Griekspoor door op Indian Wells, Van de Zandschulp verliest
INDIAN WELLS (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Indian Wells. De beste tennisser was in zijn eerste wedstrijd met 6-3 6-3 te sterk voor de Duitser Yannick Hanfmann. De als 27e geplaatste Griekspoor had in de eerste ronde een bye.
Griekspoor had slechts een uur en een kwartier nodig om de nummer 57 van de wereld te verslaan. Hij kreeg geen enkel breakpoint tegen en verloor maar vijf punten op zijn eerste service.
In de derde ronde neemt de 27-jarige Griekspoor het op tegen Alexander Zverev, die als zesde geplaatst is in Californië. Zverev versloeg Christopher O'Connell uit Australië met 6-4 6-4.
Van de Zandschulp
Vorig jaar stond Griekspoor ook in de derde ronde van Indian Wells. Hij moest toen zijn meerdere erkennen in de Spanjaard Carlos Alcaraz, die uiteindelijk het toernooi wist te winnen.
Botic van de Zandschulp slaagde er niet in de tweede ronde te bereiken. De Veenendaler verloor in twee sets van de Canadees Denis Shapovalov. Het werd 6-1 6-4 voor de huidige nummer 131 van de wereld. Shapovalov stond ooit tiende op de wereldranglijst.
Regenval
De eersterondewedstrijd van Van de Zandschulp zou eigenlijk een dag eerder gespeeld worden, maar de regenval in de woestijn zorgde voor uitstel. Daarom werden er vrijdag meer wedstrijden gespeeld dan gewoonlijk.
Vorig jaar was Van de Zandschulp (28) nog een geplaatste speler in Indian Wells en daarom had hij toen een bye. Hij gaf in de tweede ronde op.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
4 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
18 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
18 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden