot Alex Baudin.

6 uur geleden
Pluimers en Zijlaard met wielerploeg Tudor naar Giro d'Italia

BERN (ANP) - Rick Pluimers en Maikel Zijlaard behoren tot de selectie van de Zwitserse wielerploeg Tudor Pro Cycling voor de Giro d'Italia. Beide Nederlanders maken hun debuut in een grote ronde. De Giro begint vrijdag in Albanië.

7 uur geleden
Discuswerpster Van Klinken pakt zilver in Diamond League

SHANGHAI (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij de tweede wedstrijd uit de Diamond League bij het discuswerpen het zilver gepakt. In Shanghai kwam de 25-jarige Drentse atlete bij haar laatste poging tot een worp van 66,22 meter. Het was haar beste prestatie van dit jaar. Vorige week eindigde Van Klinken in Xiamen nog als vierde.

9 uur geleden
Verstappen kan leven met vierde startpositie in sprintrace Miami

Het MIAMI (ANP) - Kersvers vader Max Verstappen was gezien de omstandigheden best te spreken over de vierde plek die hij veroverde in de kwalificaties voor de sprintrace van de Grote Prijs van Miami van zaterdag. "P4 is oké, al is het natuurlijk niet het streven. Maar we moeten realistisch zijn met de beperkingen die we nu hebben", zei hij via zijn team Red Bull.

13 uur geleden