Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor denkt dat hij vooral op gras kans heeft tegen Alcaraz

Griekspoor denkt dat hij vooral op gras kans heeft tegen Alcaraz

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor denkt dat als hij van Carlos Alcaraz wil winnen op een grand slam hij op Wimbledon de grootste kans heeft. De 25-jarige Griekspoor treft de nummer 7 van de wereld, de revelatie van dit seizoen, woensdag in de tweede ronde.

"Als je hem op een bepaalde ondergrond wil treffen dan is het gras. Van alle top 10-spelers is hij het minst op gras", zei Griekspoor vooruitblikkend op het duel met de 19-jarige Spanjaard. "Als ik mijn spel kan spelen, dan gaan er zeker kansen komen en kan ik hem zeker aan. Ik ben benieuwd."

Alcaraz won dit jaar al de masterstoernooien van Miami en Madrid en gold als outsider voor de titel op Roland Garros. In Parijs verloor hij in de kwartfinales van Alexander Zverev, waarna hij niet meer in actie kwam.

Strijdplan

"Ik heb iets meer wedstrijden in de benen op gras", aldus Griekspoor, die al tien grasduels heeft gespeeld. Voor Alcaraz staat de teller pas op één: in de openingsronde van Wimbledon had hij vijf sets nodig om zich te ontdoen van de Duitser Jan-Lennard Struff. "Hij kwam goed weg volgens mij. Ik heb er stukjes van gezien, maar moet eerlijk zeggen dat ik vooraf misschien wel mijn geld op Struff had gezet."

Griekspoor, die dinsdag gaat trainen met zijn Duitse dubbelpartner Oscar Otte, heeft zijn strijdplan voor woensdag al klaar. "Ik zal snel moeten spelen en goed moeten serveren, misschien wel wat service-volley spelen zelfs. Bij korte ballen moet ik er meteen bovenop zitten en een klap geven", aldus Griekspoor.

Geen punten

"Ik zal vanaf de eerste bal goed moeten zijn, want als je een set en een break achter komt, wordt het lastig tegen Alcaraz. Ik kan vrijuit spelen, want er zijn toch geen punten te verdienen."

Griekspoor speelde vorig jaar twee keer tegen Alcaraz. In februari won hij op het indoortoernooi van Montpellier in drie sets, maar drie maanden later was hij kansloos op het graveltoernooi van Estoril.

Tevreden

In aanloop naar Wimbledon meldde Alcaraz zich af voor het voorbereidingstoernooi van Queen's wegens een lichte elleboogblessure. Zijn grasseizoen bestaat daardoor alleen uit Wimbledon, waar hij vorig jaar in de tweede ronde kansloos was tegen Daniil Medvedev.

"Spelen op gras is zo mooi. Ik moet bekennen dat mijn niveau op gras nog wel iets moet verbeteren, al ben ik tevreden", zei Alcaraz na zijn eerste ronde. "Natuurlijk ben ik nog geen ervaren speler op gras, maar ik zal beter worden. Mijn spel is in orde op dit moment."

Meer uit Sport

Richtlijnen Formule 1 nog ongewijzigd ondanks gemor van coureurs

LUSAIL (ANP) - De richtlijnen voor inhaalacties tijdens Formule 1-races worden voor de laatste twee grands prix van dit jaar niet meer aangepast. Dat was een van de uitkomsten van een overleg tussen de twintig coureurs, de internationale autosportfederatie FIA en de stewards bij de Grote Prijs van Qatar. De FIA bracht na afloop een kort verslag naar buiten.

4 uur geleden
Handbalster Abbingh is voor WK niet bezig met naderend record

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh is niet bezig met het behalen van de titel topscorer aller tijden voor Nederland. "Het is geen doel. Ik denk dat het in een andere rol die ik eerder had misschien haalbaarder was. Ik ben er in dat opzicht niet zo mee bezig. Maar het kan altijd", zei de ervaren aanvoerster van Oranje in aanloop naar haar laatste WK handbal, dat voor de Nederlandse vrouwen vrijdag begint.

5 uur geleden
Skiër Odermatt wint eerste super-G in olympisch seizoen

COPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.

17 uur geleden
Eerste Russen en Belarussen hebben toestemming voor Winterspelen

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.

18 uur geleden
Verstappen prijst McLaren om afzien van teamorders

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.

20 uur geleden
Verstappen: zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."

21 uur geleden
Piastri gelooft na mindere periode nog in wereldtitel Formule 1

LUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

23 uur geleden