
Griekspoor donderdag in avondsessie op Arthur Ashe tegen Djokovic
NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het donderdag op de US Open in de avondsessie op tegen Novak Djokovic. De partij in het Arthur Ashe Stadium begint in de nacht van donderdag op vrijdag om 01.00 Nederlandse tijd.
De 25-jarige Griekspoor, de mondiale nummer 121, maakt zijn debuut op de US Open en boekte dinsdag voor het eerst een zege op een grand slam. Djokovic daarentegen is de nummer 1 van de wereld en mikt op zijn 21e grandslamtitel.
In 2012 trad voor het laatst een Nederlandse tennisser aan tegen Djokovic. In de kwartfinales van het masterstoernooi van Monte Carlo verloor Robin Haase ruim negen jaar geleden met 6-4 6-2.
Na de partij van Griekspoor en Djokovic nemen de Tsjechische Karolina Pliskova en de Amerikaanse Amanda Anisimova het tegen elkaar op in de tweede avondwedstrijd.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Maureen Koster heeft zich op de WK atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 5000 meter. De 33-jarige atlete eindigde in de eerste van twee series als vierde en die klassering betekende directe doorgang naar de strijd om de medailles op zaterdag.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud is op 19 oktober in de marathon van Amsterdam de grootste kanshebber op de Nederlandse titel. Het Nederlands kampioenschap keert na twee jaar terug in de hoofdstad in het jaar dat Amsterdam 750 jaar bestaat en de marathon zijn vijftigste verjaardag viert.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Coach Laurent Meuwly gaat ervan uit dat Femke Bol op de WK in Tokio de gouden medaille wint op de 400 meter horden. De afwezigheid van olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone sterkt hem in die verwachting. "Als je weet dat je grootste concurrent er niet bij is, dan is het werk gedaan", zei Meuwly in aanloop naar de finale op vrijdag.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het WTA-toernooi in Seoul. De speelster uit Berkel en Rodenrijs was op het hardcourt in de Zuid-Koreaanse hoofdstad in twee sets te sterk voor de Russische Diana Sjnaider: 6-4 6-4.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
9 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
16 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.
17 uur geleden