Griekspoor denkt dat hij vooral op gras kans heeft tegen Alcaraz
LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor denkt dat als hij van Carlos Alcaraz wil winnen op een grand slam hij op Wimbledon de grootste kans heeft. De 25-jarige Griekspoor treft de nummer 7 van de wereld, de revelatie van dit seizoen, woensdag in de tweede ronde.
"Als je hem op een bepaalde ondergrond wil treffen dan is het gras. Van alle top 10-spelers is hij het minst op gras", zei Griekspoor vooruitblikkend op het duel met de 19-jarige Spanjaard. "Als ik mijn spel kan spelen, dan gaan er zeker kansen komen en kan ik hem zeker aan. Ik ben benieuwd."
Alcaraz won dit jaar al de masterstoernooien van Miami en Madrid en gold als outsider voor de titel op Roland Garros. In Parijs verloor hij in de kwartfinales van Alexander Zverev, waarna hij niet meer in actie kwam.
Strijdplan
"Ik heb iets meer wedstrijden in de benen op gras", aldus Griekspoor, die al tien grasduels heeft gespeeld. Voor Alcaraz staat de teller pas op één: in de openingsronde van Wimbledon had hij vijf sets nodig om zich te ontdoen van de Duitser Jan-Lennard Struff. "Hij kwam goed weg volgens mij. Ik heb er stukjes van gezien, maar moet eerlijk zeggen dat ik vooraf misschien wel mijn geld op Struff had gezet."
Griekspoor, die dinsdag gaat trainen met zijn Duitse dubbelpartner Oscar Otte, heeft zijn strijdplan voor woensdag al klaar. "Ik zal snel moeten spelen en goed moeten serveren, misschien wel wat service-volley spelen zelfs. Bij korte ballen moet ik er meteen bovenop zitten en een klap geven", aldus Griekspoor.
Geen punten
"Ik zal vanaf de eerste bal goed moeten zijn, want als je een set en een break achter komt, wordt het lastig tegen Alcaraz. Ik kan vrijuit spelen, want er zijn toch geen punten te verdienen."
Griekspoor speelde vorig jaar twee keer tegen Alcaraz. In februari won hij op het indoortoernooi van Montpellier in drie sets, maar drie maanden later was hij kansloos op het graveltoernooi van Estoril.
Tevreden
In aanloop naar Wimbledon meldde Alcaraz zich af voor het voorbereidingstoernooi van Queen's wegens een lichte elleboogblessure. Zijn grasseizoen bestaat daardoor alleen uit Wimbledon, waar hij vorig jaar in de tweede ronde kansloos was tegen Daniil Medvedev.
"Spelen op gras is zo mooi. Ik moet bekennen dat mijn niveau op gras nog wel iets moet verbeteren, al ben ik tevreden", zei Alcaraz na zijn eerste ronde. "Natuurlijk ben ik nog geen ervaren speler op gras, maar ik zal beter worden. Mijn spel is in orde op dit moment."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
1 uur geledenSAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
7 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
12 uur geleden