Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor denkt dat hij vooral op gras kans heeft tegen Alcaraz

Griekspoor denkt dat hij vooral op gras kans heeft tegen Alcaraz

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor denkt dat als hij van Carlos Alcaraz wil winnen op een grand slam hij op Wimbledon de grootste kans heeft. De 25-jarige Griekspoor treft de nummer 7 van de wereld, de revelatie van dit seizoen, woensdag in de tweede ronde.

"Als je hem op een bepaalde ondergrond wil treffen dan is het gras. Van alle top 10-spelers is hij het minst op gras", zei Griekspoor vooruitblikkend op het duel met de 19-jarige Spanjaard. "Als ik mijn spel kan spelen, dan gaan er zeker kansen komen en kan ik hem zeker aan. Ik ben benieuwd."

Alcaraz won dit jaar al de masterstoernooien van Miami en Madrid en gold als outsider voor de titel op Roland Garros. In Parijs verloor hij in de kwartfinales van Alexander Zverev, waarna hij niet meer in actie kwam.

Strijdplan

"Ik heb iets meer wedstrijden in de benen op gras", aldus Griekspoor, die al tien grasduels heeft gespeeld. Voor Alcaraz staat de teller pas op één: in de openingsronde van Wimbledon had hij vijf sets nodig om zich te ontdoen van de Duitser Jan-Lennard Struff. "Hij kwam goed weg volgens mij. Ik heb er stukjes van gezien, maar moet eerlijk zeggen dat ik vooraf misschien wel mijn geld op Struff had gezet."

Griekspoor, die dinsdag gaat trainen met zijn Duitse dubbelpartner Oscar Otte, heeft zijn strijdplan voor woensdag al klaar. "Ik zal snel moeten spelen en goed moeten serveren, misschien wel wat service-volley spelen zelfs. Bij korte ballen moet ik er meteen bovenop zitten en een klap geven", aldus Griekspoor.

Geen punten

"Ik zal vanaf de eerste bal goed moeten zijn, want als je een set en een break achter komt, wordt het lastig tegen Alcaraz. Ik kan vrijuit spelen, want er zijn toch geen punten te verdienen."

Griekspoor speelde vorig jaar twee keer tegen Alcaraz. In februari won hij op het indoortoernooi van Montpellier in drie sets, maar drie maanden later was hij kansloos op het graveltoernooi van Estoril.

Tevreden

In aanloop naar Wimbledon meldde Alcaraz zich af voor het voorbereidingstoernooi van Queen's wegens een lichte elleboogblessure. Zijn grasseizoen bestaat daardoor alleen uit Wimbledon, waar hij vorig jaar in de tweede ronde kansloos was tegen Daniil Medvedev.

"Spelen op gras is zo mooi. Ik moet bekennen dat mijn niveau op gras nog wel iets moet verbeteren, al ben ik tevreden", zei Alcaraz na zijn eerste ronde. "Natuurlijk ben ik nog geen ervaren speler op gras, maar ik zal beter worden. Mijn spel is in orde op dit moment."

Meer uit Sport

Tijdelijke schaatsbaan bewijst waarde op Spelen met zeven records

MILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.

17 minuten geleden
Kerstholt heeft na twaalf jaar alsnog goud op relay: nu is het af

MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.

4 uur geleden
Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

8 uur geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

9 uur geleden
TeamNL evenaart recordaantal van acht keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.

9 uur geleden
Nederland heeft in Milaan meer medailles dan vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.

9 uur geleden
Shorttrackers sluiten olympisch toernooi af met zeven medailles

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.

9 uur geleden